2019 Recipients of the High School Apprenticeship Scholarship

Congratulations to the 1376 recipients of the 2019 High School Apprenticeship Scholarship!

Sort list by: Last Name - City/Town - Trade - Scholarship - Donor

RecipientTrade & EmployerScholarship & Donor

Khiamudin Abdul Aziz
Calgary

  • Auto Body Technician
  • A & Z Autobody Collision Repair Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daniel Alfred Abelseth
Calgary

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship - TransCanada Pipelines
  • TransCanada

Yasmeen Walied Abougouche
Lac La Biche

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaylen Mike Andrew Adamkewicz
Leduc

  • Automotive Service Technician
  • Schwab Chevrolet Buick GMCLtd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brad Allan Adams
Mayerthorpe

  • Landscape Horticulturist
  • Mayerthorpe Golf and Country Club
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Kelly Terrance Adams
Whitecourt

  • Heavy Equipment Technician
  • Total Oilfield Rentals Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bradley James Adie
Drumheller

  • Automotive Service Technician
  • Drumheller Chrysler Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacinda Rose Adolfson
Sturgeon County

  • Cook
  • Freson Bros. Partnership Co. Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Anthony Paul Adrian
Beaumont

  • Carpenter
  • Scott Builders Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Juan Diego Salinas Adriano
Calgary

  • Cook
  • Royale Brasserie
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Yasmine Ahmar
Edmonton

  • Hairstylist
  • Silhouette Hair Design & Tanning
  • High School Apprenticeship Scholarship - Modern Beauty Supplies
  • Modern Beauty Supplies Inc.

Zak Soloman Airey
Eckville

  • Automotive Service Technician
  • Richard Airey
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kai David Akizuki
Fort McMurray

  • Plumber
  • Ram Mechanical Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dallas Leslie Albertson
Calgary

  • Electrician
  • Energy Network Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Drake Nolan Aldred
Crossfield

  • Welder
  • 775957 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lance Riztodd Martinez Alerta
Calgary

  • Electric Motor Systems Technician
  • Complete Electric Motor Repair
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caleb Snowbird Alexander
Fort McMurray

  • Instrumentation and Control Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Johnathon Nicol Allan
Alix

  • Heavy Equipment Technician
  • Kerry's Mechanical
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jonathan Ramsay B. Altares
Calgary

  • Welder
  • Indutech Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Edward Alyward
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mark Kyle Ambros
Wembley

  • Heavy Equipment Technician
  • Foster's Agri-World
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mikealo Carvalho Amorim
Edmonton

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Above & Beyond Compression Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Steve Anderhub
Vegreville

  • Heavy Equipment Technician
  • Deerland Equipment
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Richard John Allen Anderson
Calgary

  • Welder
  • ATCO Gas and Pipelines Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kali Rain Aurora Anderson
Woking

  • Welder
  • Calfrac Well Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

William Benjamin Edwards Anderson
Brooks

  • Electrician
  • Cecil Fritz Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Teejay Steve Anderson
Boyle

  • Automotive Service Technician
  • Central Sales & Service (1993) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Richard Edward Anderson
Calgary

  • Welder
  • Compass Energy Systems Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaden Miller Steele Anderson
Edgerton

  • Carpenter
  • KerrBrand
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Oliver Rayne Anderson
Bonnyville

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Northern Truck & Industrial Supplies Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rhett William Anderson
Viking

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Q-Tek Tankers Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Wyatt Peter Andres
High River

  • Heavy Equipment Technician
  • High River Rentals Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brett Thomas Andrus
Taber

  • Heavy Equipment Technician
  • Municipal District of Taber
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandt James Anhorn
Crossfield

  • Welder
  • Strike Group (GP) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - KBR (Canada) Ltd.
  • KBR (Canada)

Jayden Paul Anilao
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • AutoCanada Xtown Motors GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew James Ansink
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Christopher John Antoniolli
Sturgeon County

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Gateway Mechanical Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin David Antoniuk
Spruce Grove

  • Auto Body Technician
  • TC Sherwood Park Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alejandro Aponte Vincent
Whitecourt

  • Heavy Equipment Technician
  • LB Energy Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Benjamin Brian Archibald
Tomahawk

  • Heavy Equipment Technician
  • J & A Oilfield Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sarah Marie Archibald
Ponoka

  • Welder
  • Smokin Six's Welding Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Altin Arifaj
Lethbridge

  • Cook
  • Cara Operations Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Terick Allan Arnason
St. Albert

  • Electrician
  • Provincial Electrical Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Byron Antonio Arrieta
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • Wajax Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jed Steven Phillip Arsenault
Hinton

  • Heavy Equipment Technician
  • M. Radley Enterprises Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Samia Ahmed Assaf
Calgary

  • Hairstylist
  • 1788315 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mohamed Wesam Assaf
Boyle

  • Hairstylist
  • Boyle Barber Shop And Hair Salon
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan Michael Audet
Leduc

  • Heavy Equipment Technician
  • City Of Leduc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mark Lincoln Austin
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Boyd Babb
Okotoks

  • Electrician
  • Tarpon Energy Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brayden William Bachmier
Westlock

  • Auto Body Technician
  • Precision Design & Manufacturing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kolby Adrian Backs
High Prairie

  • Automotive Service Technician
  • Fountain Tire (High Prairie)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Britt-Lyn Bacon
Lacombe

  • Welder
  • DavRai Welding,Fab and Consulting LTD
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric Robert Baer
Bassano

  • Auto Body Technician
  • Bassano Auto Body 1977 Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Liam Joshua Baer
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Calgary N Motors GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ana Bagaric
Sherwood Park

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kennedy Ann Bahm
Whitecourt

  • Welder
  • Strike Group (GP) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Randy Bahrey
Provost

  • Automotive Service Technician
  • Mechanix Auto Centre
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter Le Verne Baht
Okotoks

  • Electrician
  • Tarpon Energy Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Louis Bainard-Begin
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colby Austin Shawn Kevin Baker
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Richard Bakker
Gibbons

  • Automotive Service Technician
  • Heartland Ford
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hunter Jonathon Edwin Baldwin
Castor

  • Carpenter
  • 1642642 Alberta LTD
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Liam Jakob Ball
Calgary

  • Electrician
  • Custom Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship - Electrical Contractors Association
  • Electrical Contractors Association of Alberta

William Unger Banman
Hythe

  • Cook
  • Ducor Management Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jamie Robert Barat
Lethbridge

  • Electrician
  • Midland Electric Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hunter Lee Barber
Viking

  • Electrician
  • River City Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colby Allan Barclay
Stettler

  • Welder
  • Foremost Equipment LP
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Taylor Jacob Barkman
Swalwell

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • Set Up Solutions Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cade Robert Barnett
Sundre

  • Welder
  • Holeshot Manufacturing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Devon Henry Barnfield
Sexsmith

  • Welder
  • Matco Manufacturing Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Maximus Barron
Lethbridge

  • Carpenter
  • Neuman Construction Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Thomas Barrows
Foremost

  • Automotive Service Technician
  • Foremost Tire & Service Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaden Tyrel Barsi
Sangudo

  • Outdoor Power Equipment Technician - Recreational Equipment
  • Alberta Motorsports Sales and Salvage Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jesse Cole Bartlett
Calgary

  • Heavy Equipment Technician
  • Erlan Enterprises Alta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Vinidim Basargin
Plamondon

  • Heavy Equipment Technician
  • San Forestry Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brian Gregory Baskier
Red Deer

  • Heavy Equipment Technician
  • Calfrac Well Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Arie Vaughn Bass
Parkland County

  • Heavy Equipment Technician
  • Western Star Trucks (North) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Morgan Thomas Otter Bateman
Canmore

  • Carpenter
  • Danny Wood Construction Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dylan Owen Michael Bates
Lundbreck

  • Plumber
  • 1718869 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michael Anthony Battiste
Fort McMurray

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aurie Thomas Beatty
Acme

  • Carpenter
  • JnT Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandon Cole Becker
Edmonton

  • Welder
  • Alpha Construction Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Taylor Gordon Bedard
Edmonton

  • Electrician
  • Silent-Aire GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler John-Gerrit Beekman
Shaughnessy

  • Welder
  • Optimum Feeds Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adamo Agostino Belcastro
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Concept Autoworks Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caleb Quinton Belhumeur
Olds

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Randi Rae Bell
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Kaizen Auto Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brayden Matthew Belmore
Beaumont

  • Electrician
  • Newcity Electric Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Gordon Wallace Belore
Anzac

  • Welder
  • Steepbank Welding & Fabrication Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braydon Jack Benko
Medicine Hat

  • Electrician
  • Spider Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary John Bennett
Cardston

  • Welder
  • 1206718 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Christina Catherine Bentley
Calgary

  • Cabinetmaker
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Steen Berdahl
Eckville

  • Welder
  • Hellbound Services Corp
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandon James Berg
Oyen

  • Electrician
  • Ollie's Electrical Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Regan Jean Berg
Grande Prairie

  • Hairstylist
  • The Look Hair Design & Esthetics Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Diedrick Bergen
Camrose

  • Automotive Service Technician
  • Camrose Chrysler Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jonathan Corey Bergsma
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Triple Random Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aaron Aidan Bernardo
Calgary

  • Plumber
  • Analog Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Julie Lorrina Taylor Bernier
Calgary

  • Hairstylist
  • Incor Group Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braden Makay Betts
Lethbridge

  • Welder
  • Hank's Feedmill Service Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Donovan James Bevans
Cardston

  • Electrician
  • Passey Electric Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexander Ernest Bidewell
Clairmont

  • Heavy Equipment Technician
  • Country Pump Out Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Treyce Ryan Bidewell
Rycroft

  • Welder
  • Country Pump Out Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Noah Jarred Bilyk
Vegreville

  • Automotive Service Technician
  • Elk Island Mechanical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaj Kristen Birkjar
Strome

  • Carpenter
  • CNS Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daven Joseph Bisson
Mayerthorpe

  • Heavy Equipment Technician
  • Mayerthorpe Welding & Supplies Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Julius Bittner
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Halford & Valentine (1991) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dalton Marty Bjornson
Hines Creek

  • Welder
  • Swartzy Welding Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kassandra Lee Black
Calgary

  • Hairstylist
  • 770338 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lyle Glen Black
Rocky Mountain House

  • Plumber
  • B.W. Bouwman Plumbing & Heating
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Taylor Lee Blackhurst
High Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rudy Gregory Blades
Sherwood Park

  • Electrician
  • Prins Group Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric Shaun Bladon
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Edmonton Transfer Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jared Laurel Patrick Blais
Parkland County

  • Electrician
  • Carvel Electric Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Val Thomas Blake
Daysland

  • Welder
  • Bluesky Trailer Manufacturing
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Glen Jacob Blanchard
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • CEDA International Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Koby Rayden Blayone
Peace River

  • Electrician
  • Intricate Group Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Timothy James Michael Bleau
Airdrie

  • Cook
  • Hayloft Restaurant Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jerette Willem Harm Blok
Thorhild

  • Agricultural Equipment Technician
  • Deerland Farm Equipment Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Marshall Lane Ethan Bloomfield
Bowden

  • Plumber
  • Certified Mechanical Systems
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kai Ryan Bodnar
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Diversified Transportation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nina Marie Boettger
Bentley

  • Auto Body Technician
  • Pala Auto-Pro
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lane Johannes Boeve
Gywnne

  • Heavy Equipment Technician
  • MMD Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Francis Bokota
Grimshaw

  • Instrumentation and Control Technician
  • Tarpon Energy Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Evan Bondy-Jennings
Pickardville

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Pembina Pipeline Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bradyn Henry Boot
Fort MacLeod

  • Heavy Equipment Technician
  • Moboots Ag Mechanics Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchell Edward Bosch
Mayerthorpe

  • Heavy Equipment Technician
  • MMD Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caitlin Danette Bosman
Brooks

  • Hairstylist
  • Brooks Cosmo Hair Studio 1981 Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaden Kendall Both
Picture Butte

  • Carpenter
  • Premiere Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan Alexander Bott
Hinton

  • Heavy Equipment Technician
  • Trican Well Service Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mike Bottenberg
Red Deer County

  • Agricultural Equipment Technician
  • Red M-Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Julien Andre Boucher
Edmonton

  • Recreation Vehicle Service Technician
  • Arrkann Trailer & R V Centre
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adam Charles William Boucher
Fort Mckay

  • Welder
  • Canadian Natural Resources Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Campbell Boucher
Sherwood Park

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Tyler Boulianne
Leduc County

  • Welder
  • Alegro Projects And Fabrication Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aaron Dale Bourassa
Nampa

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Richardson Pioneer Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor Liam Bowman
Sylvan Lake

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan Gregory Boyd
Leduc

  • Landscape Horticulturist
  • Landesign Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Samuel Roman Bradford
Leduc

  • Heavy Equipment Technician
  • Mullen Oilfield Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Scott James Bradshaw
Calgary

  • Cook
  • Luxury Hotels International of Canada, ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sarah Grace Brannan
Parkland County

  • Welder
  • Sky Eye Measurement Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kelty John Bratland
Rimbey

  • Welder
  • Bernie Lublinkhof Welding Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Parker Alexander Braun
Sexsmith

  • Welder
  • Geotek Welding & Fabricating Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric Paul Brausen
Camrose

  • Automotive Service Technician
  • Brausen Auto Service Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Christian Brenholen
St. Albert

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Techni-Craft Equipment Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dustin James John Brewer
Whitecourt

  • Heavy Equipment Technician
  • Whitecourt Transport Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Haley Karen Marion Briand
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adam Fredrick Jack Brien
Grande Prairie

  • Plumber
  • G & M Plumbing & Heating
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaleb Carl Broad
Slave Lake

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bobby Robert Brochu
Girouxville

  • Heavy Equipment Technician
  • MMD Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Madison Paige Bromley
Edmonton

  • Hairstylist
  • Anonymous Hair and Beauty LTD.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan Daniel Robert Brooks
Whitecourt

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Strike Group Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lori Jane Hiemstra Brooks
Niton Junction

  • Auto Body Technician - Auto Body Refinisher
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dallas Ernest Brown
New Norway

  • Welder
  • 1249066 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brody Lloyd Brown
Olds

  • Heavy Equipment Technician
  • Richardson Bros (Olds) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kale Joseph Brown
Cardston

  • Automotive Service Technician
  • Westwind School Division #74
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jorden Michael Patrick Brugma-Lattery
Calgary

  • Sheet Metal Worker
  • A & E HVAC Solutions
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyla Amanda Brumwell
Sexsmith

  • Hairstylist
  • The Headroom Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Miles Brunken
Leduc

  • Welder
  • Steelhead Fabrication Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dontae Nickolas Bruntjen
Penhold

  • Baker
  • Chinook's Edge School Division #73
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter Alan Keith Buchanan
High Level

  • Welder
  • Tolko Industries Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bradley Craig Buchholz
Galahad

  • Welder
  • Battle River Ironworks Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Seth Artur Buchsdruecker
Sturgeon County

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Andrew Bulat
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • 1621955 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cory Devon Bullock
Taber

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • Bonduelle Americas
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Terrin Jarrett Burns
Cochrane

  • Machinist
  • E G B Manufacturing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kelson Thomas Edwin Burns
Lethbridge

  • Carpenter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bryce William Burns-Adolf
Debolt

  • Heavy Equipment Technician
  • Northland Logistics Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan Brian Butler
Picture Butte

  • Welder
  • Hank's Feedmill Service Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Wayne Butler
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Michael Butler
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braedon Michael Buttner
Bruce

