2018 Recipients of the RAP Scholarship

Congratulations to the 234 recipients of the 2018 RAP Scholarship!

Sort list by: Last Name - City/Town - Trade - Scholarship - Donor

RecipientTrade & EmployerScholarship & Donor

Braden Anderson
Rochester, AB

  • Agricultural Equipment Technician
  • Martin Deerline
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Dylan Anderson
Grimshaw, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • DMI (DAISHOWA-MARUBENI INTERNATIONAL)
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Perry Anderson
Vermilion, AB

  • Electrician
  • Bi-Systems Electric & Controls Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jill Andrews
Calgary, AB

  • Hairstylist
  • Cava Bien
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board CTS Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Braeson Arcand
Morinville, AB

  • Welder
  • Entrec
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Travis Arcand
Morinville, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Entrec
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Grace Arndt
Gibbons, AB

  • Hairstylist
  • Cindy Williams
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board CTS Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Karsten Axley
Czar, AB

  • Outdoor Power Equipment Technician - Recreational Equipment
  • Cross-Country Sales & Services Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Tucker Bagshaw
Castor, AB

  • Automotive Service Technician
  • OK Tire Castor
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Colby Baillargeon
Edmonton, AB

  • Plumber
  • alaas plumbing & gasfitting
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brody Bakken
Blackfalds, AB

  • Welder
  • D&M Concrete
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Cameron Barber
Coalhurst, AB

  • Carpenter
  • Winmar
  • PCL Construction Group RAP Scholarship
  • PCL Construction Group Inc.

Jayden Baron
County of Barrhead, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • The Neerlandia Coop
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jared Barthel
Coalhurst, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • City of Lethbridge Feet Services
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jared Bauer
Edmonton, AB

  • Automotive Service Technician
  • Bauer Auto & Tire
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Corbin Beckie
Hanna, AB

  • Auto Body Technician
  • East Side Autobody 2008 Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Braeden Bellwood
Peace River, AB

  • Welder
  • 799430 AB Ltd. - O/A MSS Well Service
  • KBR (Canada) RAP Scholarship
  • KBR (Canada)

Brandon Berard
Edmonton, AB

  • Machinist
  • Karma Machining
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Kyler Berger
Medicine Hat, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • SKKY Industrial Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Spencer Berndt
Red Deer, AB

  • Outdoor Power Equipment Technician - Power Equipment
  • Kreg Mac Enterprises
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Grace Bilsky
Edmonton, AB

  • Hairstylist
  • Holyrood Barber Shop
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board CTS Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Samson Blake
Edmonton, AB

  • Electrician
  • Edmonton Public School Board
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Russell Blanchard
Athabasca, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Alberta Pacific Forest Industries Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Mathew Bombay
Athabasca, AB

  • Carpenter
  • Kuffa Contracting
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jaryd Boulanger
Edson, AB

  • Carpenter
  • Jason Weaver
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Zachary Bourassa
Plamondon, AB

  • Electrician
  • Alberta-Pacific Forest Industries Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Blake Bozarth
Calgary, AB

  • Sheet Metal Worker
  • Service Experts
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Elliot Breitkreuz
Springbrook, AB

  • Automotive Service Technician
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board CTS Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Mackenzie Brennan
Stettler, AB

  • Auto Body Technician
  • Brennan Auto Body Repair Ltd
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Darian Brouwer
Provost, AB

  • Glazier
  • Provost Glass and Door
  • AECOM Oil & Gas Canada RAP Scholarship
  • AECOM

Dakota Brown
Wetaskiwin, AB

  • Automotive Service Technician
  • Denham Ford Sales
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Joshua Brown
St. Albert, AB

  • Agricultural Equipment Technician
  • MMD Sales Ltd. (Martin Deerline)
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Reeve Buchwitz
Hanna, AB

  • Agricultural Equipment Technician
  • Cervus Equipment
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Danielle Caines
Fort McMurray, AB

  • Instrumentation and Control Technician
  • Canadian Natural Resources
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Samuel Cameron
Calgary, AB

  • Electrician
  • Alberta Pacific Forest Industries Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Michael Campoli
Grande Prairie, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Ceda Industrial Services
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Byen Cantos
Irma, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Larson Mechanical
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Ethan Caouette
Athabasca, AB

