2022 Recipients of the High School Apprenticeship Scholarship

Congratulations to the 671 recipients of the 2022 High School Apprenticeship Scholarship!

Sort list by: Last Name - City/Town - Trade - Scholarship - Donor

RecipientTrade & EmployerScholarship & Donor

Kristopher Ouellet
Tangent

  • Heavy Equipment Technician
  • 2101291 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - AECOM Oil & Gas Canada
  • AECOM

Colten Moores
Airdrie

  • Ironworker (Reinforcing)
  • Alberta Ironworkers Apprenticeship and Training Trust Fund
  • High School Apprenticeship Scholarship - Ironworkers Local 720 & Local 725/Ironworkers Apprenticeship Training Plan
  • Alberta Ironworkers Local 720 and Local 725/ Ironworkers Apprenticeship and Training Plan

Brody Nowicki
Lac La Biche

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship - Alberta Pacific Forest Industries
  • Alberta-Pacific Forest Industries Inc.

Austin Rommens
Brooks

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • 1373505 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Allan Askeland
  • Allan Askeland (Pacific Western Transportation)

Corbin Fournier
Calgary

  • Ironworker (Structural/Ornamental)
  • Alberta Ironworkers Apprenticeship and Training Trust Fund
  • High School Apprenticeship Scholarship - Building Trades of Alberta/Construction Labour Relations An Alberta Association
  • Building Trades of Alberta/Construction Labour Relations - An Alberta Association

Waji Zaman
Calgary

  • Electrician
  • EMF Contracting Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Calgary Foundation Cadmus Fund
  • Calgary Foundation - Cadmus Fund

Richard Long
Calgary

  • Electrician
  • Custom Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship - Calgary Foundation Cadmus Fund
  • Calgary Foundation - Cadmus Fund

Alexis Green
Fort McMurray

  • Electrician
  • Integral Energy Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship - CLAC
  • CLAC

Parker Evans
Spruce Grove

  • Heavy Equipment Technician
  • City Of Edmonton
  • High School Apprenticeship Scholarship - Construction Labour Relations An Alberta Association/Building Trades of Alberta
  • Construction Labour Relations- An Alberta Association/Building Trades of Alberta

Victoria Mcloughlin
Fort McMurray

  • Electrician
  • Stuart Olson Industrial Projects Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Electrical Contractors Association
  • Electrical Contractors Association of Alberta

Baltej Sangha
Calgary

  • Electrician
  • Custom Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship - Electrical Contractors Association
  • Electrical Contractors Association of Alberta

Marco Rizzuto
Fort McMurray

  • Instrumentation and Control Technician
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Fluor Constructors Canada
  • Fluor Constructors Canada Limited

Camden Sipma
Grande Prairie

  • Automotive Service Technician
  • Wheaton Chevrolet Cadillac Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Skinner
Wainwright

  • Automotive Service Technician
  • Skinner And Sons Auto Repair
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

William Slemp
Castor

  • Welder
  • County Of Paintearth 18
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keita Slipchuk
Calgary

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • JPS Furnace & Air Conditioning Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Katie Sloan
Stony Plain

  • Carpenter
  • Ackard Contractors Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Travis Smallwood
Alliance

  • Welder
  • Pinnacle Welding Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Anthony Smereka
Edmonton

  • Welder
  • Collins Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Isaac Smith
Bonnyville

  • Automotive Service Technician
  • Goose Maintenance Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Luke Smollett
Calgary

  • Cook
  • Teatro Ristorante Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Sonntag
St Paul

  • Auto Body Technician
  • 945892 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gneneman Soro
Edmonton

  • Auto Body Technician
  • 1845513 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kale Sortland
Consort

  • Automotive Service Technician
  • Hayworth Mechanical & Oilfield Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Amadeo Spirig
Cardston

  • Barber
  • Tierrablue Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jalyn Sprinkle
Barnwell

  • Agricultural Equipment Technician
  • D & D Robertson Holdings Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryder St. Pierre
Spruce Grove

  • Crane and Hoisting Equipment Operator - Mobile Crane Operator
  • 1684769 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Grayden Stanley
Red Deer

  • Automotive Service Technician
  • THE NEXT LEVEL GROUP LTD.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jason Ure
Spruce Grove

  • Automotive Service Technician
  • Schwab Chevrolet Buick GMCLtd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tayte Zaporosky
Edson

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michael Zmau
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • JLF Enterprises Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaemon Akune
Lethbridge

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rocky Biggar
Fort McMurray

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Davis
Taber

  • Welder
  • 1246086 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aiden Eccles
Consort

  • Heavy Equipment Technician
  • FTG Enterprises Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lawless Herman-Warawa
Janvier

  • Plumber
  • Chipewyan Prairie First Nation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jackson Komljenovic
Grande Prairie

  • Powerline Technician
  • Rahcar Power Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tristen Manning
Edson

  • Heavy Equipment Technician
  • Trojan Mechanical Consulting Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carson McNeill
Whitecourt

  • Plumber
  • 2026913 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaiden Paulson
Clyde

  • Welder
  • Wabash Manufacturing Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justice Rutley
Calgary

  • Cabinetmaker
  • Shellstar Custom Cabinets Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Stewart Steele
Banff

  • Electrician
  • 375144 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Patrick Williams
Lethbridge

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Evan Williams
New Norway

  • Heavy Equipment Technician
  • Glover International Trucks
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Wilson-Dull
Calgary

  • Sheet Metal Worker
  • Botting & Associates (Alberta) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

John Winchester
Lethbridge

  • Automotive Service Technician
  • T J Auto Repais
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nahom Wondu
Edmonton

  • Cook
  • Joey Restaurant (Bell Tower) Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Darian Wood
Olds

  • Heavy Equipment Technician
  • Kendze Mechanical Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gryphin Wright
Lethbridge

  • Automotive Service Technician
  • Mo Tires Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cameron Wright
Beaverlodge

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • XF Solutions Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cameron Wuth
Rocky Mountain House

  • Automotive Service Technician
  • Rivers Edge Mechanical Services
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kobe Ylioja
Lethbridge

  • Carpenter
  • Tyler Konynenbelt
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Garret Webb
Edmonton

  • Plumber
  • Icon Industrial Contractors Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaden Weber
Grande Prairie

  • Welder
  • Radium Technologies Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trent Weeks
Castor

  • Welder
  • CAPE Manufacturing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jake Weitz
Didsbury

  • Automotive Service Technician
  • 1345983 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Marshall Wells
Calgary

  • Heavy Equipment Technician
  • Whissell Equipment Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mason Werewka
Taber

  • Electrician
  • Rivers Electric (Taber) Co Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Halen Werklund
Valleyview

  • Welder
  • Reward Oilfield Service
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Westlund
Beiseker

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Courtney Berg Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jamie Whitefield
Edmonton

  • Hairstylist
  • 1839320 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Landon Whyte
Bashaw

  • Cook
  • Cherry Lane Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rafael Wiebe
Barrhead

  • Automotive Service Technician
  • D & D Auto Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trystan Wiebe
Cochrane

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alex Wilde
Olds

  • Welder
  • Spearhead Manufacturing Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reid Wilkie
Calgary

  • Electrician
  • Custom Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Laci-anna Wilkins
Grande Prairie

  • Hairstylist
  • 1930637 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michael Williams
Calgary

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aiden Stefanik
Thorhild

  • Heavy Equipment Technician
  • Dale Croswell Construction Co. Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Owen Steinke
Spruce Grove

  • Parts Technician - Parts Technician
  • S.I.F. Superior Industrial Frictions Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Stolk
Ponoka