  • Welder
  • Emcon Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Nashman Buyzat
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Edmonton Airports Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dominic Raymond Byvank
Westlock

  • Heavy Equipment Technician
  • Kiewit Energy Construction Co., ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship - AECOM Oil & Gas Canada
  • AECOM

Ryan Melvin Caldwell
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Caldwell Contracting Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mattie J Caldwell
Lethbridge

  • Hairstylist
  • Construkt Hair Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nadia Jasmina Calero
Calgary

  • Hairstylist
  • Chatters Salon AB Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Russell Calvert
Taber

  • Heavy Equipment Technician
  • George Miller Excavating
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emily Anne Camac
Calgary

  • Hairstylist
  • Midtown Barber Shop
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ashley Lynn Campa
Calgary

  • Hairstylist
  • Hedkandi Salons Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Thomas Francis Campbell
Brooks

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • 1373505 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Alan Campbell
Ardrossan

  • Automotive Service Technician
  • Kendale Truck Parts Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Levi Adam Canning
Grimshaw

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • 1577375 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Peyton Matthew Brown Capati
Medicine Hat

  • Welder
  • 1462782 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Joseph Cappelli
Calgary

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Todd Eric Cardinal
Lac La Biche

  • Cook
  • J. A. Williams High School
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lincoln Victor Donald Carey
Stettler

  • Welder
  • DNR Pressure Welding
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordyn Kya Marie Carleton
Calgary

  • Hairstylist
  • 1625765 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mario Caron
Bellevue

  • Automotive Service Technician
  • Arctic Edge Motorsports
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Whayne Lattrell Cabiles Carpio
Fort McMurray

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Thomas Arthur Marcel Carriere
Whitecourt

  • Recreation Vehicle Service Technician
  • Canada Certified RV Trailer Service Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emily Jade Carstairs-Deranger
Edmonton

  • Cook
  • Earl's Restaurant (Southeast Calgary) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan David Carter
Viking

  • Electrician
  • TnT Instrumentation Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nolan Sebastan Cassell
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Benjamin Andrew Cavill
Edmonton

  • Metal Fabricator (Fitter)
  • Whitemud Ironworks Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reanna Hope Chambers
Leduc

  • Welder
  • Varco Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Princely Chan-Ho Atenga
Edmonton

  • Lather (Interior Systems Mechanic)
  • Green Build Interiors Systems Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan Richard Chapman
Red Deer

  • Welder
  • CARE Industries Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sethra Davis Chappelle
Crooked Creek

  • Heavy Equipment Technician
  • Mountain Springs Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braden Parker Charchuk
Edmonton

  • Carpenter
  • Gunther Construction (1988) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Marc Charron
Edmonton

  • Recreation Vehicle Service Technician
  • Vision RV Incorporated
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nickolas Kenneth Cherkawski
Redwater

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sean Tadiwanashe Chikanda
Edmonton

  • Lather (Interior Systems Mechanic)
  • Qsi Interiors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Robert Paul Childs
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Suncor Energy Logistics Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bryce Allen Chilson
Hardisty

  • Heavy Equipment Technician
  • GCS Energy Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Jesse Chipp
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • H.Wilson Industries (2010) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cody Lance Chisholm
Fort McMurray

  • Welder
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Minhyok Choi
Calgary

  • Lather (Interior Systems Mechanic)
  • Alpine Drywall Calgary Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jerry Kunghao Chon
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Harry Ainlay Composite High School
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Gean George Chouinard
Edson

  • Heavy Equipment Technician
  • GFL Environmental Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kolton Ethan Chow
Mayerthorpe

  • Heavy Equipment Technician
  • MMD Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Decklin Lee Christensen
Drumheller

  • Agricultural Equipment Technician
  • Rocky Mountain Equipment Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dawson Wayne Chrystian
Sherwood Park

  • Plumber
  • Always Plumbing & Heating Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jessamyn Marlanne Chubak
Okotoks

  • Hairstylist
  • Corporate Barbershops Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rosanne Isabelle Church
Sundre

  • Hairstylist
  • Sundre High School
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carson Michael Chykerda
Slave Lake

  • Electrician
  • Eagletech Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Raistlin Micheal Clark
Fort McMurray

  • Instrumentation and Control Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Karson Walter Clarke
Athabasca

  • Electrician
  • Summit Electric & Maintenance
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Micah Isaiah Claussen
Calgary

  • Sheet Metal Worker
  • SE Canada Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brennen Douglas James Clemens
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician
  • J. Koliaska Enterprises Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley David Clinansmith
Okotoks

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Chinook Refrigeration & Air Conditioning LTD.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Karson James Alan Cline
Ponoka

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Nexsource Power Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

David Marshal Lawrence Cloke
Fort Saskatchewan

  • Steamfitter-Pipefitter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nikita Rose Clubine
Lethbridge

  • Baker
  • Hanelt Holdings Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan James Coates
Edmonton

  • Plumber
  • Alberta Back Flow Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Christopher Valentine Coates
Rocky Mountain House

  • Automotive Service Technician
  • Foothills Mechanical Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mickyle Samuel Coghiel
Calgary

  • Lather (Interior Systems Mechanic)
  • Alpine Drywall Calgary Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Declan Robert Frederick Collar
Spruce Grove

  • Electrician
  • Power Works Electrical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bailey Christopher Colley
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyler Dean Commandeur
Clairmont

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Quinlan Blaine Connelly-Engel
Lundbreck

  • Powerline Technician
  • Fortis Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Wyatt William Copeland
Irma

  • Heavy Equipment Technician
  • KenLar Insulations Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan Edward Corbett
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jade Lucina Cormier
Fort McMurray

  • Electrician
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Wesley Corrigan
Ardrossan

  • Heavy Equipment Technician
  • Park Paving Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jason Robert Cote
Co Gp No. 1

  • Heavy Equipment Technician
  • Lakeside Oilfield Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Allan Couillard
Lamont

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Shell Canada Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Pierre-Yves Loi Couleard
Lacombe

  • Heavy Equipment Technician
  • STEP Energy Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Prestin Taylor Coultes
Rosedale Station

  • Heavy Equipment Technician
  • Glover International Trucks
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zoey Marie-Jeanne Courchesne-Varjassy
Lethbridge

  • Carpenter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aidan Reid Couturier
Red Deer County

  • Welder
  • Standard West Steel Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Clifford Cox
Worsley

  • Heavy Equipment Technician
  • Vinco Mechanical
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan Ryan Craddock
Peace River

  • Electrician
  • O'Dell Electric Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kiersten Nicole Craig
Edmonton

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

John Joshua Crawley
Beaumont

  • Heavy Equipment Technician
  • Jones Truck and Service Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Dennis Cressey
Red Deer County

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • New West Truck Centres (Red Deer)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Taylor Jonathon David Crickett
Wembley

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathaniel James Crossley
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Corbin Reighn-Orion Croteau
Calgary

  • Heavy Equipment Technician
  • Strathmore Ford Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carson Daniel Crow
Thorsby

  • Agricultural Equipment Technician
  • MMD Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gregory Scott Cunningham
Grande Prairie

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Kaynic Construction Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Matthew Currie
Red Deer County

  • Sheet Metal Worker
  • Cremac Metal Products Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dawson Cutshaw
Millet

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Flo-Draulic Controls Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kail Spencer Czaban
Valleyview

  • Heavy Equipment Technician
  • Municipal District Of Greenview #16
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sebastian Jonathon Edward Czarny
Lethbridge

  • Carpenter
  • Maverick Concrete Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jasmine Rae da Silva
Chestermere

  • Hairstylist
  • The Beautiful Group Salons (Canada), Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Andrew Dafoe
Fort Saskatchewan

  • Instrumentation and Control Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Paul Steven Dahoy
Vermilion

  • Agricultural Equipment Technician
  • Webb's Machinery (Vermilion)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Richard Dalgleish
Calgary

  • Welder
  • International Brotherhood of Boilermakers
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaron Ty Danylchuk
Clairmont

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Evergreen Energy Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor Wyatt John Darby
Calgary

  • Electrician
  • Custom Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyricque Matthew Darlington
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • V.D.M. Trucking Service Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keyshawn Gordon Darrah
Innisfail

  • Automotive Service Technician
  • Cam Clark Ford Sales (2012) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Miguel Carlos Dasilva
Edmonton

  • Cook
  • Epic Hospitality Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Monty Rylan Davey
Acadia Valley

  • Welder
  • Martin Grudecki Welding Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Levi Devon Davies
Beaver County

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Northern Industrial Carriers Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matrim Quinn Davis
Debolt

  • Heavy Equipment Technician
  • Mountain Springs Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dalton John Leonard Davis
Whitecourt

  • Heavy Equipment Technician
  • Woodlands County Historical Society
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tayleigh Eileen Dawson
Calgary

  • Hairstylist
  • Midnapore Hairstyling
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hunter Peter Daryl Dawydiuk
Manning

  • Automotive Service Technician
  • Manning Tirecraft Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mason George Day
Lethbridge

  • Carpenter
  • Neuman Construction Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Scott Dean de Bruin
Niton Junction

  • Automotive Service Technician
  • Mills Motors
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Vanessa Brianna De Gregorio
Edmonton

  • Hairstylist
  • Below Hair Studio Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Clarissa Madelaine DeAlmeida
Calgary

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Griffin Maurice John deBussac
Whitecourt

  • Heavy Equipment Technician
  • Alberta Newsprint Funding Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan James Decker
Fort McMurray

  • Welder
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter Bradley DeGagne
Spruce Grove

  • Auto Body Technician
  • Grove Collision Repairs Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Paul Cristiaan DeGroot
Red Deer County

  • Heavy Equipment Technician
  • Cervus AG Equipment Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Richard DeKok
Picture Butte

  • Cabinetmaker
  • R Design Woodwork
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Brian Deleeuw
Bashaw

  • Agricultural Equipment Technician
  • Cervus AG Equipment Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaiyden Isabella Demerse
Whitecourt

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Phoenix Robert Deminick
Medicine Hat

  • Electrician
  • Quick Way Electrical 1999 Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jenna Caitlyn Den Hoed
Calgary

  • Cook
  • 1035862 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nelson Charles Denison
Berwyn

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Rocksteady Oilfield Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Vincent Israel deRuiter
Leduc County

  • Electrician
  • Kingsmen Electric Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dawson Quaid Omer Dery
Cold Lake

  • Welder
  • Federation Construction Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Richard Dery
Gibbons

  • Cook
  • Manning Town Pizza Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthieu Joshua Déry
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Rene Transport
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mason Kyle Despins
Vimy

  • Automotive Service Technician
  • Glenn's Auto Repair
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Scott Carson Despins
Edmonton

  • Powerline Technician
  • Indigo Construction Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keegan Joseph Despot
Grande Prairie

  • Parts Technician - Parts Technician
  • A1 Driveline Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Zachary Deveau
Edmonton

  • Electrician
  • Territorial Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley James Devlin
Cowley

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

William Cole Dial
Red Deer

  • Cook
  • Stonewater Group of Franchises Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shawn Samuel Dick
La Crete

  • Gasfitter - Class B
  • T D Mechanical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Makayla Marie Didow
Sherwood Park

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adam Christopher Dita
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Canyon Creek Holdings Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyson William Dodds
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Avery Stephen Dodge
Grande Prairie

  • Welder
  • Paramount Metalworks Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rowen Hawk Doerksen
Whitecourt

  • Instrumentation and Control Technician
  • Tarpon Energy Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - NOVA Chemicals
  • NOVA Chemicals Corporation

Chad Daniel Doerksen
Fort Vermilion

  • Heavy Equipment Technician
  • Sunrise Transport (La Crete) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shanice Taylor Doerksen
La Crete

  • Hairstylist
  • The Cutting Edge Beauty Salon
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Heidi Kalea Doner
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • Bear Creek Maintenance Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Ryan Donnelly
Edmonton

  • Sheet Metal Worker
  • Paragon Ventilation Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Spencer Gerald Markus Doolaege
Castor

  • Welder
  • County Of Paintearth 18
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Corbin Keith Doram
Grande Prairie

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Reed Energy Group Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mikhayla Maria Doroshuk
Parkland County

  • Carpenter
  • Doroshuk Construction Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austen Ryan Doroshuk
Parkland County

  • Plumber
  • River City Plumbing and Heating Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Celine Antoinette Dorsay
Fort McMurray

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Hvac Solutions Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Karsen Rae Dorscheid
Co Of Gp No. 1

  • Heavy Equipment Technician
  • Dokat Mechanical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Travis Everett Doucette
Calgary

  • Locksmith
  • Lockmasters Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Issiah Matthew Doucette-Gair
Edmonton

  • Carpenter
  • Cape Construction (2001) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Lee Douglas
Innisfail

  • Carpenter
  • DB Homes Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

David Jacob Roland Douillard
Slave Lake

  • Electrician
  • Kamwin Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hunter Douglas Gordon Dowdall-Letwin
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • Westcan Bulk Transport Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Brian Drew
Leduc

  • Welder
  • Pipeworx Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alan Benjamin Driedger
La Crete

  • Heavy Equipment Technician
  • FTEN Group of Companies Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jayden Philip Drost
Bluffton

  • Carpenter
  • Darren J Dolman
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexander Malcolm Drover
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew James Leon Duff
Medicine Hat

  • Bricklayer
  • Falke Construction Services (2011) Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Morgan Kolby Duffield
Oyen

  • Heavy Equipment Technician
  • Neilson Mechanical Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dryden Jason Dumanowski
Oyen

  • Welder
  • Oyen Welding & Machining Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dakota Lee Duncan
County Of Grande Prairie No. 1

  • Heavy Equipment Technician
  • Northern Repair Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchel Jack Dunsbergen
Picture Butte

  • Landscape Horticulturist
  • Scenic Landscaping Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daylon Kristopher Dupuis
Beaverlodge

  • Heavy Equipment Technician
  • Foster's Agri-World
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Restituto Ecle Duran
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Midlite Construction Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jean-Baptiste Durieu
Fort McMurray

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Ronald Dwyer
Edmonton

  • Electrician
  • Db Proline Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cody Edward Dyck
Pincher Creek

  • Cabinetmaker
  • 1552407 Alberta Ltd. Aztec Cabinets
  • High School Apprenticeship Scholarship - Syncrude Canada
  • Syncrude Canada Ltd.