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Athabasca Automotive
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jacob Cardinal
Lac La Biche, AB

  • Welder
  • Alberta Pacific
  • International Brotherhood of Boilermakers and the Boilermaker Training Trust Fund RAP Scholarship
  • International Brotherhood of Boilermakers and the Boilermaker Training Trust Fund

Dreyvin Cardinal
St. Paul, AB

  • Hairstylist
  • The Kutting Edge
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Kyler Carlson
Vermilion, AB

  • Automotive Service Technician
  • Webb's Ford Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Cristian Carr
Calgary, AB

  • Cabinetmaker
  • Empire Kitchen and Bath
  • Jacobs RAP Scholarship
  • Jacobs Catalytic

Daytin Catt
Evansburg, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Lydell Group Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

John Chmilar
Fort McMurray, AB

  • Instrumentation and Control Technician
  • Canadian Natural Resources Limited
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brayson Christensen
Calgary, AB

  • Recreation Vehicle Service Technician
  • Woodies RV
  • Calgary Foundation-Cadmus Fund RAP Scholarship
  • Calgary Foundation-Cadmus Fund

Josiah Chugg
Edmonton, AB

  • Electrician
  • Silent-Aire Manufacturing
  • TransCanada PipeLines Limited RAP Scholarship
  • TransCanada

Kyle Coakwell
Innisfail, AB

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Gregory Trembath
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Anthony Colarosa
Fort Saskatchewan, AB

  • Electrician
  • Dow Chemical
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Bryton Coleman
Bonnyville, AB

  • Carpenter
  • GenMec ACL
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jaron Coles
Sturgeon County, AB

  • Electrician
  • Maximum Power Installations Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Zachariah Cornwell
Lethbridge, AB

  • Automotive Service Technician
  • KAMZ Automatic Alternative
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Levi Coutu
Barrhead, AB

  • Auto Body Technician
  • Northend Autobody Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jordan Crotty
St. Albert, AB

  • Electrician
  • Provincial Electrical
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Laine Cygan
Warburg, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Capital Power
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Avery Dahlin
Westlock, AB

  • Hairstylist
  • R.F. Staples Secondary School
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Kyler Davis
Calgary, AB

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Mobile Air Climate Control Services Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Olivia De Visser
Edmonton, AB

  • Cook
  • Edmonton Public School Board
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Steven De Wilde
Monarch, AB

  • Electrician
  • Live Electric
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Reid Depalme
Red Deer County, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Central Alberta Heavy Duty Repair
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jock Deschamps
Patricia, AB

  • Welder
  • Bonanza Drilling Inc
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Tianna Donnelly
Medicine Hat, AB

  • Hairstylist
  • Tommy Guns
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Nickolas Dowling
Rochester, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Wabash Mfg. Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jay Eady
Laglace, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Nordic Energy
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Connor Ebbesen
Red Deer, AB

  • Welder
  • Louise Ebbesen
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Madison Erasmus
Bonnyville, AB

  • Hairstylist
  • Magic Fingers
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Austin Erickson
Drayton Valley, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Nelson Bros Oilfield Services
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Reid Esquirol
Stettler, AB

  • Automotive Service Technician
  • Stettler GM
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Hailey Essex
Innisfail, AB

  • Automotive Service Technician
  • Cam Clark Ford
  • Motor Dealers' Association of Alberta RAP Scholarship
  • Motor Dealers' Association of Alberta

Jace Ferguson
Calgary, AB

  • Welder
  • Aiitlack Inc
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Adam Flemmer
Barrhead, AB

  • Welder
  • Barrhead Machine and Welding
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Tyson Fontaine
St. Paul, AB

  • Plumber
  • Hallmark Plumbing & Heating
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Lane Foster
Fort Saskatchewan, AB

  • Instrumentation and Control Technician
  • CVS Controls Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brandon Friesen
Edmonton, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • City of Edm Fleet Services
  • Fluor Constructors Canada Limited RAP Scholarship
  • Fluor Constructors Canada Limited