  • Heavy Equipment Technician
  • Central Alberta Precision Seeding Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Isaac Stout
Bluffton

  • Carpenter
  • West Country Portable Buildings Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Strickland
Spruce Grove

  • Electrician
  • Alta Pro Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kalen Struiksma
Calgary

  • Welder
  • Bow-Ridge Trailer Manufacturing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Samuel Stychyshyn
Sherwood Park

  • Automotive Service Technician
  • Can-West Transmission Part
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brady Swistun
Taber

  • Agricultural Equipment Technician
  • Palliser Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Seth Symchych
Hinton

  • Heavy Equipment Technician
  • Lynx Creek Oilfield Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brennen Tatosky
Grande Prairie

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary Teichgraber
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • 1802813 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joel Thomas
Wembley

  • Instrumentation and Control Technician
  • Control Tech 2011 Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emerson Till
Valleyview

  • Automotive Service Technician
  • Ken's Valleyview Service Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor Tiller
Blackfoot

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Precision Contractors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Tippel
Blairmore

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • 3 Flat Industries Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reese Tomkow
Spirit River

  • Welder
  • Darcy Tomkow Welding
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Noah Tomshak
Chestermere

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dagen Tona
Rimbey

  • Heavy Equipment Technician
  • Future Ag Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lucas Tooth
Sundre

  • Heavy Equipment Technician
  • Millard Trucking Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caiden Tremblay
Onoway

  • Automotive Service Technician
  • County Of Lac Ste Anne 28
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Tremblay
Sherwood Park

  • Electrician
  • Tri Star Controls Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keithen Tuftin
Amisk

  • Electrician
  • Battle River Electric Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Darian Turenne
Edmonton

  • Plumber
  • Silent-Aire GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Koden Ulmer
Wildwood

  • Carpenter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jerome Unger
Vegreville

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • Deerland Equipment
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Konner Unser
Taber

  • Heavy Equipment Technician
  • Chinook Carriers Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dominic Peacock
Sturgeon County

  • Cabinetmaker
  • Gem Cabinets
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Konnor Peacock
Edmonton

  • Auto Body Technician
  • Jus Cuz' Customs Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Peyton Pedersen
Red Deer

  • Landscape Horticulturist
  • 2160722 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Layne Pedersen
Edmonton

  • Motorcycle Mechanic
  • Twisting Steel Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Pederson
Camrose

  • Heavy Equipment Technician
  • Gladstone Farms(2003) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter Peers
Duchess

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tristan Perneel
Onoway

  • Carpenter
  • Alfred Horie Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dakota Peters
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • A1 Driveline Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joey Peters
County Of Grande Prairie No. 1

  • Heavy Equipment Technician
  • Western Star Trucks (North) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brady Petersen
Stettler

  • Automotive Service Technician
  • Stettler Dodge Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keegan Philpot
Lethbridge

  • Painter and Decorator
  • Star West Painting & Design Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brayden Pike
Lethbridge

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Southland International Trucks Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kasyn Pipke
Pickardville

  • Carpenter
  • Royea Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Platt
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • 2310262 Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Walker Plotts
Drayton Valley

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • Newforce Energy Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Plumb
Brooks

  • Carpenter
  • EEE Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adale Plunkett
Edmonton

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • AIT Canada, ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Felix Poirier
Nampa

  • Heavy Equipment Technician
  • Little Rock Ventures Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Teilor Poirier
Edson

  • Hairstylist
  • The Other Side Hair Studio Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Porter
Sherwood Park

  • Welder
  • Element Steel Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Owen Powell
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • AFD Petroleum Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bhawana Pradhan
Lethbridge

  • Baker
  • LONDON ROAD MARKET LTD.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bailey Pratchler
Edmonton

  • Cook
  • Earl's Restaurant (Calgary Trail) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sydney Prater
Calgary

  • Hairstylist
  • Social Cut & Shave Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kagan Preece
Spruce Grove

  • Parts Technician - Parts Technician
  • MMD Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyson Prinse
Camrose

  • Automotive Service Technician
  • McClellan Wheaton Chevrolet
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kayden Ryder
County Of Barrhead

  • Welder
  • Barrhead Machine & Welding
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jesse Rylance
Olds

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hayden Sabiston
Barrhead

  • Automotive Service Technician
  • Haitel's Garage
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

John Sadden
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Southland Transportation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brayden Sandaker
Devon

  • Automotive Service Technician
  • S & J Laurion Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Foster Sandberg
Wainwright

  • Plumber
  • Pulse Plumbing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

John Sansom
Red Deer

  • Heavy Equipment Technician
  • Sanjel Energy Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Koen Sarafinchen
Drayton Valley

  • Automotive Service Technician
  • Stetson Motors (2000) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Israel Saucedo Meza
Edmonton

  • Hairstylist
  • Frenchie's Hair Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaitlin Sauer
Grande Prairie

  • Electrician
  • Kamwin Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Scheller
Claresholm

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cayden Schiffner
Sherwood Park

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Seth Schmid
Athabasca

  • Heavy Equipment Technician
  • Deerland Equipment Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaden Schmidt
Bon Accord

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Schneider
Peace River

  • Heavy Equipment Technician
  • Trucktex HD Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

John Schneyder
Lethbridge County

  • Heavy Equipment Technician
  • K-Line Maintenance & Construction Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaiden Schrock
High River

  • Electrician
  • Farside Electrical Mechanical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Benjamin Schroder
Edmonton

  • Welder
  • Norfab Mfg (1993) Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dallas Scott
St Albert

  • Heavy Equipment Technician
  • Northwest Truck Sales and Service Co. Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Miller Scrimshaw
Fort Saskatchewan

  • Electrician
  • Chermik Technical Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rylan Seewalt
Sturgeon County

  • Electrician
  • Tri Star Controls Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dovydas Seirys
Lethbridge

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Southland International Trucks Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Haley Senger
Calgary

  • Hairstylist
  • 1280320 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Harvey Seymour
Vermilion

  • Welder
  • Klassen Cattle Equipment
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bilal Shahadeh
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Loadstar Dispatchers (1963) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary Shalapay
Morinville

  • Carpenter
  • C-Bros. Contracting 2005 Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michael Sharp
Lacombe

  • Welder
  • D & M Concrete Products Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cody Shaw
Whitecourt

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Pembina Pipeline Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

William McPherson
Leduc County

  • Welder
  • WF Steel & Crane Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jase McRae
Sturgeon County

  • Electrician
  • Andiamo Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cody Mearns
Fort Saskatchewan

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Meerkerk
Lethbridge

  • Landscape Horticulturist
  • Meerkerk Stonework & Landscaping Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

David Meller
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Raymond Menard
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Christiano Meneses
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • A1 Driveline Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daniel Mercado
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Curtis Gill
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Landon Mercer
Edson

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Billkrist Contracting Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordyn Mercer
Fort McMurray

  • Parts Technician - Parts Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Katherine Mercer
Red Deer County

  • Baker
  • Innisfail & District C0-Op
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tristin Meston
Westlock

  • Carpenter
  • Arco Building Industries Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sean Metcalf
Tilley

  • Electrician
  • Grounded Utilities & Electric
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bryce Micku
Drayton Valley

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Core Concrete and Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Middelkoop
Fort MacLeod

  • Heavy Equipment Technician
  • Vanee Livestock Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mayson Milinazzo
Red Deer

  • Agricultural Equipment Technician
  • Future Ag Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kolby Miller
Barrhead

  • Heavy Equipment Technician
  • All Around Manufacturing & Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eva Miller
Calgary

  • Cook
  • Citizen Brewing Company Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cody Mills
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colton Minty
Bowden