Kyle Andrew Dyck
Pincher Creek

  • Automotive Service Technician
  • 495714 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kody Brandon-Lee Dyck
Bonnyville

  • Welder
  • Federation Construction Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Louis William Dyck
La Crete

  • Automotive Service Technician
  • Knelsen Sand & Gravel Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nolan Joshua Dyck
High Level

  • Automotive Service Technician
  • Strike Group (GP) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alex Jake Dyck
Lethbridge

  • Agricultural Equipment Technician
  • Western Tractor Company Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Winter Dysart
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Abigail Grace Earl
Lethbridge

  • Hairstylist
  • Brio Salon Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Ezequiel Echegoyen
Edmonton

  • Sheet Metal Worker
  • Silent-Aire GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Blake Stephen Edwardson
Calgary

  • Electrician
  • The Residential Elect Cont Cor
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hayden Gunnar Eggen
Leduc

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Nason Contracting Group Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Luke Bryan Elliott
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Steven Toone Elliott
Calgary

  • Welder
  • Rimk Industries Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colby Joseph England
Fort McMurray

  • Instrumentation and Control Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Saddler Kaben Eremenko
Acadia Valley

  • Agricultural Equipment Technician
  • Rocky Mountain Equipment Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Noah Benson Eringfeld
Edmonton

  • Auto Body Technician
  • Southern Auto Body Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan Liam Esau
Linden

  • Automotive Service Technician
  • Esau Auto Service Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carson Lee Evans
Leduc

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Borets Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Jordon Evans
Red Deer

  • Heavy Equipment Technician
  • Glover International Trucks
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Robert Reid Evans
Red Deer

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Johns Manville Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Parker Reid Evely
Fort McMurray

  • Welder
  • Ceda General Partners Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daemen William Ewanchuk
St. Albert

  • Electrician
  • Provincial Electrical Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keelan Joseph Ewanowich
Lamont

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Jacobs Industrial Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keegan Samual Jacob Exnowski
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Azonic Constructors Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Erik John Farmer
Leduc

  • Electrician
  • Qualicon Skilled Trade Services Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Quentin Kenneth Fate
Olds

  • Carpenter
  • 1896371 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dallas Gordon Edward Fate
Sundre

  • Heavy Equipment Technician
  • Millard Trucking Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Summer Joy Favel-Halfe
Goodfish Lake

  • Powerline Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ahlam Hailey Abdel Fayad
Lac La Biche

  • Hairstylist
  • Kut'N'Kurl
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adam Mohamed Fayad
Fort McMurray

  • Electrician
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Devon Louis Fedoriuk
Myrnam

  • Motorcycle Mechanic
  • Power Merchants Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caleb Dan Thomas Fedyshen
Olds

  • Electrician
  • Feds Electrical Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emma-Jayne Leanne Fehr
Lethbridge

  • Baker
  • 1679427 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Conrad Clayton Fehr
Beaverlodge

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Amber Mae Feledichuk
Lac La Biche

  • Hairstylist
  • Kut'N'Kurl
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Evan Mackenzie Felstad
Dapp

  • Agricultural Equipment Technician
  • MMD Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colter Robert Jerry Fenske
Valleyview

  • Heavy Equipment Technician
  • Municipal District Of Greenview #16
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Finn Yorick Fenton
Fox Creek

  • Instrumentation and Control Technician
  • Control Tech 2011 Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Randall Ferchuk
Blackfalds

  • Cook
  • Blackfalds Holdings Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Denay Rose Ferraz
Camrose

  • Hairstylist
  • Inspirations Salon And Spa Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jared Charles Ferris
Okotoks

  • Heavy Equipment Technician
  • Bess Tank Lines
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alan Leonard Alexander Ferriss
Fort McMurray

  • Electrician
  • 1131553 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Richard Feyter
Monarch

  • Carpenter
  • A & J Ventures Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Troy Kevin Finley
Edmonton

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Vicaloy Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kevin Patrick Fischer
Rimbey

  • Carpenter
  • Grant Peabody Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordon Daniel Fischer
High Level

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Tolko Industries Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Lorne Fischer
Red Deer County

  • Plumber
  • World Class Contracting
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Marco Fabio Fischer
Rimbey

  • Heavy Equipment Technician
  • 1742009 Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Maxwell William Alexander Fisher
Wainwright

  • Auto Body Technician
  • Broadmoor Auto Body
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Thomas James Fisher
Sundre

  • Electrician
  • Klis Electric
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brayton Brian Fitt
Airdrie

  • Automotive Service Technician
  • All Fitts Automotive
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bryan Joshua Matthew Stewart Fitz
Edmonton

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Lloyd Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Jacob Flaig
Medicine Hat

  • Electrician
  • 982804 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colten Daniel Augustus Flegg
High Prairie

  • Automotive Service Technician
  • 1760388 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Paxton Wade Fleming
Ardrossan

  • Automotive Service Technician
  • Central Tire
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Isaiah Fleming
Valleyview

  • Heavy Equipment Technician
  • Deep Valley Power Systems Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brock McKye Fletcher
Cardston

  • Electrician
  • Westwind School Division #74
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kiera Elizabeth Faith Flett
Okotoks

  • Hairstylist
  • 1655168 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Kevin Flett
Fort Saskatchewan

  • Agricultural Equipment Technician
  • Deerland Farm Equipment Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaleb Austin Fleury
Springbrook

  • Machinist
  • Micro Machine Shop Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brendan John Macalister Florax
Spruce Grove

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brett Jordon Foley
Glendon

  • Welder
  • Interprovincial Pipefitting Technologies Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cody Ryan Folkard-De Sousa
Strathmore

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brayden McKenzie Folz-Wright
Calgary

  • Carpenter
  • Eastbrook Formworks Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tanner Jackson Ford
Camrose

  • Carpenter
  • Align Builders Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Michael David Foster
Mannville

  • Welder
  • Max McKillop
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathen Alexander James Foster
Rocky Mountain House

  • Heavy Equipment Technician
  • Spongberg Enterprises Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan Ronald Fowler
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary Jack Fradsham
Fort McMurray

  • Steamfitter-Pipefitter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Selina Electra France
Peace River

  • Motorcycle Mechanic
  • Tech One Mechanical Repair Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan William Francis
Hanna

  • Automotive Service Technician
  • 724113 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dillon Adam Frank
Berwyn

  • Heavy Equipment Technician
  • 618864 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Blake Rodney Fraser
Hinton

  • Welder
  • Alstar Oilfield Contractors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchell Reid Bradley Fraser
Edmonton

  • Sheet Metal Worker
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Benjamin Allen Fraser
Medicine Hat

  • Welder
  • Legend Energy Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Michael Frazier
Fort Saskatchewan

  • Electrician
  • Drews Electric
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kilian Vahan Friesen
High River

  • Carpenter
  • GrayFrame Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kailor Lyle Friesen
Langdon

  • Welder
  • Tornado Combustion Technologies Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Noah Thomas Fritz-Bull
Edmonton

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Peter Froese
Vauxhall

  • Gasfitter - Class A
  • Bow River Gas Co-Op Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trey Robert Andre Frost
Sexsmith

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Vincenzo Alfonso Funaro
Edmonton

  • Electrician
  • Powerlink Electrical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Courtney Julie-Ann Funk
Grande Prairie

  • Hairstylist
  • Strandz Styling
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Arsen Gabrielyan
Red Deer

  • Automotive Service Technician
  • Southside Plymouth Chrysler Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mackenzie Erin Gagnon
Clairmont

  • Hairstylist
  • Westman's Barbershop & Espresso Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sebastian Dane Gallant
Whitecourt

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Jason Gallelli
Crossfield

  • Welder
  • Wyatt Gallelli
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kenzie Morgan Gannon
St. Albert

  • Hairstylist
  • Camber Ventures Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jhuemaecah Evangelista Gaspar
Fort McMurray

  • Instrumentation and Control Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Clark Ryan Gates
St Paul

  • Heavy Equipment Technician
  • Gator's Pist'n Broke Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Danielle Monique Gauthier
Fort McMurray

  • Instrumentation and Control Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Evan Grant George
Calgary

  • Ironworker - Reinforcing
  • Alberta Ironworkers Apprenticeship and Training Trust Fund
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler John Gerling
Edmonton

  • Auto Body Technician
  • Premier Collision Centre
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan William Gettis
Rocky Mountain House

  • Electrician
  • Modern Electric (Rocky) (1984) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Natalia Mary Ibrahim Ghanem
Calgary

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mohamed Khalid Ghotme
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • 2055825 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Jacob Gibson
Stony Plain

  • Welder
  • Double H Ventures Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Gordon Giesbrecht
Medicine Hat

  • Automotive Service Technician
  • Big M Ford Lincoln Mercury Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Motor Dealers' Association
  • Motor Dealers' Association of Alberta

Timothy Jordan Giesbrecht
Irricana

  • Automotive Service Technician
  • 1527813 Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jason Wiebe Giesbrecht
Taber

  • Electrician
  • Done Right Electric Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andreas Giesbrecht
La Crete

  • Automotive Service Technician
  • FTEN Group of Companies Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan William Giesbrecht
Legal

  • Carpenter
  • Norson Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Wiebe Giesbrecht
Taber

  • Carpenter
  • TJ Hiebert Custom Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dimitrios George Gikas
Calgary

  • Carpenter
  • Eastbrook Formworks Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan John Giles
Okotoks

  • Plumber
  • Strathcona Mechanical Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship - Mechanical Contractors Association
  • Mechanical Contractors Association of Alberta

Sunpreet Singh Gill
Edmonton

  • Electrician
  • Krave Electric & Controls Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Satnam Singh Gill
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician - Transport Trailer Mechanic
  • Solo Repairs
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carly Nicole Gill
Calgary

  • Hairstylist
  • The Bikini Lounge
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trevor Thomas Gillespie
Grande Prairie

  • Electrician
  • Pronghorn Controls Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

John Gerard Elam Gillingham
Edmonton

  • Welder
  • United Association of Plumbers and Pipefitters Local 488
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mathew Jacob Gillis
Sexsmith

  • Auto Body Technician
  • Revolution Collision
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Wynter Rosemary Giorgi
Calgary

  • Cook
  • Cornerstone Group Canada Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Ponferrada Girado
Fort McMurray

  • Automotive Service Technician
  • Saber Merchandising
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gabrielle Josianne Isabelle Giroux Lamy
Edmonton

  • Hairstylist
  • Artistic Alliance Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gavin Daniel Glas
Taber

  • Heavy Equipment Technician
  • Flo-Draulic Controls Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lucas Gerald Glatz
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Vernon Gleddie
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Smart Fix Asphalt Infrared Repair Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Owen Samuel Glover
Newbrook

  • Steamfitter-Pipefitter
  • KG Enterprises Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keenan Werner Goldstein
Beaumont

  • Heavy Equipment Technician
  • Industrial Machine Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Simon Golub
Leduc

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Argus Machine Co Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nolan James Good
Airdrie

  • Automotive Service Technician
  • 650137 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caden Christopher Goodwin
Edmonton

  • Cook
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Spencer Earl Gordey
Sexsmith

  • Heavy Equipment Technician
  • Twisted Gears Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Teagan Spencer Gorling
Calgary

  • Welder
  • Moli Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colby Michael Gorman
County Of Grande Prairie No. 1

  • Electrician
  • Northgate Electric (G.P.) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric Brian Steve Gornik
Fort McMurray

  • Electrician
  • Macity Electric Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Justin Gosselin
Fort Saskatchewan

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Clark McLean Gotaas
Camrose

  • Electrician
  • Community Electric Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan Andrew Goth
Lethbridge

  • Landscape Horticulturist
  • Earthlings Landscape Design And Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Denver MacKenzie Gould
Consort

  • Carpenter
  • 2030530 ALBERTA LTD.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Delayna Summer Rayne Goulet
Wabasca

  • Cook
  • Northland School Div. No 61
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyson Joseph Goulet
Thorhild

  • Electrician
  • Pyramid Corporation Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dawson David Richard Gour
Peace River

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Mercer Peace River Pulp Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Benjamin Quincy Grams
Calgary

  • Electrician
  • The Residential Elect Cont Cor
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Makena Ann Grant
Ponoka

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jeremie Dominique Gravel
St. Albert

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Fluor Constructors Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brendan Avery Gray
Big Stone

  • Electrician
  • James Klassen
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nick Allan Gray
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Suncor Energy Logistics Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chad Larry Greene
Medicine Hat

  • Sheet Metal Worker
  • Pad-Car Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cooper Leslie Greer
Brooks

  • Heavy Equipment Technician
  • 719406 Alberta Ltd. & 736155 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Travis Hunter Gregory
Fort McMurray

  • Welder
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Ironworkers Local 720 & Local 725/Ironworkers Apprenticeship Training Plan
  • Alberta Ironworkers Local 720 and Local 725/Ironworkers Apprenticeship and Training Plan

Tarrence Griffin John Grey
Grimshaw

  • Carpenter
  • Hillside Home Improvement
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carson Jesse Griffin
Cremona

  • Automotive Service Technician
  • 791425 Alta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cooper James Grisak
Medicine Hat

  • Welder
  • Red Arc Manufacturing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Bradley G. R. Groft
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician
  • Calgary Peterbilt Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Gerardus Groot
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Advantage Ford
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathen Thomas Gross
Calgary

  • Welder
  • One Eye Industries Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

David Allan Grossman
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • 331001 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brent Carel John Grutterink
Rimbey

  • Heavy Equipment Technician
  • Acumech Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Franz Guenter
Two Hills

  • Automotive Service Technician
  • St Paul Educational Regional Div 1 Maintenance Shop
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Dustin Guerette
Girouxville

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Boucher Bros. Lumber Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gabriele Anthony Guidoccio
Edmonton

  • Gasfitter - Class B
  • 2035881 Ontario Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keaton Franklin Guimond
Hinton

  • Heavy Equipment Technician
  • Werner Heavy Equipment Repair
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Julian Isiah Guinand
Lac La Biche

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Ryan Gunther
Fort Saskatchewan

  • Carpenter
  • Gunther Construction (1988) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Timo Guse
Bentley

  • Machinist
  • APS Machining Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tristan Douglas Gust
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Schwab Chevrolet Buick GMCLtd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jessica Ann Gylander
Parkland County

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kirolos Stephanos Habashi
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Go Auto Direct Edmonton Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brett Cole Hafner
Pickardville

  • Welder
  • Carlan Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Deena Halaby
Edmonton

  • Hairstylist
  • Archbishop O'Leay Cosmetology
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tenjin Lewis Haley
Calgary

  • Heavy Equipment Technician
  • Brandt Tractor Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kolby Jay Hall
Olds

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor Ray Hamelin
Sherwood Park

  • Electrician
  • WorleyParsonsCord Teamco Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan Andrew John Hamilton
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler John Hamilton
Edmonton

  • Ironworker - Structural/Ornamental
  • ISLAND Installation Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ayden Lourian Hanlon
Haylakes

  • Carpenter
  • X L Finishing & Woodwork
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tatriana Marie Hansen
Medicine Hat

  • Hairstylist
  • First Impression Hair and Body Studio
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Ryan Donald Hanson
Bowden

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary Bryton Harder
Foothills

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexander William Harder
Camrose

  • Automotive Service Technician
  • Mike's Lube 'n' Clean Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adam Michael Hardinge
Westlock

  • Powerline Technician
  • Fortis Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hayden Murray Hardy
Sherwood Park

  • Electrician
  • Wireworks Electrical Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brant Thomas Harris
Taber

  • Heavy Equipment Technician
  • Rocky Mountain Equipment Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gerald Brendan Harrison
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cody Kai Hasegawa Hasegawa-Foster
Canmore

  • Sheet Metal Worker
  • Bighorn Sheet Metal Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Spencer Armand Hauch
Tofield

  • Welder
  • Peter Hritzuk Welding Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Garrett Roger Hauck
Oyen

  • Agricultural Equipment Technician
  • Rocky Mountain Equipment Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dane Alexander Haugen
Stony Plain

  • Heavy Equipment Technician
  • Calmont Leasing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mackenzie Patrick Haun
Irma

  • Carpenter
  • KenLar Insulations Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ky San Hawthorn
Red Deer

  • Welder
  • On Demand Welding Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braedon Christopher Hayman
Thorsby

  • Heavy Equipment Technician
  • Liquids Transloading Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jayce Allison Haywood
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dana Spencer Head
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sophie Grace Headon
Grande Prairie

  • Automotive Service Technician
  • Windsor Motors (1975) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ashton Bradley Cassius Jesse Heath
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Madison Kerry Heath-Johnson
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dalton Josie Harley Heck
Provost

  • Heavy Equipment Technician
  • Octane Oilfield Hauling & Rentals Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Max Heggie
Raymond

  • Carpenter
  • 1743423 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Harry Ernest Heide
Leduc