Zachary Gaetz
Medicine Hat, AB

  • Machinist
  • Fast Times Machining
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Riley Galvin
Edmonton, AB

  • Sheet Metal Worker
  • Arpi's North
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jonathan Gartner
Strome, AB

  • Welder
  • Pinnacle Welding
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Omar Ghalab
Edmonton, AB

  • Automotive Service Technician
  • Canadian Tire 467
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Joshua Gitzel
Thorsby, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Capital Power Corporation
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Benn Gubbins
Rainier, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Celtic Pride Manufacturing
  • Allan Askeland RAP Scholarship
  • Pacific Western Transportation

Ian Hagerman
Calgary, AB

  • Carpenter
  • Beechtree Woodcraft
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Justin Hankins
Botha, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • GT Hydraulic & Bearing
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Clayton Hanson
Valleyview, AB

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Reward Oilfield Services
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jeffrey Hapgood
Fort McMurray, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Suncor Energy Inc.
  • Syncrude Canada Ltd. RAP Scholarship
  • Syncrude Canada Ltd.

Riley Harris
Legal, AB

  • Electrician
  • Shell
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Bradley Hartel
Grande Prairie, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • J&S Truck and Trailer Repair
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Tristen Hatto
Blackfalds, AB

  • Electrician
  • Red Deer Electric
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Keegan Hayworth
New Brigden, AB

  • Automotive Service Technician
  • Hayworth Mechanical
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Ajay Head
Grande Prarie, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • AI Driveline
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Weston Helleleson
Whitecourt, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Brendale Contracting
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Chet Henderson
Grande Prairie, AB

  • Electrician
  • Kamwin Electric
  • Electrical Contractors Association of Alberta RAP Scholarship
  • Electrical Contractors Association of Alberta

Shayne Heward
Mannville, AB

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Bulldog Energy Group
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brayden Hollander
Sherwood Park, AB

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Orion/Shell Global
  • Sherwood Park Optimist Club RAP Scholarship
  • Optimist Club of Sherwood Park

Hunter Holley
Parkland County, AB

  • Carpenter
  • Jordan Homes
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Dayne Humeniuk
Vegreville, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Quest Recycle and Disposal
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Judy Huynh
Edmonton, AB

  • Hairstylist
  • Choice Salon and Spa
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP/CTS Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Ryan Hyde
Provost, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Truckzone
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Kameron Indoe
Red Deer, AB

  • Instrumentation and Control Technician
  • Dow Chemical/Kelly Services
  • Building Trades of Alberta/Construction Labour Relations-Alberta RAP Scholarship
  • Building Trades of Alberta/Construction Labour Relations-An Alberta Association

Austin Jackson
Bonnyville, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • G Force Oil Field Services Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Ethan Jackson
Edmonton, AB

  • Electrician
  • Go Green Electric Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Daniel Johnston
Calgary, AB

  • Glazier
  • Cal- Tech Glass services
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Blake Johnston
Lavoy, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Vegreville Mechanical
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Benjamin Jones-Pollock
Edmonton, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • CSM Compressor Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Austin Kallio
Lethbridge, AB

  • Bricklayer
  • Mayan Masonry
  • Merit Contractors Association RAP Scholarship
  • Merit Contractors Association

Zachery Karlsen
Spruce Grove, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Pacesetter Equipment
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jordan Keehn
Edmonton, AB

  • Automotive Service Technician
  • Total Choice Automotive
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Daniel Kellert
New Sarepta, AB

  • Automotive Service Technician
  • J&J Autoworks
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brett Kendall
Lethbridge, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Greatwest Kenworth Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brett Koroluk
Andrew, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Deerland
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Mitchell Kramer
Fairview, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Prairie Coast Equipment
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

William Kristensen
Beaver County, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Beaver Meadows Fabrication Ltd.
  • NOVA Chemicals Corporation RAP Scholarship
  • NOVA Chemicals Corporation

Simon Kulikov
Plamondon, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Calnash Trucking Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Roman Langlois
Valleyview, AB

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Reward Oilfield Ltd
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Michael Lefler
Irma, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Kelly Pauls
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brandon Leibel
Rycroft, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Vertex Oilfield Services
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Mitchell Leipert
Medicine Hat, AB