  • Parts Technician - Parts Technician
  • 2098555 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Mittelsteadt
Sherwood Park

  • Welder
  • PCL Industrial Constructors Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dillon Moisan
Parkland County

  • Heavy Equipment Technician
  • I & S Truck And Trailer
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jase Molnar
Lethbridge

  • Bricklayer
  • Titan Masonry Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matteo Montalto
Red Deer

  • Welder
  • Bunch Welding Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hunter Moore
Valleyview

  • Instrumentation and Control Technician
  • PTW Facility Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Blake Morissette
Manning

  • Heavy Equipment Technician
  • Neil's General Contracting Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Christopher Van Der Aa
Blairmore

  • Heavy Equipment Technician
  • Terry Graf Trucking Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jan Van Der Smit
Picture Butte

  • Heavy Equipment Technician
  • D V Truck & Trailer Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Van Eeden Petersman
Lethbridge County

  • Landscape Horticulturist
  • Impact Landscapes And Design Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Maximus Van Eyk
Chestermere

  • Machinist
  • Corma Industries Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Niels Van Loon
Tiger Lily

  • Electrician
  • Northplex Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bradley Van Ree
Chestermere

  • Sheet Metal Worker
  • Advantage Heating & Air Conditioning Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Asher Van Scheik
Lacombe

  • Heavy Equipment Technician
  • Calmont Equipment Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Corey Van Slyke
Westerose

  • Cook
  • Chef N Pigeon Lake Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Everett Van Tryp
Bow Island

  • Agricultural Equipment Technician
  • Western Tractor Company Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Steven Vanden Broek
Coalhurst

  • Automotive Service Technician
  • Nathaniel Klok
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Patrick Vandenberg
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician
  • Cross Cut Directional Boring Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Vander Heide
Coaldale

  • Plumber
  • Westrate Plumbing and Gas Fitting Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchell Vang
Crossfield

  • Welder
  • Strike Group (GP) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Philip Varrin
Grande Prairie

  • Steamfitter-Pipefitter
  • ClearStream Energy Services Limited Partnership
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexander Vaughn
Redwater

  • Electrician
  • Connect Energy Services Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daniel Veinotte
Airdrie

  • Plumber
  • Precision Plumbing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tesema Veurink
Redcliff

  • Heavy Equipment Technician
  • Summit Motors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Egan Joshua Villacrusis
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Ceda General Partners Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Grayson Visser
St. Albert

  • Electrician
  • Kondro Electric (Alberta) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaiden Walchuk
Peace River

  • Heavy Equipment Technician
  • Ags Mechanical Contractors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keaton Wald
Whitelaw

  • Auto Body Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Wald
Grimshaw

  • Heavy Equipment Technician
  • NewGen Projects Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Ward
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Noah Wasylyshyn
St.Albert

  • Electrician
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaelie Watson
Edmonton

  • Cabinetmaker
  • Delton Cabinet Manufacturing Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Seth Weaver
Grande Prairie

  • Machinist
  • Freedom Machine Corp
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Julien Rivest
Hinton

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Darrin Robertson
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Jones Truck and Service Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mya Robinson
Edmonton

  • Hairstylist
  • 1063378 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Rombough
Alliance

  • Auto Body Technician
  • O'Brien Holdings Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mason Rompain
Olds

  • Heavy Equipment Technician
  • Glover International Trucks
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ray Kingsley Rongasi Nokam
Edmonton

  • Electrician
  • Express Electric Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bradley Rosendahl
Sturgeon County

  • Plumber
  • Mark Rosendahl
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mason Ross
Leduc County

  • Welder
  • International Metal Manufacturing Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hailey Ross
Edmonton

  • Auto Body Technician
  • IROC Custom Auto Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Quintin Ross
Olds

  • Outdoor Power Equipment Technician - Recreational Equipment
  • Mountain's Edge Cycle & Sled Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cooper Rossing
Castor

  • Automotive Service Technician
  • 893278 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Maxwell Roszko
Mayerthorpe

  • Heavy Equipment Technician
  • Roszko Farm Equipment
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cristopher Roveredo Lamoru
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • McKay Metis Contracting GP Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jonathan-Paul Royce
Okotoks

  • Carpenter
  • Sambrook Builders Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Russell
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • Aureus Energy Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Rust
Rimbey

  • Welder
  • 408401 Alberta Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Sheehan
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Ceda General Partners Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Samuel Shellborn
Calgary

  • Electrician
  • B.D.W. Electrical Installations
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyrel Shepherd
Fox Creek

  • Heavy Equipment Technician
  • Fox Creek Truck & Trailer Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michael Sheppard
Beaumont

  • Crane and Hoisting Equipment Operator - Mobile Crane Operator
  • CJM Crane Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cayden Sheppard
Fort McMurray

  • Automotive Service Technician
  • OCL Group Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Shorey
Red Deer

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Akitt Mechanical Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Siewiertoka
St Paul

  • Gasfitter - Class B
  • O.K. Heating Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jerrod Sinclair
Calgary

  • Plumber
  • Botting & Associates (Alberta) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Sinclair
Sherwood Park

  • Heavy Equipment Technician
  • Fireweed Heavy Truck & Equipment Repairs
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kolby Sinclair
Red Deer

  • Electrician
  • Nova Chemicals Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emma Oosterhuis
Calgary

  • Hairstylist
  • Flare Styling Co. Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Landen Opdendries
Rocky Mountain House

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Vistar Enterprises Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor O'Quinn
St Albert

  • Plumber
  • Arpi's North Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trinity Otis
Lethbridge

  • Automotive Service Technician
  • Performance Powertrain Products Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Oudshoorn
Nobleford

  • Heavy Equipment Technician
  • 1986254 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Birk Ouellette
Sturgeon County

  • Heavy Equipment Technician
  • Badger Truck Parts Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jadia Owen
Ardrossan

  • Welder
  • Marl Technologies Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jesse Owens
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician
  • K-Line Maintenance & Construction Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Avery Ozirney
Gibbons

  • Welder
  • McSween Custom Fabricating Erecting & Welding Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Franco Palavecino Frez
Edmonton

  • Electrician
  • Flow Electrical Contractors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michael Palmer
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • Brandt Tractor Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lucas Pashak
Okotoks

  • Electrician
  • Thunder Controls Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Luke Pashulka
St Paul

  • Heavy Equipment Technician
  • Xtreme Equipment Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kegan Patrick
Ponoka

  • Automotive Service Technician
  • 1664861 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Patterson
Cochrane

  • Automotive Service Technician
  • 641100 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaxx Pauletto
Calgary

  • Instrumentation and Control Technician
  • EMF Contracting Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Grant Pritchard
Beaumont

  • Plumber
  • Pitter-Patter Plumbing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Karson Pritchard
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician
  • True Diesel Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lucas Prochazka
Calgary

  • Electrician
  • Majestic Electric Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sean Quinn
Edmonton

  • Welder
  • Primoris Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Henrik Quintilio
Barrhead

  • Carpenter
  • Northplex Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dylan Reimer
Grande Prairie

  • Cook
  • Cherie Brandt
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aaron Reimer
Sexsmith

  • Heavy Equipment Technician
  • Klassen Mechanical
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchell Reynolds
Wainwright

  • Carpenter
  • Quindell Builders
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Luka Richter
Ardmore

  • Heavy Equipment Technician
  • Extra-Provincial
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaeden Ridderikhoff
Calmar

  • Cook
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jack Ries
Lethbridge

  • Sheet Metal Worker
  • Airtech Heating And Air Conditioning
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Konynenbelt
Nobleford