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Nason Contracting Group Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Michael Heidebrecht
Red Deer

  • Electrician
  • 213824 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Riley Heidt
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician - Transport Trailer Mechanic
  • Cross Cut Directional Boring Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexander David William Heidt
Spruce Grove

  • Natural Gas Compression Technician
  • Quantum Compression Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Wayne Hellum
Bonnyville

  • Welder
  • Bonnyville Welding Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kael Helms
Cremona

  • Ironworker - Metal Building Systems Erector
  • 708182 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dawson Helmus
Barrhead

  • Electrician
  • Stalwart Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jason Robert Hemeyer
Lacombe

  • Automotive Service Technician
  • Lacombe Ford Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adam Zain Hemraj
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Kaizen Auto Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Ray Henderson
Brooks

  • Heavy Equipment Technician
  • Crosstown Truck & Tire Brooks Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kieran Rory Henry
Grande Prairie

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cory Mitchell Henson
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • 923416 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Madison Jade Heptonstall
Drumheller

  • Hairstylist
  • Bevan Scott
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alex Patrick Herard
Edmonton

  • Welder
  • Advance Tank Centres Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kevin Francisco Hernandez
Edmonton

  • Electrician
  • Tetra Electrical Solutions Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Louis-Gabriel Emile Hery
Canmore

  • Carpenter
  • Yellow Dog Carpentry
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Delaney Anne Hesse
Sherwood Park

  • Electrician
  • Transonic Electrical Contractors Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shawn Nathan Heward
Mannville

  • Heavy Equipment Technician
  • JMT Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Devon Michael John Heyland
Leslieville

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Johnathan Robert Hicks
Red Deer

  • Heavy Equipment Technician
  • 749375 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chad Christopher Higdon
Parkland County

  • Machinist
  • Drilling Tools International Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Talen Ty Toma Higgins
Bonnyville

  • Steamfitter-Pipefitter
  • CEDA International Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Lucas Hildebrandt
Edmonton

  • Carpenter
  • City Of Edmonton
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jesse Donald Hiller
Edmonton

  • Cabinetmaker
  • Madsen's Custom Cabinets (1983) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandon Austin Hills
Little Smoky

  • Instrumentation and Control Technician
  • Tarpon Energy Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole David Himer
Edmonton

  • Electrician
  • City Of Edmonton
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Douglas Himmelspeck
Okotoks

  • Automotive Service Technician
  • Malik Auto Centre Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keaton Carter Hinrichsen
Calgary

  • Auto Body Technician
  • Carcraft Bodyworks Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mathew Edward Hintze
Spruce Grove

  • Automotive Service Technician
  • Pro-Tech Transmissions
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryker William Hirney
Red Deer

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • McMullen's Refrigeration & Htg Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kurtis Phillip Hochhausen
Strome

  • Heavy Equipment Technician
  • Iron Creek Truck & Trailer
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reece Ian Joseph Hodge
Fort Saskatchewan

  • Electrician
  • Provincial Electrical Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Kenneth Hoffman
Hanna

  • Electrician
  • Atco Power Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Patrick Jan Hofman
Linden

  • Carpenter
  • Cullum Chicken Farms Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Anthony Holden
Spruce Grove

  • Electrician
  • The RMC Group of Companies Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Barrett Wayne Hollar
Irma

  • Electrician
  • Ryan Oracheski
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reagan Lyle Holmes
Leduc County

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Strathcona Mechanical Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Langdon Russell Holt
Daysland

  • Heavy Equipment Technician
  • Arnett & Burgess Oil Field Construction Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Max Jefferson Hopkins
Lethbridge

  • Automotive Service Technician
  • Davis Imports Lethbridge Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter Gregory Hornbrook
Didsbury

  • Automotive Service Technician
  • Lynn Rick Holdings
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lois Jessica Houghton
Edmonton

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler David Houlihan
Calgary

  • Plumber
  • Balzer's Canada Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jared Ryan Hovind
Edmonton

  • Lather (Interior Systems Mechanic)
  • Qsi Interiors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chandler John Howard
Wembley

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • D & D Well Services Fort McKay Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Raymond Hua
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Blaskin & Lane Tire Centres Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trysten Cole Huckabay-Woodside
Grande Prairie

  • Welder
  • Norwest Construction And Management Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braden Ronald Hunka
Vegreville

  • Automotive Service Technician
  • Vegreville Auto Body 1993 Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kameron Joseph Hunt
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Calmont Leasing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Warren Gordon Hunt
Pickardville

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Wabash Manufacturing Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kolton Stephen Hunter
Red Deer

  • Heavy Equipment Technician
  • New West Truck Centres (Red Deer)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexandra Maria Hurley
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Enbridge Pipelines Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hateem Ibrahim
Edmonton

  • Auto Body Technician
  • Robertson Body Works
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Raine Edward Ingram
Picture Butte

  • Ironworker - Structural/Ornamental
  • Alberta Ironworkers Apprenticeship and Training Trust Fund
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan James Samuel Inkpen
Edmonton

  • Sheet Metal Worker
  • Nordic Mechanical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Michael Inkster
Fort McMurray

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colby Randy Allen Isley
Beaverlodge

  • Electrician
  • Enap Electric
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Courtney Lee Isley
Grande Prairie

  • Hairstylist
  • Strandz Styling
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Devon Ross Ives
Brooks

  • Electrician
  • Pronghorn Controls Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kateri Lynn Jacknife
Cold Lake

  • Hairstylist
  • Renu Hair Salon & Spa Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary William Jaeger
Calgary

  • Electrician
  • Jaeger Electric Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aiden Wayne Jager-Crneck
Mayerthorpe

  • Welder
  • BulletProof Welding
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michael James Jamieson
Barrhead

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joel Victor Patrick Jans
Medicine Hat

  • Heavy Equipment Technician
  • John L'Heureux
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

James Issac Janzen
La Crete

  • Cabinetmaker
  • A.J. Kitchen Doors
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Cameron Jason
St. Albert

  • Plumber
  • 10 Minas Ventures
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Dwight Todd Jenkins
Grande Cache

  • Electrician
  • TDN Jenkins Incorporated
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Scott LeRoy Jr Jensen
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician - Transport Trailer Mechanic
  • Cross Cut Directional Boring Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric James Alexander Jensen
Drumheller

  • Agricultural Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Loki Steele Jensen
Whitecourt

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Strike Group (GP) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Terran Robert Jesse
Edson

  • Heavy Equipment Technician
  • 705143 Alberta Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship - Allan Askeland
  • Pacific Western Transportation

James Real Jobin
Beaumont

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Robyn Dee Johansen
Edmonton

  • Electrician
  • City Of Edmonton
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Randall Johnson
Edmonton

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Loblaws Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Construction Labour Relations An Alberta Association Scholarship/Building Trades of Alberta
  • Construction Labour Relations-An Alberta Association/Building Trades of Alberta

Maverick Robert Ray Johnson
Leslieville

  • Heavy Equipment Technician
  • 1570621 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Rolin Johnson
Leslieville

  • Welder
  • 1570621 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brock Colby Johnson
Sundre

  • Welder
  • Black Gold Rush Industries Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Benjamin Thomas Johnson
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • CEDA International Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dylan Henry Johnson
Peace River

  • Automotive Service Technician
  • Mighty Peace Chevrolet Buick GMC Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colby Spencer Johnson
Edmonton

  • Carpenter
  • Msl Projects & Design Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aaron Lee Johnson
Manning

  • Parts Technician - Parts Technician
  • R.C.J. Holdings Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Kobe Johnston
Rocky View County

  • Electrician
  • Enerflex Systems Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adam Brian Johnston
Stettler

  • Agricultural Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adam Thomas Johnston
Innisfail

  • Automotive Service Technician
  • MGM Ford Lincoln Sales Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caleb Charles Jorritsma
Edmonton

  • Carpenter
  • United Construction Company Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicole Lynn Jouan
St. Albert

  • Hairstylist
  • Voodoo Hair Studio Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Julian Gardner Jubin
Edmonton

  • Plumber
  • Olson Mechanical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Stephen Kaack
Lundbreck

  • Ironworker - Structural/Ornamental
  • Alberta Ironworkers Apprenticeship and Training Trust Fund
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordanna Bree-Ann Kachmarski
Clairmont

  • Hairstylist
  • 1972597 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rachel Elizabeth Kaine
St. Albert

  • Automotive Service Technician
  • Robins Precision Auto Care Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Grayson Michael Alexander Kampen
Edmonton

  • Sheet Metal Worker
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Thomas Kariga
Calgary

  • Carpenter
  • Dawson Wallace Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Marcus Steve Karpyshyn
Spedden

  • Heavy Equipment Technician
  • Tri-Ag Implements Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Augustin Nsunzu Kashiku
Edmonton

  • Carpenter
  • Jen-Col Construction Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Saheeb Rafiq Kasim
Edmonton

  • Cook
  • Earl's Restaurant (Calgary Trail) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaya Hansa Kawa
Spruce Grove

  • Hairstylist
  • Revolve Hair Salon
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Alexander Keehn
Leduc

  • Landscape Horticulturist
  • Yardz Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colin Michael Kees
Grassy Lake

  • Carpenter
  • MK Builders
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Samuel Jaggar Keil
Sherwood Park

  • Automotive Service Technician
  • Roadreddy (Auto) Service Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aidan R. J. Keith
High River

  • Heavy Equipment Technician
  • Clean Harbors Production Services, ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hayes David Kendall
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • Enerflex Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bryson Roger Kendall
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Calvin James Kennard
Airdrie

  • Baker
  • Loblaws Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Taeven Bryn Keylor
Whitecourt

  • Welder
  • Veteran Oilfield Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan Barry Kienzle
Drayton Valley

  • Automotive Service Technician
  • Lydell Group Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Garret Andrew Kinaschuk
Elk Point

  • Carpenter
  • Barrett Built Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Damion Lee Kincade
Legal

  • Welder
  • Garneau Manufacturing Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathen Kyle Kipling
Sturgeon County

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Sturgeon Rewind Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colton Coyote Kipper
Stony Plain

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Brian Kirtzinger
Calmar

  • Automotive Service Technician
  • Dk Ford Sales Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Deklan Darrell Kit
High Prairie

  • Welder
  • Northwest Machine & Welding Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Camden Bryce Kitaguchi
Hinton

  • Machinist
  • Blue Diamond Machining Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Averi Richelle Klak
Leduc

  • Carpenter
  • Jenris Creations Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan Adrian Klassen
Purple Springs

  • Roofer
  • 1993646 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyson Stuart Klassen
Linden

  • Heavy Equipment Technician
  • Courtney Berg Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kalin Thomas Klassen
Crooked Creek

  • Auto Body Technician - Auto Body Refinisher
  • Star Auto Body Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braden Riley Klessens
Lacombe

  • Sheet Metal Worker
  • Kles-Air Mechanical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Samuel James Knight
Calgary

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Benco Welding Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Samuel Alexander Knight
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Mckenzie Tireland
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Spencer Mark Knight
Caroline

  • Heavy Equipment Technician
  • Secure Energy Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Amanda Chantal Knister
Stony Plain

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sunni Taylor Knutson-Denis
Sherwood Park

  • Hairstylist
  • Roxx Salon & Spa Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Roy Gerald Kocsis
Drayton Valley

  • Welder
  • Roy Kocsis Welding Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michelle Koekemoer
St. Albert

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Peter Mathew Koester
Widewater

  • Heavy Equipment Technician
  • Komec Mechanical Services
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Burke Michael Komarniski
Edmonton

  • Cook
  • Buco Pizzeria + Vino Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chanon Kongkan
Lacombe

  • Automotive Service Technician
  • Scotty's Repair Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Victor Morgan Konowalyk
Grimshaw

  • Automotive Service Technician
  • Oakley Enterprises Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colby Dennis Konrad
Clive

  • Agricultural Equipment Technician
  • Pentagon Farm Center Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mackenzie Carter Konschuh
Crossfield

  • Agricultural Equipment Technician
  • 1946514 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jenna Rose Konski
Sherwood Park

  • Hairstylist
  • 425955 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Louis Korbage
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brooklynne Anne Presley Koroscil
Edmonton

  • Cook
  • Cactus Cafe West Edmonton Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reuben Jonathan Kos
County Of Barrhead

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keaton Nickolas Ken Kossatz
High River

  • Auto Body Technician
  • Triple K Auto Body Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Thomas Kovlaske
Spruce Grove

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Fraserwoods Fabrication & Machining Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jarrid Micheal Kowalenko
Red Deer County

  • Automotive Service Technician
  • 843755 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchell William Kowaluk
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Brignall Equipment Solutions LTD.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Layne Saterra Kozakevich
Edmonton

  • Hairstylist
  • The One Salon
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Madeline Paige Kranzler
Edson

  • Hairstylist
  • The Other Side Hair Studio Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Owen Krause
Olds

  • Welder
  • Think Tank Products Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchell Austin Kreiser
Edmonton

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric Ernest Krieger
Valleyview

  • Automotive Service Technician
  • CRK Ent. Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sara Krivic
Calgary

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shane Ernest Kroeker
La Crete

  • Carpenter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jared Allan Kropielnicki
Ryley

  • Heavy Equipment Technician
  • Webb's Machinery (Vegreville) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hayden Wyatt Krzywy
Ponoka

  • Electrician
  • Eastcountry Electric Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Curtis Keaton Kuich
Andrew

  • Instrumentation and Control Technician
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Markell Kuznetsov
Plamondon

  • Heavy Equipment Technician
  • San Forestry Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sheldon Joseph Kwiatkowski
St. Lina

  • Carpenter
  • 1316023 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andreas Micheal Kwirant
Drayton Valley

  • Heavy Equipment Technician
  • Miktye Trucking Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Evan Troy Ladouceur
Athabasca

  • Automotive Service Technician
  • KAL Tire Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Vincent Drake LaFontaine
Calgary

  • Plumber
  • Ogre Mechanical Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kevin Avery Lafreniere
St Paul

  • Welder
  • Phoenix Welding
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Christopher William Lahey
Bonnyville

  • Machinist
  • 925599 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joselyn Betty Rhonda Laing
Cochrane

  • Cabinetmaker
  • Alcroft Homes Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Guerin James Lalonde
Hinton

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Kardar Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jason Charles Lambert
Manning

  • Carpenter
  • 1079658 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Marc Sebastien Lamoureux
Red Deer

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Stannard HVAC Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicole Lynn Landry
Edmonton

  • Sheet Metal Worker
  • Silent-Aire GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Tyler Langdale
Mayerthorpe

  • Welder
  • BulletProof Welding
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Patrick Steven Lange
Co Gp No. 1

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • 1535832 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor Edward Lange
Armena

  • Agricultural Equipment Technician
  • Scooter's Ag
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cassius Riel Langlois
Valleyview

  • Automotive Service Technician
  • Ken's Valleyview Service Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordyn Kaitlynn Dawn LaPierre
Calgary

  • Carpenter
  • Zerosquared
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shane Paul Louis Laplante-Suderman
Whitecourt

  • Heavy Equipment Technician
  • Strike Group (GP) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tiegan Christopher Larouche
Chauvin

  • Welder
  • Benoit Oilfield Construction Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

James Robert Larson
Rocky Mountain House

  • Carpenter
  • Kalyn Innovations Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Amy Olanna Larson
Irma

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaida Trinity Rae Lassi
Edmonton

  • Welder
  • RNR Portable Machine & Welding Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mohamad Latif
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Flex Auto Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colton James Lauer
Millet

  • Welder
  • International Metal Manufacturing Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reed Edward Laurensse
Edmonton