  • Plumber
  • Leipert Plumbing & Heating
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Kevin Lemyre
Cowley, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Bryce Nicolson
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Craig Lethbridge
Sylvan Lake, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Lone Wolf Heavy Duty Repairs
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brendan Levasseur
Mallaig, AB

  • Plumber
  • Rocket Plumbing
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jordan Lewicky
Grand Prairie, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Western Star&Freightliner
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Joshua L'Hirondelle
Valleyview, AB

  • Auto Body Technician
  • Star Autobody Ltd
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Cornell Liefting
Picture Butte, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Noble Equipment
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Ethan Lobdell
Brant, AB

  • Automotive Service Technician
  • AFAB Mechanical Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Noah Loran
Medicine Hat, AB

  • Bricklayer
  • Falke Construction
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Colby Lucas
Darwell, AB

  • Carpenter
  • 14 9294 AB Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Shawn Lucyk
Edmonton, AB

  • Carpenter
  • Rayec Renovations Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Zane MacNeil
Calgary, AB

  • Cabinetmaker
  • Teknion Solution Woodwork
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Zackary Madore
Fort McMurray, AB

  • Electrician
  • CNRL ALBIAN SANDS
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Braeden Manary
Chestermere, AB

  • Machinist
  • SND Industrial 2008 Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Tinotenda Mandara
Edmonton, AB

  • Electrician
  • Tetra Electrical Solution
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jeremy Markovich
Bon Accord, AB

  • Welder
  • Norfab Mfg. Inc
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Joshua Marquez
Edmonton, AB

  • Automotive Service Technician
  • Lakewood Chevrolet
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brandon Marshall
Edmonton, AB

  • Electrician
  • Chermik Technical Services
  • Electrical Contractors Association of Alberta RAP Scholarship
  • Electrical Contractors Association of Alberta

Aganetha Martens
Peace River, AB

  • Hairstylist
  • Splitenz n Trenz
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Chase Martineau
Fox Creek, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • 3 Boys Tank
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Kody Martyshuk
Lethbridge, AB

  • Electrician
  • Mikado Electric
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Kelsie Massie
Calgary, AB

  • Hairstylist
  • Scissorworks & Co.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board CTS Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Rhys Mayorchak
Edmonton, AB

  • Electrician
  • AltaPro Electric
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Cassandra McCabe
St. Albert, AB

  • Electrician
  • Shell Scotford
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Cody McChesney
St. Albert, AB

  • Plumber
  • Ram Mechanical Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Quinn McConnery
Canmore, AB

  • Automotive Service Technician
  • S & S Custom Automotive
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Sheldon McCoy
Westlock, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • RME
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Chase McFarlane
Vermilion, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Southview Trucking
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Richard McGuire
Edmonton, AB

  • Carpenter
  • PCL Builders Inc.
  • CLAC RAP Scholarship
  • CLAC

Cade McNeil-Roberts
Calgary, AB

  • Welder
  • Superior Pressure Vessels Inc
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Alexander Mercer
Gibbons, AB

  • Sheet Metal Worker
  • Paragon Ventilation
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Hayley Michalyshen
Grande Prairie, AB

  • Hairstylist
  • Chatters
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Paul Miller
Calgary, AB

  • Carpenter
  • Elite Construction Ltd
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Dallin Minchau
Millet, AB

  • Auto Body Technician
  • Westcan Bulk Transport
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Tanner Moench
Hanna, AB

  • Automotive Service Technician
  • Hanna Motor Products
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Cole Moffatt
Red Deer County, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Force Pile Driving
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

William Montgomery
St. Albert, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • City of St. Albert
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Austin Naslund
Camrose, AB

  • Automotive Service Technician
  • Lamb Ford
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Ryan Nault
St. Albert, AB

  • Electrician
  • Terrirtorial Electric Ltd
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brett Neels
Fort Macleod, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • MoBoots Ag Mechanics Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jonathan Nieman
Calgary, AB

  • Glazier
  • Griffin Glass
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Chase Obdam
Calgary, AB

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Balzer's Canada Inc.
  • Mechanical Contractors Association of Alberta RAP Scholarship
  • Mechanical Contractors Association of Alberta