  • Heavy Equipment Technician
  • Vandenberg Hay Farms Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kenneth Koopmans
Drumheller

  • Agricultural Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mason Korf
Airdrie

  • Plumber
  • Big Springs Plumbing & Gasfitting
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jesse Kowalczyk
Calgary

  • Carpenter
  • Elite Construction and Contracting Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Krankowsky
Sturgeon County

  • Welder
  • Norfab Mfg (1993) Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kirsten Krezanoski
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dusty Krick
Grande Prairie

  • Automotive Service Technician
  • Muffler Man Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Garnett Kromm
Botha

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Seanna Kryger
St Albert

  • Cook
  • Earl's Restaurant (St. Albert) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Landon Kubbernus
Clyde

  • Agricultural Equipment Technician
  • Rocky Mountain Equipment Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Kucharski
St Paul

  • Automotive Service Technician
  • 1939650 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ella Kuhn
Beaverlodge

  • Welder
  • Foremost Universal LP
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dylan Lahey
Edmonton

  • Plumber
  • Westgrove Plumbing & Heating L
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Vikas Lakha
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austen Lambert
Calgary

  • Heavy Equipment Technician - Transport Trailer Mechanic
  • C. Keay Investments
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachariah Lamberts
Calgary

  • Carpenter
  • Huvan Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Seth Lanctot
Whitecourt

  • Electrician
  • ClearStream Energy Services Limited Partnership
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Masen Lane
Leduc

  • Welder
  • Bulldog Energy Group Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Landen LaPierre
Yellowhead County

  • Heavy Equipment Technician
  • JRF Oilfield Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nolan Larson
Red Deer

  • Welder
  • Kello-Bilt Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Liam Lavallee
Okotoks

  • Automotive Service Technician
  • Murray Auto Group Okotoks Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emma Laventure
Calgary

  • Hairstylist
  • Hair Tropics Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mila Lawrence
Edmonton

  • Hairstylist
  • CS WINDERMERE LIMITED
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brant Laycock
Lloydminster

  • Heavy Equipment Technician
  • Truck Zone Group Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric LeBlanc
Pincher Creek

  • Heavy Equipment Technician
  • Kim Leblanc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aydan Leclair
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Kadri Auto Wholesale Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyler Ledieu
Rocky Mountain House

  • Electrician
  • PTW Facility Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaden Lee
Edmonton

  • Auto Body Technician
  • Jus Cuz' Customs Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Franshka Legerme
Edmonton

  • Cook
  • Joey Restaurant (Bell Tower) Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jace Leitch
Brownvale

  • Agricultural Equipment Technician
  • Rocky Mountain Equipment Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cory Leo
Sherwood Park

  • Ironworker (Metal Building Systems Erector)
  • Grey Lion Construction Corp
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Benjamin Levasseur
Peace River

  • Automotive Service Technician
  • Paul Lavasseur and Rosalie Levasseur
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyson Lewis
Bon Accord

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • North Fringe Industrial Technologies Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kenton Lien
Leduc County

  • Automotive Service Technician
  • Tischer Automotive Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

John Lim
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Diversified Transportation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Keagan Locke
St Lina

  • Motorcycle Mechanic
  • 1144691 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aalt Loedeman
Diamond City

  • Heavy Equipment Technician
  • Kaitlyn and Andrew Vandebruinhorst
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Raegan Loewen
Linden

  • Cook
  • Government Of Alberta
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor Longtin
Co Gp No. 1

  • Electrician
  • Kamwin Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colby Loren
Edmonton

  • Welder
  • Top Shelf Industries Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jasper Lyle
Lethbridge

  • Sheet Metal Worker
  • Ken Paul
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ayden Macdaid
Rycroft

  • Auto Body Technician
  • 381401 Alta Ltd O/A Crossroads Collision
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aidan MacDonald
Sturgeon County

  • Heavy Equipment Technician
  • Rocky Mountain Equipment Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan MacDonald
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Thatchwood Ventures Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua MacGarva
Bellevue

  • Carpenter
  • Erickson And Sons Construction
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor MacLean
Calgary

  • Heavy Equipment Technician
  • Southland Transportation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jesse Mailer
Chauvin

  • Automotive Service Technician
  • 1255437 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kadin Malmquist
High Level

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Tolko Industries Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Maloney
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • PRO-EX Equipment Repair Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mitchell Malouin
St Albert

  • Plumber
  • DIECKMAN PLUMBING LTD.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Manning
Drumheller

  • Automotive Service Technician
  • C Knight Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

John Morrisey
Turner Valley

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • NM Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

David Maragh-Cowlard
Calgary

  • Welder
  • IMT STANDEN'S LP
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joah Marillier
Sherwood Park

  • Welder
  • Roadside Supply Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Marshall
Olds

  • Automotive Service Technician
  • Dowland Automotive Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Martinez
St Albert

  • Plumber
  • Petrin Mechanical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Byron Martinez
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician
  • Southland International Trucks Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trystan Martyn
Sundre

  • Heavy Equipment Technician
  • Lucky 13 Heavy Duty Repair Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryder Mathiesen
Airdie

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Gateway Mechanical Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Charles Mbilika
Edmonton

  • Cook
  • Humble Beginnings Investment Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

James McArthur
Stettler

  • Automotive Service Technician
  • Stettler Motors (1998) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dominik McCullough
Sundre

  • Automotive Service Technician
  • Fountain Tire Ltd (Sundre)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Conner McDaid
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Mark G. Auto Service Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyson McDonald
Beaumont

  • Heavy Equipment Technician
  • Ace Vegetation Control Service Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Calen McDonald
Grande Cache

  • Automotive Service Technician
  • Black Ram Hauling Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Destiny McDonnell
Edmonton

  • Electrician
  • Provincial Electrical Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mathew McGillivray
Langdon

  • Heavy Equipment Technician - Transport Trailer Mechanic
  • Gateway Trailer Repairs Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Blake McGuigan
Rocky Mountain House

  • Welder
  • WPW Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor McInnes
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • D.S. Waldie Holdings Incorporated
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kole McInnis
Rocky View County

  • Welder
  • Courtney Berg Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ashton McKain
Red Deer County

  • Steamfitter-Pipefitter
  • NWP Industries Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hayden McKean
Cremona

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor McLaughlin
Edmonton

  • Electrician
  • Lopes Electrical Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riggin McLellan
Rocky Mountain House

  • Plumber
  • B.W. Bouwman Plumbing & Heating
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Maddex McMillan
Red Deer

  • Welder
  • Apex Fabrication Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nickalaus McMullen
Fort McMurray

  • Electrician
  • Suncor Energy Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dawson McNary
Wainwright

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Owen McNeil
Calgary

  • Electrician
  • EMF Contracting Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaelan Koch
Hinton

  • Heavy Equipment Technician
  • Forester Logging Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaylon Koehn
Pincher Creek

  • Welder
  • Hilltop Manufacturing (2006) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Wyatt Kolm
Sherwood Park

  • Gasfitter - Class B
  • Air Central Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Mosley
Crossfield

  • Welder
  • Competitive Management Basics Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Darryn Munkler
Edson

  • Heavy Equipment Technician
  • 705143 Alberta Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chance Murray
Grande Prairie

  • Automotive Service Technician
  • Wheaton Chevrolet Cadillac Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Mycek
Debolt

  • Heavy Equipment Technician
  • Mountain Springs Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Yvan Ndayishimiye
Edmonton

  • Electrician
  • Silent-Aire GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caleb Neil
Ellscott

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Alberta Pacific Forest Ind Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jake Nell
Okotoks

  • Heavy Equipment Technician
  • Ridgeline Equipment Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Martin Nguyen
Calgary