  • Plumber
  • Silent-Aire GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brent George Laursen
Sturgeon County

  • Heavy Equipment Technician
  • 1742009 Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan Paul Lavallee
Hinton

  • Automotive Service Technician
  • Fountain Tire (Hinton) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mason Tyler LaValley
Bezanson

  • Heavy Equipment Technician
  • On-Track Supplies & Equipment Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexandria Celeste Roisin Laventure
Grimshaw

  • Electrician
  • Tarpon Energy Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aleska Rose Law
Calgary

  • Hairstylist
  • Crown Jewels Hair Studio
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Liam John Lawrence
Edmonton

  • Cook
  • Harry Ainlay Composite High School
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Morgan Massey Layden
Red Deer County

  • Heavy Equipment Technician
  • Pro-N2 Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Thomas Darryl Layden
Innisfail

  • Heavy Equipment Technician
  • Pro-N2 Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nolan Lorne Layden
Olds

  • Plumber
  • World Class Contracting
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gabriel Ghislain Lefrancois
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mackenzie Cheryl Lefresne
Edmonton

  • Auto Body Technician
  • Northgate Chevrolet Buick GMC Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Travis Lehman
Camrose

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michaela Rae Leicht
Red Deer County

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaeger Dante' Leis
Sundre

  • Automotive Service Technician
  • Fountain Tire Ltd (Sundre)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Niko Austin Terry Leis
Sundre

  • Automotive Service Technician
  • Fountain Tire Ltd (Sundre)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dylan John Tomas Leitch
Calgary

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • CBVL Robotics Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michael Joel Lembryk
Edmonton

  • Electrician
  • Seneca Electrical Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Deinyn Lacey Lento
Edmonton

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lauren Bernadette Lerner
Calgary

  • Hairstylist
  • 1786692 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chelsea Anne Letwin
Sturgeon County

  • Carpenter
  • M1 Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexis Alison Levasseur
Sylvan Lake

  • Cabinetmaker
  • 1162912 Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Horatio Lewis
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Diversified Transportation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Michael Linden Lewis
Chestermere

  • Welder
  • Flatland Industries Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brady Noel Norman Lewis
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daniel Harvey Lewsaw
High Level

  • Heavy Equipment Technician
  • Tolko Industries Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kailee Ashley Jocelyn L'Hirondelle
County Of Grande Prairie No.1

  • Hairstylist
  • Basic Hair Care
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Thomas Liefting
Picture Butte

  • Plumber
  • Mulder Heating Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Broc Dylan Lindahl
Lindale

  • Powerline Technician
  • Fortis Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dawson Karlyle Lindberg
Bonnyville

  • Welder
  • 1596232 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandon Kristopher Lindberg
Bonnyville

  • Plumber
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Andrew Linton
Red Deer

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reginald James Lively
Calgary

  • Plumber
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Samuel Garnet Ronald Lizotte
Hanna

  • Plumber
  • Sinclair Plumbing & Heating
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mackenzie Erin Lloyd
Drumheller

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Morgan Tyler Lockrem
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • Wajax Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Noah John Lodewyk
Red Deer

  • Electrician
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyson Robenson Joseph Loewen
Linden

  • Heavy Equipment Technician
  • Onsite Diesel Repair Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cornelio Guenther Loewen
Brosseau

  • Auto Body Technician
  • Vegreville Auto Body 1993 Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gaven Frank Lee Lohner
Rosalind

  • Welder
  • Pinnacle Welding Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Camren Rahne Longstaff
Chestermere

  • Hairstylist
  • Stylemakers Hair Design
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Izaak Immanuel Loran
Medicine Hat

  • Bricklayer
  • Falke Construction Services (2011) Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Merit Contractors Association
  • Merit Contractors Association

Owen Isaac Lorentz
Leduc

  • Welder
  • Allen's Transport Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kade Robert Lotzien
Lacombe

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Victoria Anne Lovett
Edmonton

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan John Blaine Lowen
Olds

  • Heavy Equipment Technician
  • 1352552 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dorien Austin Lozeau
St Paul

  • Auto Body Technician
  • Black Ace Collision & Restoration Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Daniel Lubarsky
Edson

  • Heavy Equipment Technician
  • KAL Tire Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braden Andrew Lucas
Beaverlodge

  • Heavy Equipment Technician
  • Cassity Equipment Sales Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler James Luchak
Camrose County

  • Automotive Service Technician
  • JSL Innovations
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicklaus Hans Carl Luczak
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • First Truck Centre Edmonton Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Danny Lionel James Ludwig
Mannville

  • Automotive Service Technician
  • Bauer Auto & Tire Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryker Gregory Cameron Lunn
Lacombe

  • Welder
  • D & M Concrete Products Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alyssa Faith Lupyczuk
Consort

  • Hairstylist
  • Darylyn Walters
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cauy Stacey Lutz
Sexsmith

  • Welder
  • LSM Lee's Sheet Metal (2007) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rogan Neil Arthur Lyons
Calgary

  • Sheet Metal Worker
  • Botting & Associates (Alberta) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Conner John Lysohirka
High Prairie

  • Plumber
  • Marvin Williscroft Contracting
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cassidy Ann Lysons
St Paul

  • Carpenter
  • Dalreida Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jade Devin Lysyk
Redwater

  • Instrumentation and Control Technician
  • Stuart Olson Industrial Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Fluor Constructors Canada
  • Fluor Constructors Canada Limited

Nathan John Maayen
Coaldale

  • Landscape Horticulturist
  • Caliber Landscaping Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cecil Edward MacIntyre
Peace River

  • Welder
  • Ace Machining & Welding
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Ronald Mackie
Sherwood Park

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Fire N Ice Mechanical & Controls Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lucas Malcolm MacLean
Calgary

  • Electrician
  • Bandana Electric
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aaron Peter Macor
Sturgeon County

  • Carpenter
  • Vortek Construction Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

John Carter Michael MacPherson
Valleyview

  • Auto Body Technician
  • Barks Body Works Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reily John Madore
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adam William Maess Richard
Bruderheim

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Martin Anthony Magee
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Liebherr-Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Anson Ming Jie Mah
Grande Prairie

  • Automotive Service Technician
  • Nor-Lan Chrysler Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Roméo Mahoro
Edmonton

  • Electrician
  • Silent-Aire GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandon Michael Maione
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Londonderry Dodge Chrysler Jeep Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaden Scott Makaruk
Bonnyville

  • Carpenter
  • Nails Enterprises Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Tanner Maki
Eckville

  • Welder
  • Bernie Lublinkhof Welding Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew James Makowichuk
Smoky Lake

  • Auto Body Technician
  • Smoky Lake Collision & Restoration Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reese Matthew Maldaner
Raymond

  • Carpenter
  • Silver Ridge Construction (Leth) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mubbashar Mehmood Malik
Edmonton

  • Electrician
  • Vector Electric and Controls Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Brian Maljaars
Raymond

  • Carpenter
  • Phoenix Builders Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicolas Malo
Legal

  • Carpenter
  • Shawn's Tabletop Shop Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Evan Alexander Maloney
Fort Saskatchewan

  • Electrician
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Wilhelm Manchen
Marwayne

  • Welder
  • Manchen Enterprises Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aranveer Singh Mangat
Edmonton

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Perry Hardip Mann
Edmonton

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Seth Thomas Mansfield
Vermilion

  • Automotive Service Technician
  • Webb's Ford Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braydon Vincent Les Manuel
Olds

  • Automotive Service Technician
  • 886585 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Stanley Kudakwa Maramba
Edmonton

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Samuel Rodney Peter Marcichiw
Hinton

  • Heavy Equipment Technician
  • Backwoods Resources Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tye Michael Marcichiw
Hinton

  • Auto Body Technician
  • Cascade Collision Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Destiny Marie Marsh
Glendon

  • Hairstylist
  • Magic Fingers Design Team
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Damon Lee Marsland
Edmonton

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Aecon Construction Group Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Marcus Joseph Martin
Calgary

  • Welder
  • Burnd/Red Welding & Fab Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Stewart Martin
Drayton Valley

  • Instrumentation and Control Technician
  • Fusion Controls Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Taylor Autumn Martin
Calgary

  • Hairstylist
  • Instyle Hair Co.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jakob Teddy James Martin
St Paul

  • Carpenter
  • Jerome St Arnault
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keaton Avery Martz
Forestburg

  • Carpenter
  • Marlit Contractors Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Cole Maslen
Coaldale

  • Heavy Equipment Technician
  • Strait Way Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kodi Gina Norma Mason
Airdrie

  • Hairstylist
  • Hairbenders
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin John Matalski
Parkland County

  • Plumber
  • Schendel Mechanical Contracting Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brody Guy Matatko
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter William Matsalla
Drayton Valley

  • Carpenter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Graham Harold Clarke Matthews
Medicine Hat

  • Heavy Equipment Technician
  • LMT Enterprises Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mackenzie Paul Matton
Hinton

  • Automotive Service Technician
  • Griffiths Motors (Hinton) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandon Gerrit Alexander Matyjanka
Calgary

  • Ironworker - Structural/Ornamental
  • Alberta Ironworkers Apprenticeship and Training Trust Fund
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aaron Dulton Don Maudsley-Tetz
Strathmore

  • Heavy Equipment Technician
  • G B M Trailer Service Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Corbin Terry Maurer
Marwayne

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Aarbo Ranching Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tanner Ian Maxwell
Medicine Hat

  • Machinist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rylee James May
Barnwell

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • 1246086 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Robert Mbongalonzi
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Magee Justine McAlister
Calgary

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chance Dylan McAndrews
Fort Saskatchewan

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Badger Truck Parts Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sawyer Gordon Robert McAulay
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician
  • Southland International Trucks Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cameron Brian McCallum
Hay Lakes

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Liquids in Motion
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dekodah Bradley McCallum
Wetaskiwin

  • Electrician
  • Techmation Electric & Controls
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Spencer Brian McClements
Lougheed

  • Water Well Driller
  • Larson's Waterwell Servicing Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Darren McCook
Red Deer

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Arctic Mechanical (1995) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brendan Michael John McCulloch
Sylvan Lake

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua William McDavid-Biggar
Edson

  • Heavy Equipment Technician
  • Titan Specialized Hauling Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary Michael McDonald
Fort McMurray

  • Automotive Service Technician
  • 1615380 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aislinn Grace McDonald
Calgary

  • Hairstylist
  • 1754415 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carmen Justine McDonald
Edmonton

  • Hairstylist
  • Hennessey Salon & Spa
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Isabella Teneille McDonald
Bonnyville

  • Hairstylist
  • Techniques Hair Design 2000
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor Zackary John McDougald
Drumheller

  • Agricultural Equipment Technician
  • Cervus AG Equipment Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tayler Timothy McDougall
Red Deer

  • Electrician
  • 1633576 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Angus Roy McFarlane
Elk Point

  • Auto Body Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brayden Christopher McFarlane
Okotoks

  • Electrician
  • Victory Electric Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler James McFaull
Spruce Grove

  • Electrician
  • J & J Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Thomas Rodney McGillis
Calgary

  • Electrician
  • Custom Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jeffrey David McGrath
Fort McMurray

  • Electrician
  • Guthrie Mechanical Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Maxwell William AJ McGregor
Slave Lake

  • Electrician
  • Eagletech Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Landon Jayreid McHugh
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Southland Transportation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brock Issac Bradley McIntyre
Sturgeon County

  • Sheet Metal Worker
  • Luced Services
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Noah Ryan McKay
Stettler

  • Welder
  • WTS Manufacturing and Sales Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colton Robert McKechnie
Rainbow Lake

  • Heavy Equipment Technician
  • Darren's Mechanical & Machine Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jax Ryker McKee
Calgary

  • Plumber
  • Star Plumbing Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Watson Family
  • Watson (Bill and Catherine) and Family

Lachelle Jesenna McKeen
Calgary

  • Welder
  • Stadco Industried Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Chase McKinney
Medicine Hat

  • Automotive Service Technician
  • Vossler Mechanical Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ian Alexander McKirdy
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Woodridge Ford Lincoln Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Elijah Matthew McKitrick
Heritage Pointe

  • Electrician
  • Code Rad Electrical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hunter Logan Kenneth McLaughlin
Canmore

  • Powerline Technician
  • Fortis Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kelvin Raymond McLean
Viking

  • Auto Body Technician
  • O'Brien Holdings Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Bradley McLean
Swan Hills

  • Heavy Equipment Technician
  • Suez Canada Waste Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braydon Chase McNairn
Calgary

  • Cabinetmaker
  • First Choice Millwork Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Quinten Sawyer McNeil
Sherwood Park

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kayla Angel-Rose McNiven
Calgary

  • Auto Body Technician
  • Contemporary Coachworks Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Darian Alexander McPhee Lachance
Drayton Valley

  • Heavy Equipment Technician
  • All Choice Rentals Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Levi Wyatt McQuigge
Claresholm

  • Carpenter
  • Elan Construction Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matteo Andrea Medoro
Edmonton

  • Auto Body Technician
  • Premier Collision Centre
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brady Joshua Meger
Bashaw

  • Automotive Service Technician
  • 1635133 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aiden Charles Meier
Sylvan Lake

  • Automotive Service Technician
  • Mikasa Automotive Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Taryn Zayn Meinema
Lacombe

  • Auto Body Technician
  • Wheaton Chevrolet Red Deer
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Paige Marie Melin
Leduc

  • Cook
  • 1853102 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tristan Chase Merklin
Condor

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Quinn Maintenance Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adam Duncan Merrill
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • 1540253 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lachlan Wayne Metro
Thorhild

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mason Timothy Meyer-Whipple
Grande Prairie

  • Cook
  • The Canadian Brew House (Grande Prairie) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Samuel Peter Michaud
Cochrane

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Royal Mechanical Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Clayton Gregory Michelson
Carbon

  • Welder
  • Courtney Berg Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Levi Nelson Middelkoop
Nobleford

  • Carpenter
  • Zyntek Constuction Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Seth Keaton Mielnik
Warburg

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Ketek Group Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Felicia Marjorie Miller
Okotoks

  • Hairstylist
  • 1549970 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chad Anthony Miller
Drayton Valley

  • Heavy Equipment Technician
  • 950940 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Thomas Anthony Miller
Calgary

  • Electrician
  • Maximum Electrical Systems Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jase Robert Miller
Wainwright

  • Steamfitter-Pipefitter
  • North Star Streaming / North Star Oilfield Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary James Milligan
Coaldale

  • Heavy Equipment Technician
  • Evans Hd Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Pauleen Mirabete
Wabasca

  • Cook
  • Northland School Div. No 61
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Parker James Mitchell
Camrose

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Edberg Crop Management Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Wyatt Weston Mitchell
Edson

  • Welder
  • Platinum Pipefitting Incorporated
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shelby Lynn Moch
Medicine Hat

  • Hairstylist
  • Bratt Pak The Hair & Body Business
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Marshall Moch
Ferintosh

  • Carpenter
  • Gerry Fankhanel Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Christopher Adam Moman
Drayton Valley

  • Welder
  • 326986 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dartanian Blair Monfette
County Of Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • Enerflex Systems Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Christopher Levi Moonisamy
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • City Of Edmonton
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Martin Moore
Red Deer County

  • Instrumentation and Control Technician
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship - Building Trades of Alberta/Construction Labour Relations An Alberta Association
  • Building Trades of Alberta/Construction Labour Relations-An Alberta Association

Mackenzie Parker Moore
Sherwood Park

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Hunter Moore
Medicine Hat

  • Carpenter
  • Moore Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Oswald Patrick Moore
Red Deer County