Joseph Martin Padilla
Edmonton, AB

  • Welder
  • Altaland Steelworks Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jared Page
Calgary, AB

  • Lather (Interior Systems Mechanic)
  • Allied Contractors
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jared Palidwar
St. Albert, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Kelly Services
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Matthew Pasula
Fox Creek, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Rival Trucking
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Levi Patzer
Fort McMurray, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Syncrude
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jaxson Peltzer
Rosemary, AB

  • Automotive Service Technician
  • County of Newell
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brennan Penney
Lethbridge, AB

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • Southland Trailers
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Scott Perry
Leduc County, AB

  • Welder
  • Kodiak Metal Works Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Matthew Person
Edmonton, AB

  • Powerline Technician
  • EPCOR utilities
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Bailey Peters
Calgary, AB

  • Welder
  • Superior Pressure Vessels Inc
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brooke Peterson
Edmonton, AB

  • Welder
  • ATCO Gas
  • Ironworkers Local 720 and Local 725/Ironworkers Apprenticeship and Training Plan RAP Scholarship
  • Alberta Ironworkers Local 720 and Local 725/Ironworkers Apprenticeship and Training Plan

Sophie Petrie
Drayton Valley, AB

  • Hairstylist
  • Rose Rimmer
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Cody Pickering
Cochrane, AB

  • Lather (Interior Systems Mechanic)
  • Dal-Tek Interiors Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Joel Poirier
Calgary, AB

  • Cabinetmaker
  • Executive Millwork
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Chad Poitras
Elk Point, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • PCM
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Riley Postman
Nobleford, AB

  • Plumber
  • Mulder Plumbing and Heating Ltd.
  • Watson Family RAP Scholarship
  • Watson (Bill and Catherine) and Family

Liam Potts
Edmonton, AB

  • Electrician
  • University of Alberta
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Joel Raabis
Spruce Grove, AB

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Temp-Rite Refrigeration
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Kalil Rahime
Fort McMurray, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Syncrude Canada Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Nicholas Read
Sturgeon County, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Stahl Peterbitt
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Nelson Regier
Edmonton, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • City of Edmonton
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Skylar Richardson
Calgary, AB

  • Hairstylist
  • Cava bien spa and salon
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Galen Roberts
Fort McMurray, AB

  • Welder
  • Syncrude Canada Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Carson Rodin
Camrose, AB

  • Cook
  • Southern State BBQ
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Colby Rosenthal
Morinville, AB

  • Agricultural Equipment Technician
  • AG Farms
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Emmett Ruskowsky
Sturgeon County, AB

  • Electrician
  • Moonlight Electric
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Owen Ruskowsky
Sturgeon County, AB

  • Carpenter
  • Blue Stone Construction
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Logan Rutley
Didsbury, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • West can Seal Coating
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Manraj Sahota
Edmonton, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • City of Edmonton
  • Construction Labour Relations-An Alberta Association and Alberta Building Trades Council RAP Scholarship
  • Construction Labour Relations-An Alberta Association/Building Trades of Alberta

Christian Sargent
Fort Saskatchewan, AB

  • Instrumentation and Control Technician
  • Sherritt International Corporation
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Dalton Sauder
Fairview, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Kubota Country
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Isaac Sayer
Hughenden, AB

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Tri- Ag Implements
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Steven Schalk
Coalhurst, AB

  • Sheet Metal Worker
  • John Mulder
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Nico Schlak
Bentley, AB

  • Plumber
  • Lime Development Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jack Schlosser
Whitecourt, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Alberta Newsprint Company
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Logan Schmautz
Leduc, AB

  • Instrumentation and Control Technician
  • CVS Controls Ltd.
  • W. Kirkpatrick RAP Scholarship
  • W. Kirkpatrick

Dallyn Schreiner
Medicine Hat, AB

  • Automotive Service Technician
  • Vossler Mechanical Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Yvonne Scott
Calgary, AB

  • Cook
  • River Café
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Yuliya Senechyn
Calgary, AB

  • Hairstylist
  • Lanah Kim
  • Modern Beauty Supplies Inc. RAP Scholarship
  • Modern Beauty Supplies Inc.