  • Ironworker (Reinforcing)
  • Alberta Ironworkers Apprenticeship and Training Trust Fund
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Douglas Nicholson
Calgary

  • Heavy Equipment Technician
  • Brandt Tractor Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Erik Noel
Chestermere

  • Electrician
  • Custom Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Olen Nordhagen
Beaverlodge

  • Heavy Equipment Technician
  • Foster's Agri-World
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Connor Norman
Calgary

  • Plumber
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rylee Norton
Wembley

  • Heavy Equipment Technician
  • Northstar Hydrovac Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Nott
Sherwood Park

  • Cook
  • Joey Restaurant (Sherwood Park) Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michaela Nydokus
Cold Lake

  • Hairstylist
  • Joelena Fortin
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Landon Nygard
Three Hills

  • Auto Body Technician
  • Johnny's Collision & Customs Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aiden O'Connor
Taber

  • Electrician
  • Done Right Electric Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sean O'Connor
Picture Butte

  • Carpenter
  • Ward Bros Construction Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Corbyn Ollikka
Waskatenau

  • Auto Body Technician
  • Correction Autobody
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Thomas Oloske
Westlock

  • Electrician
  • Living Light Electric
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lucas O'Loughlin
Chestermere

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Caon Services
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lucas Olson
Three Hills

  • Carpenter
  • CGN Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Walker Olson
Carnwood

  • Automotive Service Technician
  • Kelvins Car Care Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aidan Olydam
St Albert

  • Electrician
  • Andiamo Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Maleesha Ediriweera
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • City Spring South
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Benjamin Elliott
Plamondon

  • Electrician
  • Axis Electric Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Elliott
Fort Saskatchewan

  • Steamfitter-Pipefitter
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dillon Elzinga
Barrhead

  • Carpenter
  • Northplex Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ivan Ennest
Lac La Biche

  • Welder
  • Savailin Enterprises Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colton Ensign
Lethbridge

  • Welder
  • Waynes Metal Works Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Esparo
Claresholm

  • Cook
  • 1384442 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nehemya Etana
Edmonton

  • Electrician
  • Western Electrical Constructors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joseph Fagan
Edmonton

  • Plumber
  • Silent-Aire GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Benjamin Farr
Fort McMurray

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lincoln Faulkner
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • North American Construction Group Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tanner Feddema
Rocky Mountain House

  • Automotive Service Technician
  • Edwards Garage Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Darian Fediuk
Edmonton

  • Carpenter
  • 1704989 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Owen Fedyniak
St. Albert

  • Electrician
  • Demelco Electric Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tamilore Fekoya
Edmonton

  • Electrician
  • Action Electrical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Declan Feuerbach
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Calmont Truck Centre Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan Fisher-Beaulieu
Lethbridge

  • Electrician
  • Efficient Electrical Sevices Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cheyenne Fleming
Sherwood Park

  • Welder
  • Z R P Metal Fusion Tech Corp
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jayden Fluet
Barrhead

  • Baker
  • Barrhead District Co Op
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter Fobes
Spruce Grove

  • Heavy Equipment Technician
  • Tyscott Mechanical Repairs Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jules Foose
Devon

  • Hairstylist
  • Snippers Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ava Formanski
Leduc

  • Automotive Service Technician
  • Dk Ford Sales Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dixon Forster
Wainwright

  • Carpenter
  • Daventry Developments Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Talon Fraser
Fairview

  • Welder
  • Blaz "N" Fraz Welding Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Maxwell Fraser
Edmonton

  • Cook
  • Cactus Cafe West Edmonton Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dallis Fraser
Hythe

  • Welder
  • Foremost Universal LP
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bradin Frid
Eckville

  • Heavy Equipment Technician
  • Black Gold Customs Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kenneth Hernandez Cordova
Lethbridge

  • Welder
  • Southland Trailer Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Madison Heslinga
Edmonton

  • Cook
  • Earl's Restaurant (170th Street) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Layne Hetu
Red Deer County

  • Heavy Equipment Technician
  • Dane's Heavy Duty Repair
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carson Hiemer
Opal

  • Heavy Equipment Technician
  • Dale Croswell Construction Co. Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bryn Hill
Camp Creek

  • Carpenter
  • Northplex Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Hillaby
Diamond City

  • Carpenter
  • Wesbridge Construction Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ashlyn Hladilo
Barrhead

  • Carpenter
  • Du-Al Contracting and Developments Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carsyn Hlushak
Calmar

  • Heavy Equipment Technician
  • Ledcor Group of Companies
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary Hogan
Sherwood Park

  • Welder
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brady Holden
Stettler

  • Welder
  • CAPE Manufacturing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rylan Hollingworth
Valleyview

  • Welder
  • A.B. Hollingworth & Son Construction Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brodie Hooey
Swan Hills

  • Landscape Horticulturist
  • Lightning Bay Condominium Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dayton Horton
Ardrossan

  • Cook
  • Joey Restaurant (Sherwood Park) Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cameron Horyn
Edmonton

  • Cook
  • 2109787 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan House
Sexsmith

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Stojan's Power Sport & Marine Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aaron Hovius
Lacombe

  • Agricultural Equipment Technician
  • 1866621 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joel Howard
Munson

  • Plumber
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dakota Howitt
Red Deer County

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Johns Manville Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brett Hoyle
Foothills

  • Welder
  • 2126465 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emanuel Hudson
Lethbridge

  • Electrician
  • 1172298 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Griffin Hughes
High River

  • Electrician
  • Crestview Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jayden Hunter
Gwynne

  • Carpenter
  • Beesley Contracting Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alyssa Huynh
Calgary

  • Cook
  • Murrieta's Westcoast Bar & Grill
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Irvine
St. Albert

  • Heavy Equipment Technician
  • 1881066 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Omar Ismael
Edmonton

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Italia
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Calmont Truck Centre Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Omair Itani
Calgary

  • Heavy Equipment Technician
  • Calgary Truck & Trailer Repair Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Treyton Johnson
Ponoka

  • Instrumentation and Control Technician
  • CMC Instrumentation And Controls Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brodie Johnson
Vermilion

  • Heavy Equipment Technician
  • Ireland Farm Equipment Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Damien Johnson
Manning

  • Heavy Equipment Technician
  • STAT Energy Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Taryn Johnston
Calgary

  • Plumber
  • Canyon Plumbing & Heating
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Elijah Johnston Suguitan
Grande Prairie

  • Welder
  • Ideal Coatings & Fabrication Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Khalid Jomha
Edmonton

  • Plumber
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Robert Jones
Lethbridge

  • Heavy Equipment Technician
  • Calgary Peterbilt Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Danielle Jorgensen
Lethbridge

  • Baker
  • 2147022 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adam Jorgenson
Sundre

  • Plumber
  • True North Plumbing & Heating Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Marcello Juricic
Calgary

  • Heavy Equipment Technician
  • Great West Kenworth Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tamim Jwad
Calgary

  • Floorcovering Installer
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ty Kampen
Leduc County

  • Carpenter
  • Seabox Depot Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joseph Karslioglu
Calgary

  • Welder
  • Moli Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Kawczak
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brayden Kaye
Taber

  • Heavy Equipment Technician
  • Summit Motors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daiton Keeler-Wright
Three Hils

  • Heavy Equipment Technician
  • Double M Farms
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary Kelly
Strathmore

  • Heavy Equipment Technician
  • Diversified Transportation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Conrad Kelly
Leduc County

  • Electrician
  • WF Steel & Crane Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ty Kerber
Leduc

  • Electrician
  • Clarmak Electrical Services Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Adison Kiland
Yellowhead County