  • Heavy Equipment Technician
  • Westock Frame And Wheel Alignment
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jefferson Alexander Moran Cruz
Grande Prairie

  • Hairstylist
  • Bello Stylez
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mark Anthony Morelli
Calgary

  • Welder
  • Inland Machining Services
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchell Deen Morgan
Mayerthorpe

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Millar Western Forest Products Ltd. Wtct. Pulp Division
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shyla Tyne Morin
Enoch

  • Cook
  • Luxury Hotels International of Canada, ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rhys Sam Morris
Coaldale

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicolas Otha Cole Morris
Yellowhead County

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Evan James Morris
County Of Grande Prairie No. 1

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tristen Darrell Morris
Acme

  • Automotive Service Technician
  • KAL Tire Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryker James Morton
Rocky Mountain House

  • Powerline Technician
  • Rocky Rural Electrification Association
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kassy Rae Mott
Fox Creek

  • Automotive Service Technician
  • 1357944 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dylan Daniel Mowat
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Dwayne Hommy Trucking Lp
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brayden Warren Mowers
Edmonton

  • Plumber
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric Nicholas Mudaliar
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • 1554299 Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaden Gray Muddle
Red Deer

  • Cabinetmaker
  • 1574980 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Isla Marie Mueller
Lacombe

  • Welder
  • Integral Incorporated
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Muilwijk
Fort MacLeod

  • Heavy Equipment Technician
  • Cervus AG Equipment Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchell Ryan Muller
Spruce Grove

  • Agricultural Equipment Technician
  • 1742009 Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hope Victoria Mundle
Rycroft

  • Automotive Service Technician
  • Fountain Tire (Spirit River) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor Rory Munroe
Grande Prairie

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathanial Bernard Murphy
Fort McMurray

  • Electrician
  • Suncor Energy Logistics Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaylee Alyssa Murray
Fort Saskatchewan

  • Electrician
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua James Theodore Mutch
Chestermere

  • Sheet Metal Worker
  • 639008 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Taneisha Lee Ann Mutschmann
Grande Prairie

  • Hairstylist
  • Tommy Gun's Grande Prairie Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Janae Louise Myers
Calgary

  • Carpenter
  • Calgary Exhibition & Stampede
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mason Rayne Myette
Consort

  • Heavy Equipment Technician
  • Kelalta Farms Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Jacob Napora
Edmonton

  • Plumber
  • Big Lakes Furnace and Duct Cleaning Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ayzia Rose-Marie NcCorchuk
Edmonton

  • Sheet Metal Worker
  • Alpine Heating Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dylan Gordon Neilson
Slave Lake

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jarret Jason Nelson
Veteran

  • Carpenter
  • 2030530 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alysa Violet Nelson
Grande Prairie

  • Hairstylist
  • Basic Hair Care
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Spencer James Nelson
Lethbridge

  • Electrician
  • D-Com Electric & Communications (2013) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nash Nelson
Milo

  • Heavy Equipment Technician
  • NAS Mechanical Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

David Jonathon Neufeld
Peace River

  • Cabinetmaker
  • Hillside Home Improvement
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Conner Jason Neufeld
Redcliff

  • Welder
  • Reece Custom Process Equipment Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Monica Nguyen
Calgary

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Avery Taylor Nham
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • GFL Environmental Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carissa Ruby Adelaide Nichols
Fort McMurray

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Wyatt Michael Nickerson
St Lina

  • Heavy Equipment Technician
  • Glendon Motorsports Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary Allan Nimmo
Red Deer

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Henday Mechanical
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jeremy Weston Niven
Grande Prairie

  • Machinist
  • Kore Compression
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Samuel Robert James Nixon-Salahub
Edmonton

  • Recreation Vehicle Service Technician
  • Arrkann Trailer & R V Centre
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daniel Niyonkuru
Edmonton

  • Carpenter
  • Hufnagel Renos and Home Services
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Billy John Noftall
Fort McMurray

  • Instrumentation and Control Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emily Jean Noftall
Fort McMurray

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Thomas Conor Nolan
Lacombe

  • Heavy Equipment Technician
  • Hopkins Construction (Lacombe) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexander Robert Norquay
Hinton

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Big Rock Dodge
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Haley Lynn North
Leslieville

  • Welder
  • Eckville Machining & Welding (2011) Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aiden Nathanial Nosterud
Red Deer County

  • Welder
  • On Demand Welding Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Russell Carter Nottveit
Calgary

  • Carpenter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colton Reid Nyland
La Glace

  • Heavy Equipment Technician
  • MVR Mechanical
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Wilson Jeffrey Obara
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician
  • Southland International Trucks Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Victor Osarodion Oduwa
Edmonton

  • Sheet Metal Worker
  • Paragon Ventilation Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dayne Austin Oe
Co Gp No. 1

  • Heavy Equipment Technician
  • Sexsmith Used Farm Parts Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchell Anthony O'Farrell
Brooks

  • Welder
  • TCB Welding & Construction Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Todd Oliver
Lethbridge

  • Landscape Horticulturist
  • Earthlings Landscape Design And Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Roy Arthur Oloske
Legal

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • SMS Equipment Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hunter Ethan Olsen
Bellevue

  • Electrician
  • Darkhorse Electrical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor Grant Olsen
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Team Ford Sales Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brittni Lyn Olsen
Medicine Hat

  • Hairstylist
  • The Hair Lounge
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jayden Mackenzie Rae Olsen
Cardston

  • Cook
  • Westwind School Division #74
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyana Joy Olson
Leduc

  • Hairstylist
  • Regis Holdings Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Pierce Masato Ono
Lethbridge

  • Cabinetmaker
  • Adora Kitchens Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jonathan Steven Organ
Calgary

  • Sheet Metal Worker
  • Wm Schmidt Mechanical Contractors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathaniel Jeffery Ortmeier
Lac Ste. Anne County

  • Carpenter
  • West Jubilee Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kade William Osborne
Sundre

  • Heavy Equipment Technician
  • Millard Trucking Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brissa Jewel Osinchuk
Lac La Biche

  • Hairstylist
  • Kut'N'Kurl
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Willem Cody Oskam
Nobleford

  • Carpenter
  • Dyzano Contracting Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Melis Hendrik Oskam
Nobleford

  • Heavy Equipment Technician
  • Precision Heavy Truck Repair Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Michael Osowetski
Grimshaw

  • Heavy Equipment Technician
  • Hauger Equipment Service Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kristy Brittin Oszust-Krawchuk
Elk Point

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Edmonton Kenworth Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daniel Herbert Otto
Sturgeon County

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kody Joachim Emile Otto
Lethbridge

  • Welder
  • Southland Trailer Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Johannes Theo Page
Coleman

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Curtis Martin Pahl
Medicine Hat

  • Sprinkler Systems Installer
  • Pahl Fire Protection Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nash Phoenix Pala
Lacombe

  • Auto Body Technician
  • Pala Auto-Pro
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Paul John Pablo Palma
Edmonton

  • Lather (Interior Systems Mechanic)
  • Qsi Interiors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric Thomas Palmer
Fort MacLeod

  • Electrician
  • Aurora Electric Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler William Panchyshyn
Edmonton

  • Electrician
  • Silent-Aire GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Jeffrey Paolini
Foothills

  • Welder
  • ClearStream Energy Holdings Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Drayton David Parchem
Calgary

  • Lather (Interior Systems Mechanic)
  • Qsi Interiors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brady Jeffery Pardy
Fort McMurray

  • Electrician
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keeley Tovah Partridge-Herrera
Calgary

  • Hairstylist
  • Flare Styling Co. Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Austin Thomas Patten
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Diversified Transportation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keelan Ross Patterson
Okotoks

  • Welder
  • Advanced Flow Systems Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kristian Blair Patterson
Drumheller

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Robert Thomas Patterson
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Luu's Enterprises Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joseph Patterson
Didsbury

  • Carpenter
  • Precision Pre-Fabs Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chaya Lee Paul
Grimshaw

  • Hairstylist
  • Sam's Hair Design & Tanning
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Isaiah Byron Paul
Duffield

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Transalta Generation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

David Michael Paulnitz-Killen Jr.
Edmonton

  • Lather (Interior Systems Mechanic)
  • Kerr Interior Systems Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jose Miguel Pavon Beltran
Calgary

  • Ironworker
  • Shamor Investments Ltd and Del Mar Investments Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Miranda Pawlenchuk
Ardrossan

  • Hairstylist
  • Divine Hair Creations
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Christian Greavett Anthony Payne
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

William Joash Peacock
Rimbey

  • Plumber
  • Kansas Ridge Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kullin Kevin Peddy
Grande Prairie

  • Welder
  • Regulator's Oilfield Hauling ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Samuel List Pedersen
St. Albert

  • Heavy Equipment Technician
  • City Of Edmonton
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sarina Grace Peek
Wetaskiwin

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Walker Gray Peers
Acadia Valley

  • Heavy Equipment Technician
  • Skappak's Farm Supply Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Steven Matthew Pelech
Vilna

  • Electrician
  • Wayetenau Electrical Services
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Steven Ricky Pell
Red Deer

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zackary Alexander Pelrine
Fort Saskatchewan

  • Ironworker - Structural/Ornamental
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sawyer Robert Josef Pelz
Red Deer

  • Automotive Service Technician
  • Specialty Auto Repairs Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jarin Dean George Penner
La Crete

  • Automotive Service Technician
  • 2083585 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dylan William Penney
Whitecourt

  • Heavy Equipment Technician
  • Tangle Creek Energy Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aislinn Alexann Pentleton
Sherwood Park

  • Plumber
  • Strathcona Mechanical Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alec Francis Chavez Perea
Edmonton

  • Carpenter
  • PCL Builders Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kimberly Raeane Perry
Lethbridge

  • Hairstylist
  • Lethbridge School District
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trayden Richard Pesaruk
Willingdon

  • Heavy Equipment Technician
  • Deerland Equipment
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

William Hayden Peters
Sherwood Park

  • Recreation Vehicle Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Craig Peterson
Calgary

  • Machinist
  • Fidelity Machine & Mould Solutions Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colin John Petker
Debolt

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • North Agri Enterprises
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Anthony Joel Petterson
Camrose

  • Automotive Service Technician
  • Lamb Ford Sales Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Danny Pham
Calgary

  • Electrician
  • Altex Security Systems Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gavin Mitchel Phelan
Fort Saskatchewan

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Robert Phillips
Lloydminster

  • Welder
  • JC Inspections & Associates Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brayden James Phillips
Red Deer County

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Johns Manville Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Picardal
Edmonton

  • Carpenter
  • Highland Homes Contracting Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tylan Craig Pickard
Provost

  • Heavy Equipment Technician
  • Kj's Repair Service
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan Thomas Picken
Sylvan Lake

  • Steamfitter-Pipefitter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brannon Robert Piepke
Acme

  • Welder
  • At The Helm Ventures Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Kyle Piercey
Fort McMurray

  • Steamfitter-Pipefitter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cetan Saje Pitre
Lethbridge

  • Plumber
  • Botting & Associates (Alberta) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keon Jax Playford
Lacombe

  • Welder
  • Inline Welding Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rowan David Plett
Co Gp No. 1

  • Carpenter
  • 1423173 Alberta Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas William Pochynok
Athabasca

  • Heavy Equipment Technician
  • Alberta Pacific Forest Ind Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship - Alberta Pacific Forest Industries
  • Alberta-Pacific Forest Industries Inc.

Jesse Cole Podolsky
Edmonton

  • Carpenter
  • JR Wilson Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jenna Marie Poirier
Hardisty

  • Auto Body Technician
  • O'Brien Holdings Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaden David Polak
Rochester

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Megan Rose-Marie Polski
Edmonton

  • Hairstylist
  • Chatters Salon AB Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan Jason Pottle
Fort McMurray

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

David Dale Powick
Fort Saskatchewan

  • Cook
  • Joey Restaurant (Sherwood Park) Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kristin Marie Prediger
Ponoka

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Holland Prins
Sturgeon County

  • Agricultural Equipment Technician
  • Deerland Farm Equipment Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dyson Christopher Pritchard
Vegreville

  • Automotive Service Technician
  • 1818299 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ty Park Prokipchuk
Whitecourt

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Alberta Newsprint Funding Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter Earl Prokopow
Drayton Valley

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Grammer Tech Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brett Randall Wayne Proskow
Yellowhead County

  • Automotive Service Technician
  • 1485768 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Layne Nikolas Jacob Prusak
Beaver County

  • Automotive Service Technician
  • North American Powertrain Components Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandon James Pullishy
Wainwright

  • Automotive Service Technician
  • Norris Ford Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kevin James Quan
Sherwood Park

  • Cook
  • Earl's Restaurant (Sherwood Park) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Optimist Club Sherwood Park
  • Optimist Club of Sherwood Park

Clayton William Lloyd Quantz
Bonnyville

  • Heavy Equipment Technician
  • Municipal District of Bonnyville No. 87
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Fuya Quinton
Cardston

  • Cook
  • Cardston High School Cafeteria
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cameron William Rabik
Lac La Biche

  • Electrician
  • Alberta Pacific Forest Ind Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jonah Patrick Radchenko
New Sarepta

  • Welder
  • Triumph Industrial Process Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daniel Radzikowski
Edmonton

  • Lather (Interior Systems Mechanic)
  • Qsi Interiors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Benjamin Louis Rainforth
Lacombe

  • Welder
  • Arrow Arc Welding
  • High School Apprenticeship Scholarship - PCL Construction Group
  • PCL Construction Group Inc.