Tanner Shand
Cremona, AB

  • Automotive Service Technician
  • Iron Mountain Industries
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Wyatt Shearer
Eckville, AB

  • Welder
  • WPW Inc.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Skylar Shears
Fort McMurray, AB

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Syncrude Canada Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Emma Sheloff
Edmonton, AB

  • Hairstylist
  • Marisa Pitman
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Kale Sieben
Consort, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Tri-Ag Implements
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Joshua Snider
Strathmore, AB

  • Automotive Service Technician
  • Strathmore Ford
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Steven Sochatsky
Sherwood Park, AB

  • Steamfitter-Pipefitter
  • DOW Chemical
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Spencer Somers-Brown
Lacombe, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Enerflex
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Haeun Song
Edmonton, AB

  • Hairstylist
  • Dawn
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board CTS Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Carson Spencer-Fleming
Lethbridge, AB

  • Steamfitter-Pipefitter
  • 06DMT Industrial Fabrication
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Ryan Spry
Calgary, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • GreatWest Kenworth
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Rylan Stabler
Calgary, AB

  • Cook
  • Local on 8th Ave
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board CTS Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jaxson Starner
Desert Blume, AB

  • Auto Body Technician
  • Sonic Body & Paint
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Scott Stauffer
Red Deer County, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • JRHD Repair
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jaxon Tamura
Lethbridge, AB

  • Electrician
  • Tamura Electric
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Ty Tarrant
Lac La Biche, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Alberta-Pacific Forest Industries Inc. RAP Scholarship
  • Alberta-Pacific Forest Industries Inc.

Caleb Tessier
Parkland County, AB

  • Automotive Service Technician
  • Mechanical Mobile Service Ltd
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Josh Thiel
Vegreville, AB

  • Electrician
  • RJV Gasfield Services
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Austin Tober
Rocky View County, AB

  • Welder
  • Hennessey Welding
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Haley Tolland
Red Deer, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Prairie Bus Lines Ltd
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jesse Toth
Calgary, AB

  • Insulator (Heat and Frost)
  • Concept Insulation
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Kayle Troup
County of Grande Prairie, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Bear Creek Maintenance
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Drayden Twele
Edmonton, AB

  • Carpenter
  • Global Sport Resources
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Edward Van De Bruinhorst
Coaldale, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Ray Grisnich
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Martin Van Dijk
Picture Butte, AB

  • Carpenter
  • Harry Van Maanen
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Brayden Van Sickle
Beaver County, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Beaver Meadows Fabrication Ltd
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Edric Vande Bruinhorst
Picture Butte, AB

  • Cabinetmaker
  • R Design Wood Work
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jonathan VanderDeen
Barrhead, AB

  • Plumber
  • Barrhead Plumbing & Heating
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jonathan Verheul
Barrhead, AB

  • Automotive Service Technician
  • D&D Auto Ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Jordan Wannamaker
Onoway, AB

  • Automotive Service Technician
  • Jacks Auto Mechanical
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Riley Welander
Grande Prairie, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Anytime trk
  • Shell Canada Limited RAP Scholarship
  • Shell Canada Limited

Ethan Wenaas
Drayton Valley, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Hydro Vacuum Oilfield Services
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Cole Westlund
Rocky Rapids, AB

  • Automotive Service Technician
  • Drayton Valley Toyota
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Benjamin White
Calgary, AB

  • Floorcovering Installer
  • System Flooring Ltd.
  • Calgary Foundation-Cadmus Fund RAP Scholarship
  • Calgary Foundation-Cadmus Fund

Dylan White
Fort McMurray, AB

  • Communication Technician
  • Greg Tolson
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Alex Wigley
Olds, AB

  • Appliance Service Technician
  • Otto's Electric
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Mason Wild
Bonnyville, AB

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Twin Rotors Compression
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Abram Wolf
Cranford, AB

  • Heavy Equipment Technician
  • Pine Ridge Chippers
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board

Mohammad Zafari
Lethbridge, AB

  • Machinist
  • D&D Machine works ltd.
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board RAP Scholarship
  • Alberta Apprenticeship and Industry Training Board