  • Instrumentation and Control Technician
  • Crossfire Controls Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Kilfoyl
Edmonton

  • Electrician
  • J & J Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Meaka Kinnaird
Ponoka

  • Automotive Service Technician
  • 1664861 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Luke Klassen
Clairmont

  • Welder
  • Kaidak Energy Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Parker Klassen
Debolt

  • Automotive Service Technician
  • Klassen Bros. Northern Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaiden Klimach
Beaverlodge

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Stahl Peterbilt Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lacey Knockwood
Calgary

  • Electrician
  • Custom Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Handsaeme
Coaldale

  • Welder
  • Handsaeme Welding Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jachin Hansen
Grovedale

  • Plumber
  • Lifetime Plumbing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Hanson
Leduc

  • Automotive Service Technician
  • S & J Laurion Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Wyatt Harder
Mannville

  • Welder
  • Max McKillop
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Azayah Hardisty
Fort McMurray

  • Cook
  • Earls Restaurant (Fort McMurray Airport) 2014 Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Griffin Hart
Fort McMurray

  • Instrumentation and Control Technician
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan Hartman
Slave Lake

  • Automotive Service Technician
  • Whitecap Motor Sports Park Association
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eden Hay
Sherwood Park

  • Instrumentation and Control Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaden Hebert
Drayton Valley

  • Heavy Equipment Technician
  • All Choice Rentals Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandon Hedrick
Ashmont

  • Auto Body Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dylan Heidrick
Sherwood Park

  • Heavy Equipment Technician
  • McColman & Sons Demolition Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Hein
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Gunn Adventures Incorporated
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zackary Heinbuch
Spruce Grove

  • Auto Body Technician - Auto Body Prepper
  • Modern Auto Body Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mason Henderson
Edmonton

  • Plumber
  • Petrin Mechanical Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cale Henderson
Lac La Biche

  • Heavy Equipment Technician
  • Swamp Cats Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Blake Henry
Alix

  • Agricultural Equipment Technician
  • Future Ag Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colby Ives
Bonnyville

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Overdrive Heavy Duty Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emma Jack
Spruce Grove

  • Hairstylist
  • Strut Hair and Art
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Jacob
Thorsby

  • Carpenter
  • Mikes Homes
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ezekiel Jacobs
Peace River

  • Heavy Equipment Technician - Transport Trailer Mechanic
  • Excel Transportation Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ashton Jardie
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician
  • Bradvin Trailer Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Garrett Jaynes
Fort McMurray

  • Auto Body Technician
  • Diversified Transportation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Landon Jeanson
Calgary

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • HVAC Rentals Alberta
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reece Jenkins
Hinton

  • Plumber
  • Service Guy's Plumbing and Drain Cleaning Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brody Jensen
Grande Prairie

  • Recreation Vehicle Service Technician
  • Traveland Lesiure Vehicles LTD
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cody Bilsborrow
Leduc County

  • Automotive Service Technician
  • 1641046 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jolt Black Water
Cardston

  • Cook
  • Westwind School Division #74
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sydney Blaker
Camrose

  • Hairstylist
  • CS CAMROSE LTD.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Beck Blashill
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • Sandy Lane Automotive Service West Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Taeya Blayone
Peace River

  • Hairstylist
  • Aspen Grove Massage
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chayse Boddez
Sturgeon County

  • Heavy Equipment Technician
  • Gearhead Mechanical
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Boles
Wetaskiwin

  • Motorcycle Mechanic
  • 735632 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Bondy-Jennings
Pickardville

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bryden Borys
Turner Valley

  • Automotive Service Technician
  • Fix R Up Kustoms Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Bosma
Coaldale

  • Heavy Equipment Technician
  • Rocky Mountain Equipment Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Bott
Hinton

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • Cher-noble Enterprises (2017) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaxon Boucher
Grande Prairie

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • 1776404 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Anthony Boumoussa
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • The RMC Group of Companies Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Bounds
Calgary

  • Auto Body Technician
  • Luxuria Auto South Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Bourdon
Thorsby

  • Welder
  • 1945401 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

William Bowen
Castor

  • Electrician
  • Iconic Electric and Controls Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary Bowman
Peace River

  • Heavy Equipment Technician
  • LaPrairie Works Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Madison Bozarth
Sexsmith

  • Auto Body Technician
  • Carstar Canada GP Corperation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Scott Braun
Grande Prairie

  • Sheet Metal Worker
  • TBA Heating, Cooling & Construction Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Katherine Brennan
Mayerthorpe

  • Parts Technician - Parts Technician
  • MMD Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Noah Bridge
Lethbridge

  • Plumber
  • 1626553 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colby Brons
Sexsmith

  • Automotive Service Technician
  • Serenity Automotives Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyrell Brooks
Edmonton

  • Plumber
  • Empire Mechanical Contractors Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ashton Broome
Peace River

  • Heavy Equipment Technician
  • Falcon Equipment Rentals Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Alexander Brosas
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Kal Tire (Alberta) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Diago Coelho
Calgary

  • Auto Body Technician
  • Eurocraft Collision Centre Calgary Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tanner Coles
Sturgeon County

  • Welder
  • Certified Custom Trailers Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mason Comeau
Sturgeon County

  • Heavy Equipment Technician
  • Gearhead Mechanical
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Christoff Conradie
Clyde

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Annika Conroy
Edmonton

  • Glazier
  • Titan Glass Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Christina Cook
Medicine Hat

  • Hairstylist
  • Bratt Pak The Hair & Body Business
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Seth Cook
Grande Prairie

  • Recreation Vehicle Service Technician
  • Traveland Lesiure Vehicles LTD
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brian Cooper
Airdrie

  • Electrician
  • Custom Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Landin Coppieters
Lethbridge

  • Ironworker (Metal Building Systems Erector)
  • Southwest Design & Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Justin Corbett
Red Deer County

  • Agricultural Equipment Technician
  • Future Ag Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caleb Cordeiro
Edmonton

  • Recreation Vehicle Service Technician
  • Edmonton Recreational Vehicle Service Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emma Coutts
Spruce Grove

  • Cabinetmaker
  • Milltech Millwork Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michayla Craggs
Fort Saskatchewan

  • Electrician
  • Territorial Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Anthony Crier
Breton

  • Carpenter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Perry Crossan
Myrnam

  • Automotive Service Technician
  • 1939650 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaitlyn Cruickshank
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Twin City Construction Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nathan Curtis
St. Albert

  • Electrician
  • J & J Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachary Dabels
Surgeon County

  • Heavy Equipment Technician
  • Diamond International Trucks Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jane Dalziel
Valleyview

  • Hairstylist
  • Be*Spoke Beauty + Boutique Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daniella Danylak
Leduc

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Simreen Dasurkar
Edmonton

  • Hairstylist
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hudson Davies
Medicine Hat

  • Welder
  • Red Arc Manufacturing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Roman Fuhsl
Fort Saskatchewan

  • Welder
  • Loadstar Dispatchers (1963) Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Benjamin Jepsen
Sturgeon County

  • Electrician
  • Jepsen Electrical Services (1986) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter Jerke
Wetaskiwin

  • Sheet Metal Worker
  • Magnum Mechanical Systems Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Lawrance John-Sandfly
Frog Lake

  • Electrician
  • Alpha Wolf Elecrtric Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Haylee Johnson
Carseland

  • Heavy Equipment Technician
  • Bruce Farms Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dane Davis
Daysland

  • Agricultural Equipment Technician
  • Rocky Mountain Equipment Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caileb Davy
Hinton

  • Plumber
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Vince De Leon
Grande Prairie

  • Cook
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colton Dehoop
Airdrie

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • 1220625 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Austin Deitz
Fort McMurray

  • Automotive Service Technician
  • Saber Merchandising
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ellyot Deller
Grande Prairie

  • Barber
  • Westman's Barbershop & Espresso Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jake Dellezay
Ardrosson

  • Sheet Metal Worker
  • Gemco Fireplaces Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Matthew Delowski
Hardisty

  • Carpenter
  • Ace Shott Carpentry Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jordan DenBok
Lethbridge

  • Sheet Metal Worker
  • Mulder Heating Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shaine Denny
Grande Prairie

  • Automotive Service Technician
  • Black Gold Diesel
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Landon Derbyshire
Lethbridge

  • Sheet Metal Worker
  • Airtech Heating And Air Conditioning
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tayson Desjarlais
Frog Lake

  • Electrician
  • Alpha Wolf Elecrtric Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Daniel Deweert
Coaldale

  • Electric Motor Systems Technician
  • Hagen Electric
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kaleb Dick
Coaldale

  • Carpenter
  • Dyzano Contracting Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Layla Dillon
Fort McMurray

  • Electrician
  • Suncor Energy Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shane Dion
Frog Lake

  • Electrician
  • Alpha Wolf Elecrtric Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Owen Djos
Sedgewick

  • Plumber
  • Cremac Metal Products Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Dobson
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Doherty
St. Albert

  • Electrician
  • Provincial Electrical Services Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter Dolen
Sexsmith

  • Heavy Equipment Technician
  • Rocky Mountain Equipment Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Doman
Boyle

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Green Leaf Enterprises
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Thomas Dort
St Lina

  • Heavy Equipment Technician
  • Whitecloud Mechanical
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aidan Dozorec
Grande Prairie

  • Baker
  • Grains Bakery Cafe
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kestyn Driedger
Grimshaw

  • Auto Body Technician
  • Dentin Autobody Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyla Duffey
Langdon

  • Cook
  • LANGDON LOUNGE LTD.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ryan Dunphy
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • T2 AUTO REPAIR LTD
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

James Eberly-Hayes
Edmonton

  • Electrician
  • Alta Pro Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Karl Enzo Fungo
Calgary

  • Hairstylist
  • East Village Barbers Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Marcus Gagnon
Nisku

  • Plumber
  • Alta-Fab Structures Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brett Gagnon
Sedgewick

  • Auto Body Technician
  • O'Brien Holdings Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shawn Gamache
Blackfalds

  • Automotive Service Technician
  • Innisfail Tire and Lube
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jessica Gamache
Sherwood Park

  • Carpenter
  • Pagnotta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braeden Gamble
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • First Truck Centre Edmonton Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Victor Garcia
Fort McMurray

  • Automotive Service Technician
  • Saber Merchandising
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jeremy Gartner
Edmonton

  • Automotive Service Technician
  • 1802813 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Landon Geall
Vermilion

  • Heavy Equipment Technician
  • Agland Corp.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carter Gerig
Busby

  • Carpenter
  • Royea Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Natasha Gibbings
Cardston

  • Cook
  • Westwind School Division #74
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

John Gibbons
Edmonton

  • Carpenter
  • Habitat Studio & Workshop Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Nicholas Gibbons
County Of Gp No.1

  • Heavy Equipment Technician
  • Municipal District Of Greenview #16
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braeden Gignac
Valleyview

  • Welder
  • Reward Oilfield Service
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cooper Gill
Tofield

  • Automotive Service Technician
  • McClellan Wheaton Chevrolet
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Noah Gill
Edmonton

  • Welder
  • S.M.F. Special Metals Fabricating Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Gillan
Blackfalds

  • Heavy Equipment Technician
  • CARE Industries Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bryden Gillies
Provost

  • Electrician
  • 1667144 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zachery Gillis
Strathmore

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Mr. Diesel Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Gilmore
Sturgeon County

  • Electrician
  • Territorial Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jude Glidden
Airdrie

  • Plumber
  • Lone Star Plumbing & Heating Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Analeigh Golnick
Grande Prairie

  • Auto Body Technician
  • Big Rig (G.P.) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Devin Goodheart
Bonnyville

  • Refrigeration and Air Conditioning Mechanic
  • Trademark Plumbing & Heating Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Colby Goodwin
Morinville

  • Carpenter
  • Entech Industries Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sarah Grainger
Westlock

  • Hairstylist
  • Rumors Hair And Tanning Salon Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kurt Gramlich
Consort

  • Heavy Equipment Technician
  • Webb's Machinery Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Barrett Greene
Drumheller

  • Plumber
  • North Drum Contracting & Plumbing
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Harth Al Seedi
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Rai Enterprises Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Trey Albers
Bawlf

  • Welder
  • Brett Hay
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Michael Albiero
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • TransX Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dustin Almost
Tiger Lily

  • Heavy Equipment Technician
  • Almost Mechanical Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Danielle Alsip
Okotoks

  • Hairstylist
  • Salon Jolie Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Pearson Amiot
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • Encore Trucking & Transport Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Caige Andersen
Grassland

  • Electrician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carlos Angulo
Calgary

  • Electrician
  • Grand West Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Sam Antonio
Hythe

  • Instrumentation and Control Technician
  • Control Tech 2011 Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Antoniuk
Spruce Grove

  • Automotive Service Technician
  • 1899688 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Armson
Rocky Mountain House

  • Heavy Equipment Technician
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gabriel Arnold
Valleyview

  • Heavy Equipment Technician
  • Municipal District Of Greenview #16
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Arnold
Pincher Creek

  • Electrician
  • Riteline Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Emma Aspin
Grande Prairie

  • Hairstylist
  • CHATTERS ASSETCO LTD.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Zacharie Aubin
Guy

  • Heavy Equipment Technician
  • MMD Sales Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brody Babenek
Marwayne

  • Heavy Equipment Technician
  • Driven Energy Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Arman Badesha
Edmonton

  • Electrician
  • Silent-Aire GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Logan Barile
Airdrie

  • Automotive Service Technician
  • Royal Oak Vopco Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jesse Barkman
Linden

  • Electrician
  • I & C Electrical Services
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hunter Barnes
Beaver County

  • Plumber
  • Goldbar Contractors Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Barry
Lethbridge

  • Welder
  • Bel Aire Welding Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carson Bartel
Onoway

  • Welder
  • Bart's Welding & Fabricating Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dawson Bartel
Parkland County

  • Heavy Equipment Technician
  • Golden Arrow Schoolbuses Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brandon Barth
Hanna

  • Agricultural Equipment Technician
  • Brandt Tractor Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Shane Barthel
Coalhurst

  • Heavy Equipment Technician
  • Southland International Trucks Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Bast
Lavoy

  • Electrician
  • Michael Yakimetz
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ty Baudin
Hinton

  • Recreation Vehicle Service Technician
  • R.V, Rescue Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Makenzie Adloff
Ohaton

  • Cook
  • Gerard Gevers
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Johana Aguilar Cruz
Edmonton

  • Cook
  • Earl's Restaurant (Southeast Calgary) Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Ahlefeldt
Edson

  • Outdoor Power Equipment Technician - Recreational Equipment
  • SUV Enterprises Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Eric Ainslie-O'Connor
Spruce Grove

  • Metal Fabricator (Fitter)
  • Arpi's North Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mary Beazer
Sherwood Park

  • Cook
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Riley Becker
Glendon

  • Heavy Equipment Technician
  • S & T Energy Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Levi Beckmann
Yellowhead County

  • Automotive Service Technician
  • 367077 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tristian Bell
Calgary

  • Welder
  • Dice Plant Maintenance
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Owen Belsheim
County Of Grande Prairie No.1

  • Welder
  • EPFC Corp
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brayden Belzile
Marie Reine

  • Heavy Equipment Technician
  • Ruel Concrete Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Brock Bendza
Leduc

  • Welder
  • Triumph Industrial Products Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chloe Bergen
Camrose

  • Welder
  • 2082329 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Carson Bergman
Delia

  • Heavy Equipment Technician
  • Glover International Trucks
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyler Bergseth
Sedgewick

  • Heavy Equipment Technician
  • Arnett & Burgess Oil Field Construction Limited
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Reese Berland
Lac La Biche

  • Welder
  • Alberta Pacific Forest Ind Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Desmond Berthelot
Strathmore

  • Outdoor Power Equipment Technician - Recreational Equipment
  • Cody Helfrich
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Coral Bertrand
Edmonton

  • Carpenter
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braden Best
Carbon

  • Heavy Equipment Technician
  • Bigfoot & Co Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mason Bezooyen
Monarch

  • Heavy Equipment Technician
  • Dunlop Western Star Truck Centre Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jaden Bibaud
St. Albert

  • Carpenter
  • First General Services (Edmonton) Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ethan Brousseau
St. Paul

  • Heavy Equipment Technician
  • Caouette & Sons Implements Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jesse Groenendyk
Coalhurst

  • Cabinetmaker
  • Excede Finishing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Amy Gruber
Onoway

  • Automotive Service Technician
  • Country Automotive Specialists Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ayden Gruninger
Leduc

  • Heavy Equipment Technician
  • Black Dog Oilfield Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bree-Sage Guenter
Lethbridge

  • Hairstylist
  • Tumble & Tumble
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Kyle Haase
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • 1437341 Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Noah Hagel
Beiseker

  • Plumber
  • Brant's Plumbing And Heating
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Bryson Hall
Dapp

  • Carpenter
  • Royea Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Andrew Hamilton
Lethbridge

  • Carpenter
  • Blackburne Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Taylor Hamoen
County Of Barrhead

  • Carpenter
  • Shoal Creek Contracting
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cole Brousseau
Glendon

  • Automotive Service Technician
  • Krues Busing Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Braden Brown
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Suncor Energy Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aydian Bruneau
Grande Prairie

  • Electrician
  • Phoenix Energy Services Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Chase Bryksa
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Ceda General Partners Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Cooper Bulmer
Sherwood Park

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Dow Chemical Canada ULC
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jayden Burgess
Devon

  • Automotive Service Technician
  • 1641046 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jessica Burgoyne
Valleyview

  • Parts Technician - Parts Technician
  • Ken's Valleyview Service Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

David Butterwick
Botha

  • Plumber
  • Bolin Plumbing and Heating Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ayden Caccia
Sturgeon County

  • Electrician
  • Western Electrical Constructors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

William Caines
Edmonton

  • Plumber
  • Silent-Aire GP Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dylan Callan
Medicine Hat

  • Welder
  • Hat Millwright & Mechanical Services Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Rex Calon
Camrose County

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Fort Auto Sales Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Aidan Cant
Anzac

  • Heavy Equipment Technician
  • Brignall Equipment Solutions LTD.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Edward Carbert
Smith

  • Automotive Service Technician
  • Tri-Gen Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Ezra Careless
Busby

  • Heavy Equipment Technician - Truck and Transport Mechanic
  • Abacus Enterprises Inc
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyler Carson
Whitecourt

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Tyce Chappell
Calmar

  • Heavy Equipment Technician
  • Chemco Electrical Contractors Ltd.(Edmonton)
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jacob Charlebois
Edson

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • 1763357 Alberta Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Hunter Chatman
Fort McMurray

  • Heavy Equipment Technician
  • Diversified Transportation Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Gabriel Chavez
Iron Springs

  • Automotive Service Technician
  • Custom Auto Garage
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Dominic Chaychuk
Fox Creek

  • Electrician
  • Pembina Pipeline Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Laith Cheikh-Mohamad
Edmonton

  • Barber
  • 1916807 Alberta Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Joshua Chizen
St. Albert

  • Carpenter
  • C-Bros. Contracting 2005 Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Maxwell Claussen
Calgary

  • Automotive Service Technician
  • Blaskin & Lane Tire Centres Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Owen Cleland
Vermilion

  • Heavy Equipment Technician
  • Webb's Machinery Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Briar Clost
Water Valley

  • Carpenter
  • Black Dog Mountain Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Jenna Beattie
Edmonton

  • Heavy Equipment Technician
  • City Of Edmonton
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Wyatt Coates
Thorhild

  • Heavy Equipment Technician - Heavy Duty Equipment Mechanic (Off Road)
  • Thorhild County
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Terrence Cochrane
Bon Accord

  • Machinist
  • Sherritt International Corporation
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Mathieu Beaudette
Hinton

  • Communication Technician
  • West Central Communications
  • High School Apprenticeship Scholarship
  • Government of Alberta

Draiton Goodhope
Grande Prairie

  • Welder
  • County Of Grande Prairie No.1
  • High School Apprenticeship Scholarship - International Brotherhood of Boilermakers & Boilermaker Training Trust Fund
  • International Brotherhood of Boilermakers and the Boilermaker Training Trust Fund

Betty Nixon
Edmonton

  • Carpenter
  • High School Apprenticeship Scholarship - Jacobs Catalytic Ltd.
  • Jacobs

Keilah Horwood
Airdrie

  • Welder
  • Joe-Jay's Welding Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship - KBR (Canada) Ltd.
  • KBR (Canada)

Gideon Simpson
Edmonton

  • Plumber
  • Arpi's North Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Mechanical Contractors Association
  • Mechanical Contractors Association of Alberta

Jasmine Eisener
Barrhead

  • Carpenter
  • Northplex Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Merit Contractors Association
  • Merit Contractors Association

Jessica Lee
Calgary

  • Hairstylist
  • Diane Stanley
  • High School Apprenticeship Scholarship - Modern Beauty Supplies
  • Modern Beauty Supplies Inc.

Kalli Reid
Medicine Hat

  • Automotive Service Technician
  • Sun City Ford Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Motor Dealers Association
  • Motor Dealers' Association of Alberta

Justin Bennett
Lethbridge

  • Machinist
  • C & A Group of Companies Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship - NOVA Chemicals
  • NOVA Chemicals Corporation

Nathan Sundquist
Sherwood Park

  • Carpenter
  • Chandos Construction Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Optimist Club Sherwood Park
  • Optimist Club of Sherwood Park

Dawson Reed
Bentley

  • Lather (Interior Systems Mechanic)
  • Allied Contractors Inc.
  • High School Apprenticeship Scholarship - PCL Construction Group
  • PCL Construction Group Inc.

Ari Jaglal
Calgary

  • Electrician
  • Braun Electrical Services Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Shell Canada
  • Shell Canada Limited

Kaleb Goodyear
Fort McMurray

  • Industrial Mechanic (Millwright)
  • Syncrude Canada Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - Syncrude Canada
  • Syncrude Canada Ltd.

Koen Miller
Edmonton

  • Electrician
  • Alta Pro Electric Ltd
  • High School Apprenticeship Scholarship - TransCanada Pipelines
  • TransCanada

William Taplin
Calgary

  • Welder
  • Alstar Oilfield Contractors Ltd.
  • High School Apprenticeship Scholarship - W. Kirkpatrick
  • W. Kirkpatrick

Joseph Stroeher
Calgary

  • Plumber
  • High School Apprenticeship Scholarship - Watson Family
  • Watson (Bill and Catherine) and Family