Rylan Bradley Rasmussen
High River

  • Crane and Hoisting Equipment Operator (Mobile Crane)
  • Conform Works (1998) Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Keisuke Rauhaus
Banff

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Brewster Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

John Andrew Rauscher
Vega

  • Welder
  • Steele Tech. Fabrication Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mahdi Abdullah Rayan
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Nick & Angie's Auto
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Michael Reason
Airdrie

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • Cervus AG Equipment Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keith Grant Reason
Slave Lake

  • Automotive Service Technician
  • Pyramid Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Wade Douglas Rederburg
High Prairie

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Prairie Automotives Indust Sup
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Anthony Redpath
Edmonton

  • Electrician
  • JC Power Systems
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaylee Jayne Reed
Sturgeon County

  • Carpenter
  • 1173871 Ab Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Joseph Regan
Whitecourt

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • J.D.A. Ventures Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kingsly Reid
Edmonton

  • Carpenter
  • 1673119 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Georgia Anita Patricia Reid-Peterson
Calgary

  • Hairstylist
  • Hair Motions
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Benjamin John Allen Reil
Yellowhead County

  • Carpenter
  • Silhouette Contracting
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

David Joseph Jordan Reimer
Crooked Creek

  • Auto Body Technician - Auto Body Refinisher
  • Star Auto Body Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Marc Remillard
Yellow Head County

  • Outdoor Power Equipment Technician - Recreational Equipment
  • SUV Enterprises Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Regan David Michael Repka
Willingdon

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua James Rhoads
Edmonton

  • Welder
  • Mine Cable Services Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dawson MacArthur Rice
McLaughlin

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Wild Rows Pump & Compression Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Jasper Richards
Calgary

  • Welder
  • Enquest Energy Solutions Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kymani Morlon Richards
Edmonton

  • Electrician
  • University Of Alberta
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Desron Glenjay Ricketts
Fort McMurray

  • Welder
  • Ceda General Partners Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Isaiah John William Rivet
Gibbons

  • Carpenter
  • His Hands
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chad David Robbins
Lacombe

  • Electrician
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jackson Emerson Roberts
Red Deer

  • Automotive Service Technician
  • 694987 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary James Roberts
Sturgeon County

  • Heavy Equipment Technician
  • The Driving Force Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hannah Marie Robidoux-Toker
Lethbridge

  • Hairstylist
  • Lethbridge School District
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Abigail Marie Robinson
Peace River

  • Welder
  • Mercer Peace River Pulp Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

David Rodenburg
Ponoka

  • Heavy Equipment Technician
  • Kj's Repair Service
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordon Alixander Rodgers
Calgary

  • Sheet Metal Worker
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jade Anthon Rodriques
Calgary

  • Electrician
  • Kelmar Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hendrik Jan Roelofsen
Fort MacLeod

  • Auto Body Technician
  • Autobody Care Fort Macleod Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cali-Jaye Rohloff
Sunset House

  • Hairstylist
  • Urban Valley Esthetics Spa & Salon
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lowen Matthew Rokosh
Lethbridge

  • Automotive Service Technician
  • GT Auto Care Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob James Rombs
La Glace

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Weaver Group Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Petr Finn Rompain
Redcliff

  • Cook
  • Mayfield Investments Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Campbell Declan Rose
Calgary

  • Welder - Wire Process Operator
  • Moli Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Walker Jack Brien Ross
Taber

  • Carpenter
  • 1301542 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Darren Andrew Ross
Whitecourt

  • Heavy Equipment Technician
  • 899263 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Lee Roth
Elk Point

  • Auto Body Technician
  • Signatures Collision And Frame
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Paul Herald Derek Roy
Red Deer County

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Collicutt Energy Services Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandon Wayne Rude
Bowden

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Johns Manville Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brett Nathan Rumbolt
Grande Prairie

  • Automotive Service Technician
  • Autocanada Grande Prairie Motors Gp Inc O/A Grande Prairie Mitsubishi
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Brock Runnalls
Fort McMurray

  • Electrician
  • Norcan Electric Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship - Electrical Contractors Association
  • Electrical Contractors Association of Alberta

Paul Steven Rurka
St. Albert

  • Communication Technician
  • Shaw Communications Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brady Calvin David Russell
Whitecourt

  • Landscape Horticulturist
  • Mayerthorpe Golf and Country Club
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alyssa Marie Rutherford
Calgary

  • Hairstylist
  • Hedkandi Salons Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jayden Rudy Saar
Lethbridge

  • Welder
  • C & A Industries Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jonathan George Saathoff
Grande Prairie

  • Welder
  • Hydrera Energy Services Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kayla Corinne Sabourin
Okotoks

  • Hairstylist
  • 1549970 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carson Roger Lloyd Safranka
Viking

  • Plumber
  • Labreche's Plumbing Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kolby Delwood Henry Sager
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Roberto de Jesus Salamanca Ramirez
Slave Lake

  • Automotive Service Technician
  • S.L. Ford Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alaa Hatem Salem
Calgary

  • Hairstylist
  • Best Choice Hair Creators
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brooke Ashlee Sales
Edmonton

  • Hairstylist
  • Anonymous Hair and Beauty Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reagan Alexander Salton
Sherwood Park

  • Steamfitter-Pipefitter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Wyatt Hunter Sanborn
Mayerthorpe

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tristan Riley Sanchuck
Peace River

  • Welder
  • Arrow Transportation Systems Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Marlon Sarafinchan
Vegreville

  • Electrician
  • Volten Electric
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Wyatt Sauder
Grande Prairie

  • Powerline Technician
  • Rahcar Power Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braydon Anthony John Saunders
Grande Prairie

  • Automotive Service Technician
  • JTW Automotive Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bradley Mark Saunders
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Stahl Peterbilt Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Edward Percy Tyler Saunderson
Fort McMurray

  • Plumber
  • Northern Plumbing & Heating Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braden Glory Sauvageau
High Prairie

  • Carpenter
  • Dead On Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexander Joseph Sawchuk
Elmworth

  • Heavy Equipment Technician
  • Deep Basin Contracting Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colton James Schafer
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Scorpion Auto Clinic
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Devan Thomas Schalk
Coalhurst

  • Carpenter
  • Vercon Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colton Robert Schell
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • 724664 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Spencer Brock Schellenberg
La Crete

  • Heavy Equipment Technician
  • 1769807 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Levi David Schlosser
Medicine Hat

  • Sheet Metal Worker
  • Pad-Car Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chaelyn Nadine Schmidt
Spruce Grove

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Go Auto Direct Edmonton Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dallen John Schmidt
Thorsby

  • Heavy Equipment Technician
  • Schmidts Oil Lease Maintenance Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Seth Grant Schmutz
Sedgewick

  • Welder
  • Arnett & Burgess Oil Field Construction Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchel Brandon Schmutz
Sedgewick

  • Welder
  • Arnett & Burgess Oil Field Construction Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keaton Philip Schneider
Camrose

  • Plumber
  • Dee-Jay Plumbing & Heating Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Daniel Schneider
Medicine Hat

  • Heavy Equipment Technician
  • Hydraco Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kegan Scott Vance Schroeder
Grand Prairie

  • Instrumentation and Control Technician
  • Control Tech 2011 Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric Walter Clifford Schultz
Wetaskiwin

  • Heavy Equipment Technician
  • Glover International Trucks
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dillon Schultz
Raymond

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Western Trade Winds Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Tyler Schuppler
Calgary

  • Electrician
  • Incom Electric Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daniele Antonio Sciroli
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Twin City Excavating Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brayden Alan Seibold
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jared Daniel Sekersky
Radway

  • Auto Body Technician
  • Westlock Motors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sara Rose Sellar
Calgary

  • Welder
  • Alstar Oilfield Contractors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Devin Ray Seminowich
Lac La Biche

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Morgan Kennedy Senkiw
Oyen

  • Auto Body Technician
  • 1592277 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

David Sequeira
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Go Auto Direct Edmonton Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bogdan Dragos Seria
Calgary

  • Heavy Equipment Technician - Transport Trailer Mechanic
  • Trailcon Leasing Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cale Joseph Carl Severtson
Spruce View

  • Powerline Technician
  • Fortis Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Gordon Dale Seward
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tanya Shamis
Calgary

  • Hairstylist
  • Quick Stop Hair Shop
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryden Michael Nelvert Shapka
Vilna

  • Heavy Equipment Technician
  • County Of Smoky Lake
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan Thomas Sharp
Blairmore

  • Carpenter
  • Burrows Building Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kolten Michael Terrence Sharpe
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jasmine Becca Shaughnessy
Beaverlodge

  • Hairstylist
  • Elle Salon
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew James Shaw
Lacombe

  • Heavy Equipment Technician
  • Central Alberta Precision Seeding Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Gilbert Roy Sheaves
Edmonton

  • Cook
  • The Workshop Eatery Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Julia Catherine Sheedy
St. Albert

  • Electrician
  • Provincial Electrical Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Jacobs Catalytic Ltd.
  • Jacobs Catalytic

Austin JR Sheldrake
Redwater

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lyndon Isiah Sheppard
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Diversified Transportation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaden Scott Shield
Lethbridge

  • Electrician
  • Deltec Power & Control Systems Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nash James Shipalesky
Morinville

  • Carpenter
  • Scofield Construction Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaelan John Hubert Short
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaden Damian Shulhan
Atmore

  • Heavy Equipment Technician
  • Alberta Pacific Forest Ind Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Haden Ty Shuman
Grande Prairie

  • Instrumentation and Control Technician
  • CDN Controls Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Darian Parker Sidor
Hines Creek

  • Sheet Metal Worker
  • Reynolds' Plumbing & Heating 80 Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kalahya Denene Sidor
Andrew

  • Steamfitter-Pipefitter
  • SHELL CANADA LIMITED BAG 23
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jesse Aart Sietzema
Olds

  • Heavy Equipment Technician
  • Vandenberg Hay Farms Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Duke Barnes Sillito
Airdrie

  • Automotive Service Technician
  • 650137 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicolas Andrew Sillito
Lethbridge

  • Welder
  • C & A Industries Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Lee Simonds
Cremona

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • W & W Mechanical Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ty William Simpson
Red Deer

  • Welder
  • Fusion Production Systems Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler James Simpson
Lacombe

  • Automotive Service Technician
  • Lacombe Ford Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jayden Cheyenne Sims
Lethbridge

  • Welder
  • 1246086 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reece Jake Sinclair
High River

  • Carpenter
  • Solidworks Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Garrett Thomas Sinclair-Nahachick
Slave Lake

  • Electrician
  • Eagletech Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Parmeet Singh
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Maxim Transportation Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sean Dumiso Siwela
Fort McMurray

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lucas Blaze Siwiski
Drayton Valley

  • Automotive Service Technician
  • Rutt's Garage Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Layne Allen Sjolie
Okotoks

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dylan Sean Skeavington
Calgary

  • Welder
  • Rambler Fabrication Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kirstyn Sklar
Sherwood Park

  • Hairstylist
  • Cherish Hair Design
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Thomas Skroban
Edmonton

  • Steamfitter-Pipefitter
  • BFI Constructors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Coleton Michael Skrove
Sundre

  • Carpenter
  • Weatherby Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Raymond Roscoe Sleeth
Barrhead

  • Parts Technician - Parts Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bryce Colton Slusarczyk
Thorsby

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sheldon Arthur Harold Smith
Red Deer

  • Automotive Service Technician
  • Kirk's Tire (Red Deer Ltd)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lucas Joseph Smith
Edgerton

  • Electrician
  • McBride Electric Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sierra Michelle Smith
Beaverlodge

  • Hairstylist
  • The Sheared Beaver
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kerian Timofey Snegirev
Plamondon

  • Automotive Service Technician
  • Ethos Mechanical Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braeden Antonio Soares
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jonathan Scott Soholt
Grande Prairie

  • Automotive Service Technician
  • Nor-Lan Chrysler Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jennifer Laura Sorensen
Edmonotn

  • Hairstylist
  • 1260101 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kit Riley Sortland
Consort

  • Carpenter
  • Fawcett Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Milton Brian David Edward Soto
Valleyview

  • Heavy Equipment Technician
  • Perron Ventures Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Coltin Tyler Scot Spracklin
Peace River

  • Electrician
  • Mercer Peace River Pulp Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cameron Edward Spray
Fort Saskatchewan

  • Heavy Equipment Technician
  • Park Paving Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Corbin Lee Robert St. Jean
Lac La Biche

  • Automotive Service Technician
  • CS Auto Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Wayne St. Laurent
Girouxville

  • Heavy Equipment Technician
  • W&J Mechanical & Farm Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Symon Gabriel St. Pierre
Edmonton

  • Welder
  • Capital Rig Repair
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan David Stairs
Canmore

  • Plumber
  • H2O Mechanical
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Evan Miles Standish
Lacombe

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • D B Engineered Hydraulics (1994) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daniel Robert Stark
Sexsmith

  • Welder
  • Sundown Oilfield Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Daniel Starnes
Grande Prairie

  • Automotive Service Technician
  • Windsor Motors (1975) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Owen Stayko
Edmonton

  • Electrician
  • High Line Electrical Constructors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trey William Douglas Steel
Leslieville

  • Welder
  • Bunch Welding Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brynn Taylor Steels
Cold Lake

  • Heavy Equipment Technician
  • Cold Lake Buses Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandon Roger Steer
Red Deer

  • Automotive Service Technician
  • Dubs & Rings Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter Thomas Steeves
Lacombe

  • Heavy Equipment Technician
  • Downton's Transport Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ceejay John Stefanik
Thorhild

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • Deerland Equipment Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Joseph Stefanik
Sturgeon County

  • Instrumentation and Control Technician
  • Pyramid Corporation Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caden Alan Stefura
Parkland County

  • Heavy Equipment Technician
  • ADC Mobile Repair
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Joseph Stegmaier
Lacombe

  • Automotive Service Technician
  • Lacombe Tire (1995) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Silas Christopher Stevenson
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

James Scott Stirling
Parkland County

  • Welder
  • Academy Fabricators Limited Partnership
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor William Stock
Medicine Hat

  • Cabinetmaker
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adrian Jacob Stolte
Edmonton

  • Welder
  • S.M.F. Special Metals Fabricating Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trey Mowatt Stone
Whitecourt

  • Welder
  • Teeters Welding Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Abigail Toni Marie Stoodley
Grande Prairie

  • Hairstylist
  • CARE'N Spa &salon
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rylee Austin Storey
Eckville

  • Welder
  • CARE Industries Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Andrew Storey
Fort Saskatchewan

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jake Robert Strakowicz
St. Albert

  • Plumber
  • Insight Mechanical
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin William Strathdee
Athabasca

  • Welder
  • Alberta Pacific Forest Ind Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Katie Anne Straub
Calgary

  • Hairstylist
  • Scissorworks and Co
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyson Daniel Strong
Colinton

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Noah John Lawrence Strong
Fort McMurray

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kristopher Albert Sturm
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Advan Auto Serv
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mikehiela Ariel Sturm
Edmonton

  • Hairstylist
  • Hair Wizardry Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kortlyn Nicole Suberlak
Medicine Hat

  • Hairstylist
  • Bratt Pak The Hair & Body Business
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jake Tyler Suchotzky
Wetaskiwin

  • Automotive Service Technician
  • Irv's Westside Auto
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bryer Paul Sufady
Okotoks

  • Electrician
  • Custom Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kody Orest Vernon Suik
Ardrossan

  • Electrician
  • High Line Electrical Constructors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Liam Brendan Sullivan
Red Deer

  • Cabinetmaker
  • Red Deer Public School District Foundation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gabrielle Catherine Marie Sumner
Andrew

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rhett Sutherland
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • Sexsmith Used Farm Parts Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyson Lyndon Suttie
Calgary

  • Sheet Metal Worker
  • Arpi's Industries Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Mitchell Synyshyn
Calgary

  • Welder
  • Reggin Industries Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Evan Wade Szymanski
Edmonton

  • Powerline Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jeevan Kumar Talluri
Edmonton

  • Sheet Metal Worker
  • Vet's Sheet Metal Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Levi Wylie John Tams
Taber

  • Automotive Service Technician
  • R T Automotive Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Timothy Patrick Tarr
Stony Plain

  • Recreation Vehicle Service Technician
  • Redneck R.V.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trevor William Tatum
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • Consun Contracting Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Alexander Taylor
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Climate Control Reefer Service Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan James Taylor
Lamont

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nash Garret Taylor
Beaver County

  • Electrician
  • Shell Canada Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ashley Marian Tebb
Parkland County

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Griffin Leroy Tebb
Devon

  • Welder
  • Proband Hardbanding Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Rex Tercier
Bonnyville

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Tercier Motors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric James Teskey
Millarville

  • Automotive Service Technician
  • Woodridge Ford Lincoln Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braydie Wade Teszeri
Westlock

  • Parts Technician - Parts Technician
  • 1261399 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jimmy Thai
Edmonton

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Century Plumbing & Heating Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Russel David James Thatcher
Beaverlodge

  • Recreation Vehicle Service Technician
  • Petes Auction Service Ltd O/A Happy Trails Home & Leisure Centre
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Taylor Jason Thibault
Grande Prairie

  • Electrician
  • Kamwin Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Joseph Thiessen
Red Deer County

  • Heavy Equipment Technician
  • 758797 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braden Leroy Thiessen
Bow Island

  • Carpenter
  • Jayco Builders Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

MacLaine Brian Thompson
Sturgeon County

  • Welder
  • Betcan Industrial Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braydon Marshall Thompson
Medicine Hat

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jager Emerson Thompson
Caroline

  • Heavy Equipment Technician
  • Pidherney's Trucking Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cameron Vance Thomson
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • BJ Services Holdings Canada, ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Savanna Aquina Thomson
Calgary

  • Hairstylist
  • The Bikini Lounge
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Claire Elyse Tiemstra
Calgary

  • Hairstylist
  • Chatters Salon AB Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Joseph Timmons
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sarah Margaret Timmons
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kayle Robert Tod
Mannville

  • Heavy Equipment Technician
  • Studebaker Industries Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Theo Robert Tomaras
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • City Of Edmonton
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shaylene Catherine Tomkulak
Grande Prairie

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Dennis Toms
Fort McMurray

  • Electrician
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Richard Luke Tomuschat
Colinton

  • Heavy Equipment Technician
  • LCP Group Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaelynn Nicole Tonn
Spruce Grove

  • Hairstylist
  • Hairisma Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hunter Eric Tonneson
Clive

  • Cook
  • Cilantro Catering Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Warren Nicholas Toone
Sundre

  • Welder
  • Mike Toone Welding
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colten Matthew Robert Tooth
Sundre

  • Heavy Equipment Technician
  • Coleman Forest Products Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Daniel Tracy
Onoway

  • Electrician
  • Utmost Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

John David Trainor
Calgary

  • Electrician
  • Skyline Electrical Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship - W. Kirkpatrick
  • W. Kirkpatrick

Laine Eric Wilfred Tremblay
Leduc

  • Welder
  • Sub-Arc Systems Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Georgie Gotse Trencevski
Edmonton

  • Electrician
  • Galaxy Electric Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sophia Mary Trentini
Calgary

  • Hairstylist
  • Greatest of All Time Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler James Treslove
Chestermere

  • Machinist
  • Fidelity Machine & Mould Solutions Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hudson Cymmeron Trimble
Calgary

  • Hairstylist
  • 1625765 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandon Quang Trinh
Edmonton

  • Cabinetmaker
  • High School Apprenticeship Scholarship - Shell Canada
  • Shell Canada Limited

Tyler Jay Tripp
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Getsco Technical Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Helena Angela Troschke
Olds

  • Hairstylist
  • Hair Central Salon Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Janet May Turner
Crossfield

  • Baker
  • Loblaws Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gavin River Dean Twin
Slave Lake

  • Carpenter
  • Lesser Slave Lake Regional Housing Authority
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ty Parker Twitchell
Camrose

  • Heavy Equipment Technician
  • WSK Well Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cody Lee Tymkow
Westlock

  • Automotive Service Technician
  • Westlock Ford Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole William Robert Uebell
Red Deer

  • Carpenter
  • Home Truss Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ian Cole Uhlitz
Valleyview

  • Electrician
  • CDN Controls Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Isaiah Randy Ukranichuk
Rimbey

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jarrett Christian Ulriksen
High River

  • Automotive Service Technician
  • All Toys 4 Trucks
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter David Unger
Rocky Mountain House

  • Motorcycle Mechanic
  • Rainy Creek Power Sports
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mark Unrau
La Crete

  • Automotive Service Technician
  • Northstar Chrysler Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Evan Andrew Urban
Spruce Grove

  • Automotive Service Technician
  • Urban Performance
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andy Urich
Wembley

  • Heavy Equipment Technician
  • Peaceland Oilfield Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Vincent Cain Urlacher
Lac La Biche

  • Heavy Equipment Technician
  • Stephane's Mobile Repair Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hunter James Patrick Utke
Taber

  • Electrician
  • New-Way Group Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adannaya Elizabeth Uzor
Edmonton

  • Hairstylist
  • Tommie Salon Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Robert Ward Vader
Sexsmith

  • Steamfitter-Pipefitter
  • PCL Energy Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Levi Hayes Royce Vader
Sexsmith

  • Heavy Equipment Technician
  • Sexsmith Used Farm Parts Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Spencer John Valen
Grande Prairie

  • Automotive Service Technician
  • Jim Hansen's Gateway Ford Lincoln Sales Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Stephan Marinus Van Den Eynden
Calmar

  • Machinist
  • Horizon Machine & Design Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hendrick Andrew Van Esch
Shaughnessy

  • Cabinetmaker
  • Excede Finishing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Mark Alexander Van Hee
Calgary

  • Carpenter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michelle Diny Van Hell
Picture Butte

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jake Davis Van Hienen
Castor

  • Heavy Equipment Technician
  • Twin Construction 2005 Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler James Van Hierden
Lethbridge

  • Carpenter
  • BDI Play Designs Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexander James Van Roon
Lethbridge

  • Carpenter
  • C. Van Roon Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Allan Storm Van Walleghem
Beaumont

  • Heavy Equipment Technician
  • Sees Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Morgan Dion VanDasselaar
Calgary

  • Carpenter
  • Eastbrook Formworks Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colton Michael Vandenberg
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician
  • Rocky Mountain Equipment Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kennedy Ann Vanderhoek
Edmonton

  • Welder
  • Christian Labour Association of Canada
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colter John Carl VanEe
Pincher Creek

  • Ironworker - Reinforcing
  • Alberta Ironworkers Apprenticeship and Training Trust Fund
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Noah Jacob Van't Land
Coalhurst

  • Heavy Equipment Technician
  • City of Lethbridge
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Steven Veldman
Coaldale

  • Carpenter
  • Xact Construction Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braedon Roy Lewis Venus
Leduc

  • Welder
  • Janvier Fabrication Services
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Robin Johannes Verhoef
Red Deer County

  • Automotive Service Technician
  • Sawatzky's Auto Repair
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle James-Kenneth Viksush
Grimshaw

  • Instrumentation and Control Technician
  • Mercer Peace River Pulp Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Louis George Joseph Vincent
Red Deer

  • Electrician
  • 1996456 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchell Brooklyn Vineham
Fort McMurray

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Donovan Patrick Voss
Sherwood Park

  • Sheet Metal Worker
  • Read's Heating & Air Conditioning Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Robert Wagg
Spruce Grove

  • Heavy Equipment Technician
  • SMS Equipment Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brendan Kenneth Wagner
Heritage Pointe

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Edward Wagner
Okotoks

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • JDC Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Evan Eugene Wahlstrom
Czar

  • Plumber
  • Rockpile Plumbing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brody William Wakaruk
Vegreville

  • Instrumentation and Control Technician
  • Terravest Industries General Partner Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brock Reginald Wallace
County Of Grande Prairie No. 1

  • Machinist
  • Freedom Machine Corp
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Simon John Walters
Sherwood Park

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Shell Canada Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Walter Ward
Calgary

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship - Calgary Foundation Cadmus Fund
  • Calgary Foundation-Cadmus Fund

John William Wareham
Ponoka

  • Welder
  • 408401 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adam Benley Warner
Lacombe

  • Auto Body Technician
  • Pala Auto-Pro
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zoe Madaline Warren
Calgary

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shane Konan Washkevich
Ponoka

  • Welder
  • 408401 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan Donald Wasylowich
Drayton Valley

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Cream Compression Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Derek Watchorn
Peace River

  • Heavy Equipment Technician
  • Art Soucy Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Samuel Clark Watson
Medicine Hat

  • Heavy Equipment Technician
  • D/C Heavy Duty Mechanical Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Conner Charles Wattenbarger
Red Deer

  • Heavy Equipment Technician
  • Rezone Well Servicing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Martin Richard Watz
Medicine Hat

  • Heavy Equipment Technician
  • Hydraco Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jamie Luke Weaver
St. Albert

  • Electrician
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kelton Allen Webb
Whitecourt

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Raymond Weever
Ponoka

  • Welder
  • Morskate Munufacturing
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Michael Wegner
Lacombe

  • Plumber
  • Civic Mechanical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Josh Taylor Lawrence Weich
Hanna

  • Welder
  • Atco Power Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - International Brotherhood of Boilermakers & Boilermaker Training Trust Fund
  • International Brotherhood of Boilermakers and the Boilermaker Training Trust Fund

Brody Douglas Wells
Whitecourt

  • Heavy Equipment Technician
  • Flex Tank & Vac Trucks Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ace William John Wenbourne
Taber

  • Agricultural Equipment Technician
  • Western Tractor Company Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eryka Lee Wenzel
Calgary

  • Hairstylist
  • Chatters Salon AB Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cheyanne Elizabeth Marie Werezak
Blairmore

  • Cook
  • J & E Warlow Enterprises Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaelam Boyden Westergaard
Vermilion

  • Gasfitter - Class A
  • Kenilworth Combustion Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bailey Austin Westgate
Blackfalds

  • Welder
  • 1101829 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emily Dawn Westland
Airdrie

  • Baker
  • Loblaws Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Quinn Lindsay Whalen
Sherwood Park

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dillan Charles Whatmore
Whitecourt

  • Electrician
  • Contact Electric & Controls Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Allan Gordon Wheeler
Whitecourt

  • Heavy Equipment Technician
  • 899263 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Christopher Wheeler
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Broden Mitchell Whelen
St. Lina

  • Welder
  • MPI Oilfield Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Megan Alyssa White
Calgary

  • Hairstylist
  • Adorn Hair Salon Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Devin Charles White
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Clayton John Whiteside
Olds

  • Heavy Equipment Technician
  • Kendze Mechanical Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tanner Gordon Whiting
Tiger Lily

  • Welder
  • Modified Welding and Fabrication Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Isaiah Andrew Wiart
Castor

  • Auto Body Technician
  • Prairiefire Paint
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tanis Jinnae Wickstrom
Medicine Hat

  • Agricultural Equipment Technician
  • Rocky Mountain Equipment Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Roger William Wiebe
Fort Vermilion

  • Automotive Service Technician
  • 2038484 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Darwin John Wiebe
La Crete

  • Heavy Equipment Technician
  • 2083585 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Wilhelm Wiebe
Beauvallon

  • Heavy Equipment Technician
  • Bulldog Energy Group Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Courtney Patricia Lynn Wiebe
Grande Prairie

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric Isaiah Wiebe
La Crete

  • Carpenter
  • Northern Truss Manufacturing Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Quinton Trevor Wiebe
Calgary

  • Heavy Equipment Technician
  • Southland Transportation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Peter Wiebe
Burdett

  • Electrician
  • Spider Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cody James Wieschorster
Plamondon

  • Electrician
  • Sumac Fabrication Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Coltin James Wildeboer
Lacombe

  • Agricultural Equipment Technician
  • Cervus AG Equipment Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Owen Carl Michael Willberg
Didsbury

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Kendze Mechanical Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Michael Williams
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hunter Earl Richard Williams
Fort McMurray

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Malcom Joseph Williams
Madden

  • Heavy Equipment Technician
  • R.J. Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric Robert Williams
Halkirk

  • Electrician
  • Tandem Electric & Controls Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brendan Cole Willis
Okotoks

  • Electrician
  • E3 Electrical Systems Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jared Clifford Willmer
Calgary

  • Carpenter
  • Bird Construction Company Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship - CLAC
  • CLAC

Oliver Maxwell Wills
Lethbridge

  • Sheet Metal Worker
  • Botting & Associates (Alberta) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brant Stephen Wilson
Olds

  • Automotive Service Technician
  • 551546 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Drew Martin Wilson
Lacombe

  • Welder
  • Clean Cut Fabrication Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reagan Cole Wilson
Edmonton

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Icom Refrigeration Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rory Robert Wilson
New Norway

  • Welder
  • Iron Anvil Welding Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Erik Nels Wilson
St. Albert

  • Electrician
  • Kelly Electric 2007 Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rhys Avery Winder
Grimshaw

  • Electrician
  • Alta Pro Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bryan Peter Winkler
Edmonton

  • Electrician
  • Odesco International Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daniel Wipf
Acme

  • Carpenter
  • Acme BW Contracting Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Theodore Wipf
Linden

  • Automotive Service Technician
  • Esau Auto Service Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Devon Anton Wirachowsky
Bassano

  • Plumber
  • Bassano Plumbing & Heating
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kurt Cameron Wirda
Rocky Mountain House

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Maxwell Cooper Wishart
Calgary

  • Cook
  • Earl's Restaurant (Southeast Calgary) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hanna Louise Wolfe
Sundre

  • Hairstylist
  • Shears 12
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Payton Francis Sic-Hung Wong
Leduc

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Argus Machine Co Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brendan Alexander Woodland
St. Albert

  • Cabinetmaker
  • Madsen's Custom Cabinets (1983) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Corbin Jesse William Woolf
Crossfield

  • Auto Body Technician
  • Airdrie Rods & Restoration Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jesse Simon Woolfson
Edmonton

  • Welder
  • Whitemud Ironworks Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dylan Mark Workman
Lethbridge

  • Cook
  • PH6 Restaurant Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Seth Gerald Wowk
Lac La Biche

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Nicholson Chevrolet (1977) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan William Wowk
Vegreville

  • Heavy Equipment Technician
  • W-K Trucking Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Spencer Mackenzie Wriker
Sundre

  • Electrician
  • Olds Electric And Lighting Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colby Montana Wynder
Hill Spring

  • Cook
  • Cardston High School Cafeteria
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jonathan Alec Yakimowich
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Trican Well Service Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caleb Alexander Yamamoto
Sturgeon County

  • Outdoor Power Equipment Technician - Power Equipment
  • Mace Industrial Consulting Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaxon Alexander Yasinski
Manning

  • Carpenter
  • Darrel Yasinski
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Frank Yeast
Medicine Hat

  • Welder
  • Red Arc Manufacturing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jake Robert Ylioja
Lethbridge

  • Electrician
  • City of Lethbridge
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tucker Anthony Ylioja
Diamond City

  • Painter and Decorator
  • Cut and Dried Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trey Stuart Ylioja
Lethbridge

  • Carpenter
  • Ridgeline Contracting Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tiernan Darren Melton Young
Taber

  • Welder
  • 1246086 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Conner Young
Sylvan Lake

  • Machinist
  • Apex Distribution Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

MaKenzie Kelly Youngs
Edmonton

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexandra Paige Zacharias
Calgary

  • Hairstylist
  • Avenue Hair
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lucas Henry Zacharias
La Crete

  • Cabinetmaker
  • Dave's Wood Working
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Peter Zacharias
La Crete

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas John Zachoda
St Michael

  • Automotive Service Technician
  • Elk Island Mechanical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brett Wade Zahar
Smoky Lake

  • Agricultural Equipment Technician
  • Deerland Equipment
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Victoria Zajac
Calgary

  • Heavy Equipment Technician
  • Brandt Tractor Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Joseph Zalik
Vauxhall

  • Agricultural Equipment Technician
  • Western Tractor Company Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kessia Marnai Zandbergen
Calgary

  • Hairstylist
  • 622129 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cayden Zachary Zemlak
Vegreville

  • Water Well Driller
  • Zemlak Drilling Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emmit Zenner
Co Gp No. 1

  • Auto Body Technician
  • Valard Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Yi Cheng Zhou
Calgary

  • Electrician
  • Goodtech Electrical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Calgary Foundation Cadmus Fund
  • Calgary Foundation-Cadmus Fund

Brett Richard Zimmel
Strome

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Battle River Implements Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Parker Lyle Zimmer
Edmonton

  • Welder
  • Silent-Aire GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaden William Zmeko
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician
  • Southland International Trucks Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Louis Zoschke
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Kursha Enterprises Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Anthony Martin Zuidhof
Lacombe

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Eagle Builders Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Griffin Jagr Zutz
Slave Lake

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dalton Peter Zwarich
Lavoy

  • Carpenter
  • Spartan Builders Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta